וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחזור 4: ובמקום הראשון...סן דייגו??

רחביה ברמן

30.9.2002 / 7:14

אכן, בליגה שבה ההצגה הטובה בתבל התחפרה עמוק-עמוק מתחת לקרשים, סן דייגו מוליכה עם מאזן 0:4. אוקלנד עם 0:3. קנזס סיטי עצרה את מיאמי ודנבר יכולה להצטרף לפסגה אם תנצח הלילה בבולטימור

לאחר שנדמה היה שנוצרים ראשי החצים שייתנו את הטון לתוך העונה, נתקלו רבות מאותן קבוצות במהמורות שהותירו דווקא א הסן דייגו צ'ארג'רס בראש הליגה עם מאזן חלק של 0:4.

לאוקלנד ריידרס המרשימים יש מאזן 0:3. הדנבר ברונקוס לוקחים מאזן זהה לתוך המשחק של הלילה, בבולטימור מול הרייבנס. ניצחון ייתן להם שוויון עם הצ'ארג'רס בראש ה-AFC מערב.

הצ'ארג'רס הוכיחו יכולות מרשימות משני עברי הכדור וניצחו 14:21 את מי שהייתה הקבוצה הכי מרשימה בליגה - הניו אינגלנד פטריוטס. לאדייניאן טומלינסון ביום קריירה הוכיח לפאטס שמה שראינו בשבוע שעבר, כשפריסט הולמס מקנזס סיטי עשה עליהם 180 יארד, לא היה מקרה: לאלופים מניו אינגלנד יש בעיה נגד משחק ריצה טוב.

הפטריוטס שלטו בשעון, השיגו יותר דאונים ראשונים, אבל הצ'ארג'רס עצרו אותם כשהיה צריך ורשמו שלושה טאצ'דאונים ארוכים (37, 52 ו-58 יארד). טומלינסון כאמור רשם שיאי קריירה ביארדים (217, ב-27 נשיאות, שזה ממוצע חולני של 8.03. הוא הוסיף גם שני טאצ'דאונים ככה על הדרך, אחד בריצה של 58 יארד.

טום בריידי היה מצוין עם 36 מ-53 ל-353 יארד ושני טאצ'דאונים, אבל הוא גם נחטף פעמיים. דרו בריס, הקווטרבק של סן דייגו, היה צנוע עם 104 יארד וטאצ'דאון ב-10 מ-18, אבל כשיש לך סוס כמו טומלינסון, צריך רק לא לעשות טעויות.

הסיוט של הראמס רק מתגבר

המשחק ששודר אמש בפוקס הפגיש שתי קבוצות די מוכות. הסט. לואיס ראמס, שנפלו מצמרת העולם למרתף הליגה, חיפשו ניצחון ראשון מול הדאלאס קאובויס, שגם אכזבה בפתיחת העונה שלה. הקאובויס הלמו ראשונים, 3:43 מהפתיחה, כשכפו איבוד כדור, אבל הראמס לקחו אותו חזרה מיד במהלך הבא.

אבל בסוף אותה התקפה מסר קורט וורנר לידיים הלא-נכונות, וגם נפצע במהלך ושבר באופן סופי את הזרת, שמעולם לא החלימה כמו שצריך. לא ברור כמה זמן הוא ייעדר, אבל בפעם הקודמת, לפני שנתיים, זה לקח שישה שבועות. בכל מקרה, הפעם ניצלה דאלאס את המתנה וקווינסי קרטר מצא את דארניי סקוט - הפליט מסינסינטי - לטאצ'דאון.

מחליפו של וורנר, ג'יימי מרטין, הפגין יכולת סבירה בהחלט עם 262 יארד ב-24 מ-37. ההתקפה הראשונה שלו נגמרה דווקא בחטיפה, אבל בסופו של דבר עלה בידו להוביל את האיילים לשוויון בטאצ'דאון יפה מ-21 יארד לאייזק ברוס.

הראמס עוד עלו ליתרון משער שדה של ג'ף ווילקינס, אבל דאלאס חזרו והשוו. המספרים של מרטין יפים, אבל רוב ההתקפות שלו נגמרו בבעיטות הרחקה. ווילקינס עוד החטיא ממרחק גבולי של 49 יארד, ואז בשנייה האחרונה רשם הבועט של דאלאס, בילי קונדיף, את שער השדה המנצח.

