פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    כדוריד: הפועל פתח תקוה טוענת לאפליה בחלוקת הכספים

    למרות שהקבוצה עלתה הקיץ לליגת העל, המלאבסים טוענים כי העירייה לא מעמידה לרשותם תקציבים כפי שמקבלת מכבי פתח תקוה שמשחקת בלאומית, ומקשה עליהם לפתוח קבוצת נוער. העירייה: "הטענות ייבחנו בבית המשפט"

    הפועל פתח תקוה כדוריד (יח"צ , אור קרן)
    מקווים לראות שינוי מיידי. הפועל פתח תקוה בחגיגות העלייה (צילום: אור קרן, יח"צ)

    קבוצת הכדוריד של הפועל פתח תקוה הגישה עתירה בבית המשפט המחוזי מרכז כנגד עיריית פתח תקוה והחברה לפיתוח הספורט והכדוריד בעיר בטענה כי אלו מפלות אותה לרבה ומגבילות את פעילותה בכך שהן לא מאפשרות לה להקים ולנהל מחלקת נוער ראויה.

    במסגרת העתירה, שהוגשה על ידי עו"ד אייל פייבל ממשרד זיסמן, אהרוני וגייר דורשת העולה החדשה לליגת העל להקצות מתקני ספורט ולהעמיד אותם לרשותה כדי לאפשר הפעלת חוגי כדוריד ופעילות למחלקת הנוער, לתת צו למניעת הקצאת מתקני ספורט וסיוע לוגיסטי נוסף כפי שניתנים לעמותות ספורט נוספות בעיר, ולשאת בהוצאות העתירה.

    בעתירה טוענת הקבוצה כי למרות שהפכה הקיץ לקבוצה הבכירה ביותר בעיר בענף הכדוריד, עדיין אגודת מכבי פתח תקוה זוכה לעדיפות מצד העירייה, וכי התקצובים לא מתחלקים באופן שוויוני. בין השאר מצוין כי העירייה פועלת משיקולים זרים מכיוון שהחברה לפיתוח הספורט והכדוריד בעיר שהיא קבוצה עירונית שמצויה בשליטת העירייה ועל כן יש לעירייה אינטרס מובהק בהצלחתה. "בהתנהלותה כפי שצוין, עושה העירייה שימוש ציני וחסר תום לב בכוח ובסמכויות המצויים בידה והופכת אותם לכלי למימוש האינטרסים שלה", נכתב בעתירה.

    מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "לאחרונה סיים את תפקידו מנהל אגף הספורט לשעבר והנושא ייבחן בשנית עם כל הגורמים הרלוונטיים. לגבי התקציבים, הטענות ייבחנו בבית המשפט, אך יחד עם זאת התבחינים שקובעים את התקציב נקבעים מדי שנה על ידי מועצת העיר ומפורסמים באתר התמיכות. התקציב נבנה על פי התבחינים ובהתאם לנתונים שנאספים ממיקומי הקבוצות השונות בליגה".