פתיחה מסויטת 4:0 לראמס, ואילו הקאובויס 2:2 ויכולים אפילו לפנטז על פלייאוף. רוי וויליאמס, הסייפטי הטירון של דאלאס, הצטיין עם כמה חבטות אימתניות, מתוכן גרמה אחת להפלת מרטין ואחת לאיבוד כדור.

יתר המשחקים

במשחק מרכזי נוסף הוכיחו הקנזס סיטי צ'יפס שמי שלא ייקח אותם הרצינות יקבל בראש. הצ'יפס, שמובילים את הליגה עם מאזן של 35.5 נקודות למשחק, שפכו 48 חתיכות על הראש של הדולפינס, שנתנו בתשובה רק 30. טרנט גרין, הקווטרבק של קנזס, היה ענק עם 328 יארד ב-24 מ-34 וחמש (כן, חמש) מסירות לטאצ'דאון.

פריסט הולמס היה שקט עם 23 נשיאות ל-52 יארד וטאצ'דאון ועוד שש תפיסות ל-63 יארד, אבל טוני גונזאלס (הטייט אנד הטוב בליגה) היה ענק עם שבע תפיסות ל-140 יארד ושלושה טאצ'דאון.

קנזס החזיקה את ריקי וויליאמס על 66 יארד וטאצ'דאון אחד ב-14 נשיאות, ועוד שבע תפיסות ל-60 יארד. ג'יי פידלר, הקווטרבק של מיאמי והנציג הבכיר של עם ישראל בליגה, השלים אמנם 29 מ-45 ל-310 יארד, אבל רק אחת ממסירותיו הלכה לטאצ'דאון, ואילו ארבע הלכו לאנשים עם צבע חולצה שונה משלו. בשקט-בשקט, השיטה של ורמיל מתחילה להכות שורש אצל הצ'יפים.

אוקלנד ריידרס -טנסי טייטאנס 25:52
בתחזיות טרום העונה הבענו בביטחון את הטענה שהריידרס הולכים להתפרק מזקנה. אולי זה עוד יקרה, אבל בינתיים הם משחקים כמו בני עשרים. ריץ' גאנון המשיך לחצוב טענה לתואר ה-MVP עם עוד יהלום - 29 מ-39, 381 יארד, 4 טאצ'דאון, בלי חטיפות. ג'רי רייס האלוהי רשם שבע תפיסות ל-144 יארד וטאצ'דאון אחד. עמיתו המהולל גם כן טיפ בראון הוסיף שש ל-90 וטאצ'דאון אחד. טרי קירבי הוותיק החזיר הרחקה לטאצ'דאון ורוד וודסון הוותיק והנפלא החזיר חטיפה לטאצ'דאון. אה, כן, גם מגן הפינה הטירון פיליפ ביוקאנן החזיר הרחקה לטאצ'דאון. הייתה אחלה חאפלה. חבל שלא באתם.

הריידרס הוכיחו שיש לטנסי חורים ענקיים, בהגנה ובקבוצת המיוחדות, שפוסלים אותה נכון לעכשיו מלהיחשב למועמדת רצינית למשהו. הריידרס הפגינו עוד משחק נטול פגמים ורק שבוע המנוחה שלהם מדרג אותם שניים לצ'ארג'רס בבית ה-AFC מערב.

בלדסו ממשיך להבריק

באפאלו בילס - שיקאגו ברס 27:33
הבילס הצטרפו לבטן של הליגה - גוש הקבוצות עם מאזן 2:2 - ומשכו לשם גם את שיקאגו לאחר עוד מפגן מרהיב של דרו בלדסו - המועמד המוביל כרגע לתואר ה-MVP. בלדסו סיים עם 28 מ-36 ל-328, 4 טאצ'דאון, בלי חטיפה. המשחק היה מותח מהרגע הראשון. הבילס עלו ליתרון לאחר שבלדסו מצא את פירלס פרייס במסירה של שני יארד לטאצ'דאון ראשון.

הם התקרבו לטווח הבקעה שוב, אבל הרץ הצעיר טראוויס הנרי שמט את הכדור, רוזוולט קולווין משיקאגו הרים, רץ שמונה יארד, נחסם, מסר הצידה למייק בראון (עוד נציג לעם הספר בליגת השרירים, למי שסופר) שרץ 62 יארד לטאצ'דאון. הבילס הלמו חזרה, שיקאגו השוותה ועלתה ליתרון, וכך זה נמשך עד להארכה, בה מצא בלדסו את הנרי לטאצ'דאון של 26 יארד. זהו משחק ההארכה השלישי של הבילס בארבעה משחקים, ומאזנם במשחקים כאלה 1:2. אירק מולדס הצטיין בתפיסה עם שמונה ל-119 יארד וטאצ'דאון אחד.

גרין ביי פאקרס - קרוליינה פנת'רס 14:17
הקבוצה המפתיעה של הליגה נעצרה, אבל זה לא היה קל. מצד אחד, הגנת גרין ביי סופסוף מצאה יריבה שהיא יכולה לעצור. הפאקרס הפילו את רודני פיט ארבע פעמים, כפו עליו שתי השמטות כדור ובכלל עשו לו רע על הנשמה. הוא סיים עם 10 מ-24 בלבד ל-202 יארד, בלי טאצ'דאון. את הנקודות לקרוליינה עשה הרץ האחורי לאמאר סמית, שהוחזק על 66 יארד ב-22 נשיאות אבל מצא את הדרך לאזור השער. לקרוליינה הייתה הזדמנות להשוות בשניות הסיו, אולם הבועט שיין גראהאם החטיא ממרחק נוח של 24 יארד.

ברט פארב סיים עם 18 מ-32 ל-200 יארד, טאצ'דאון וחטיפה. דונאלד דרייבר הצטיין בתפיסה לגרין ביי עם חמש ל-97 ושני טאצ'דאון, אחד מהטייט אנד באבה פרנקס בתרגיל אופציית ההאפבק. בקרוליינה תפס סטיב סמית חמש מסירות ל-116 יארד.

דטרויט ליונס - ניו אורלינס סיינטס 21:26
הפעם הסיינטס לא הצליחו לחזור. כמו בשבוע שעבר, ההגנה של הסיינטס חפרה לקבוצה בור בדמות פיגור 20:0, אבל הפעם לא עמד כוחם של ארון ברוקס, ג'ו הורן ודונטה סטאלוורת' לטפס משם. הרוקי ג'ואי הארינגטון, שפתח במדי דטרויט, היה יציב עם 20/35 ל-267 יארד וטאצ'דאון אחד בלי חטיפה. ארון ברוקס היה בינוני עם 27/48 ל-269, שני טאצ'דאון אבל גם שתי חטיפות והשמטת כדור אחת.

דיוס מקאליסטר ניפק 61 יארד וטאצ'דאון ב-12 נשיאות, ועוד שמונה תפיסות ל-67 יארד. ההגנה של דטרויט, שהחזירה השמטת כדור אחת לטאצ'דאון והפילה את ברוקס שלוש פעמים, עשתה את ההבדל.

עוד בוואלה!

חווית גלישה וטלוויזיה איכותית בזול? עכשיו זה אפשרי!

לכתבה המלאה

פיטסבורג חוזרת לחיים

פיטסבורג סטילרס - קליבלנד בראונס 13:16
איכשהו, הצליחו אנשי הפלדה לחזור לארץ החיים. קורדל סטיוארט שוב היה חלש - 15/25 זה אחוז סביר, אבל 143 יארד, בלי טאצ'דאון, עם חטיפה, הביאו לספסולו לטובת טומי מאדוקס. המזל של פיטסבורג היה שגם טים קאוץ', הקווטרבק של קליבלנד, היה חלש מאד עם 16/29 ל-144, בלי טאצ'דאון, שתי חטיפות.

ג'מאל ווייט העלה את קליבלנד ליתרון בתחילת הרבע האחרון, אולם מאדוקס מצא את פלאקסיקו בורס לשוויון 2:02 לסיום. בהארכה הצליחו הבראונס להגיע ראשונים לעמדת הבקעה, אולם הבועט פיל דוסון החטיא ממרחק 45 יארד. לאחר מכן הוביל טומי מאדוקס את הסטילרס 52 יארד ב-11 מהלכים וטוד פיטרסון כיפר על בעיטה קודמת שנחסמה כשהבקיע את שער השדה המנצח ממרחק 31 יארד.

פילדלפיה איגלס - יוסטון טקסאנס 17:35
למרות יתרון מוקדם של האורחים, לא התקשו הנשרים של דונובן מקנאב לנצח את הקבוצה החדשה ולהישאר אחת הקבוצות החזקות בליגה עם מאזן 1:3. דייויד קאר מצא את קורי בראדפורד ממרחק 23 מטר, 4:47 מהפתיחה. אבל פילי לא נבהלה. שתי ריצות של יארד לטאצ'דאונים של הרץ האחורי דיוס סטיילי, שני שערי שדה של דייויד אייקרס וטאצ'דאון של 52 יארד מבריאן מיטשל לבריאן דוקינס (בתרגיל אופציית ההאפבק) הושיבו את האיגלס בכיסא הנהג.

קאר עוד מצא את בראדפורד שוב ל-29 יארד, אבל ג'יימס ת'ראש השיב את הסדר על כנו בתפיסה ל-38 יארד. דונובן מק'נאב היה בסדר עם 24/42 ל-259 יארד, טאצ'דאון אחד וחטיפה אחת. הוא הוסיף גם 23 יארד בריצה.

ג'קסונוויל ג'אגוארס - ניו יורק ג'טס 3:28
שני דברים הובהרו במשחק הזה: פרד טיילור בריא ורעב (צפירות עולות ויורדות ברחבי הליגה) והסילונים מניו יורק הם אחת הקבוצות הגרועות בליגה. טיילור התעלל בג'טס עם 142 יארד בשבע נשיאות וטאצ'דאון אחד, ועוד 95 יארד בשלוש תפיסות (מתוכן אחת ל-72 יארד). אבל מי שגנב את ההצגה היה הרץ השני של הג'אגס, סטייסי מאק, שרשם 70 יארד בלבד ב-15 נשיאות, אבל שלושה טאצ'דאונים, כולם מטווח קצר. הקווטרבק של הג'אגס, מארק ברונל, היה צנוע עם 10/15 ל-173, אבל כמו שאמרנו קודם - עם רץ דומיננטי, כל מה שצריך הוא לא לעשות טעויות.

אצל הג'טס הכל חושך. אין משחק ריצה (קרטיס מרטין רק שמונה נשיאות ל-44 יארד), ומשחק האוויר לא תכליתי גם כשהוא מייצר יארדים. ויני טסטוורדה נפצע בתחילת המשחק וצ'אד פנינגטון החליף אותו. פנינגטון, שנבחר בסיבוב הראשון לפני שנתיים ואמור להיות העתיד של הג'טס, השלים 21/34, אבל בלי טאצ'דאונים ועם חטיפה אחת.

סיאטל טובחת בוייקינגס

אריזונה קארדינלס - ניו יורק ג'איינטס 7:21
גם בצד השני של ניו יורק אין חיוכים היום. משחק שהתחיל היטב הפך למפגן עליבות של הענקים. טיקי בארבר העלה את הג'איינטס ל-0:7 בריצה של שמונה יארד, 6:22 מהפתיחה. אבל ממש על סף המחצית נחטפה מסירה של קרי קולינס והוחזרה לטאצ'דאון השוויון. קולינס סיים עם 19/36 ל-199 בלבד, בלי טאצ'דאון ועם שתי חטיפות.

ניהול המשחק ההתקפי של הג'איינטס לקה בחסר, בלשון המעטה, כמו לדוגמא במקרה המסירה המיותרת שנחטפה בסוף המחצית. אם המאמן ג'ים פאסל ירצה לשמור על משרתו, הוא יפטר בקרוב את מתאם ההתקפה שון פייטון. מרסל שיפ העניק את הניצחון לקארדינלס עם שני טאצ'דאונים ברבע האחרון, אחד בריצה ל-10 יארד ואחד בתפיסה לשבעה.

סינסינטי בנגאלס - טאמפה ביי באקנירס 35:7
הקבוצה היחידה שנראית גרועה כמו הג'טס היא הבנגאלס. טאמפה ביי לא התקשתה לשתק את קורי דילון מצד אחד (21 נשיאות ל-59 יארד) ומצד שני להבקיע כאוות נפשה. הטאצ'דאון היחיד של הבנגאלס היה בהחזרת חטיפה של בריאן סימונס ל-51 יארד, ושלטון קווארלס איזן את המצב גם מהבחינה הזו עם הטאצ'דאון השלישי של הבאקס, לקראת סוף המחצית.

אקילי סמית' היה עלוב במשחקו הראשון כפותח מזה שנה וחצי, עם 12/33, 0 ט"ד, חטיפה אחת. בראד ג'ונסון מטאמפה ביי השלים 19/30 לשלושה טאצ'דאון ושתי חטיפות. קינן מק'קארדל הצטיין בתפיסה עם ארבע ל-108 יארד וט"ד אחד.

סיאטל סיהוקס - מינסוטה וייקינגס 23:48
טבח בעירו של ביל גייטס. שון אלכסנדר החליט להצטרף לעונת 2002, ועשה זאת בסטייל עם 139 יארד בריצה, עוד 92 בתפיסה, וחמישה טאצ'דאונים טבין ותקילין - כולם במחצית הראשונה, וזה שיא ליגה.

ההגנה של סיאטל כפתה שלושה איבודי כדור, והפכה אחד מהם לטאצ'דאון. דונטה קולפפר, הקווטרבק של מינסוטה, רץ אמנם ל-52 יארד וטאצ'דאון אחד, אבל מסר רק 12/20, בלי טאצ'דאון ועם חטיפה כואבת אחת.

רנדי מוס הוחזק על 50 יארד בתפיסה, בלי נקודות, והחמיץ שלוש תפיסות טאצ'דאון. מי שראה את המשחק נחשף לצד האפל של התרבות האמריקאית: הצביעות חגגה לאורך המשחק בזמן ששדרני התא ושדרני הקווים יישרו קו עם הגרסה הרשמית, זו שגורסת שרנדי מוס כשר להופיע על מגרש פוטבול.

כל הנ"ל, כולל מאמן הוייקינגס, הלעיטו אותנו ללא הפסק בכמה שמוס משתדל לעשות את הדבר הנכון, כמה שהוא התבגר וכמה שהוא משמש מנהיג לחבריו. אהא. התצוגה העלובה של מוס הלילה היא לא עונש ראוי, אבל היא בהחלט בגדר צדק פיוטי.

ולמנה אחרונה - בולטימור-דנבר

הלילה יושלם המחזור כשהבולטימור רייבנס יארחו את חברם לשעבר שאנון שארפ ואת קבוצתו החדשהישנה, הדנבר ברונקוס. בולטימור עם מאזן 2:0, דנבר עם 0:3. אנחנו צופים התחזקות של שתי המגמות הללו.

משחק זה ינעל את הרבע הראשון של העונה, ובימים הקובים נביא לכם סיכומי ביניים, ניצתוחים והשוואות לתחזיות טרום העונה שלנו. יהיה קטעים.

טבלאות

AFC

AFC מזרח
קבוצה------------משחקים-----ניצחונות:הפסדים------נקודות זכות:חובה
ניו אינגלנד פטריוטס-----4-------1:3-------------80:129
מיאמי דולפינס --------4-------1:3-------------85:130
באפאלו בילס---------4-------2:2-------------131:132
ניו יורק ג'טס --------4-------3:1-------------133:50

AFC צפון
קליבלנד בראונס--------4-------2:2-------------91:103
פיטסבורג סטילרס -------3-------2:1-------------73:47
בולטימור רייבנס --------2-------2:0-------------35:7
סינסינטי בנגאלס--------4-------4:0-------------109:23

AFC דרום
אינדיאנפוליס קולטס------3-------1:2-------------49:64
ג'קסונוויל ג'גוארס------3-------1:2-------------47:76
טנסי טייטאנס ---------4--------3:1------------92:42
יוסטון טקסאנס --------4--------3:1------------128:93

AFC מערב
סן דייגו צ'ארג'רס ------4-------0:4-------------38:102
דנבר ברונקוס ---------3-------0:3-------------53:75
אוקלנד ריידרס---------3-------0:3-------------59:113
קנזס סיטי צ'יפס--------4-------2:2-------------133:142
*************************************************

NFC

NFC מזרח
פילדלפיה איגלס--------4-------1:3-------------64:140
ניו יורק ג'איינטס-------4-------2:2-------------64:55
וושניגטון רדסקינס-------3-------2:1-------------80:48
דאלאס קאובויס --------4-------2:2-------------86:57

AFC צפון
גרין ביי פאקרס---------4-------1:3------------114:111
שיקאגו ברס----------4-------2:2-------------98:91
מינסוטה וייקינגס--------4-------4:0-------------141:99
דטרויט ליונס----------4-------3:1-------------138:85

AFC דרום
ניו אורלינס סיינטס-------4-------1:3------------89:111
קרוליינה פנתרס --------4-------1:3-------------45:76
טאמפה ביי באקנירס------4-------1:3-------------47:106
אטלנטה פלקונס --------3-------2:1-------------54:77


AFC מערב
סן פרנסיסקו פורטי ניירס----3-------1:2-------------47:50
אריזונה קארדינלס-------4-------2:2-------------74:83
סיאטל סיהוקס---------4-------3:0-------------87:84
סט. לואיס ראמס ------4-------4:0-------------88:61

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully