פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    ליגת היהלום: קנייזבה סיימה שלישית, דורוז'ון רביעית

    שתי האתלטיות הישראליות חוו תחרות טובה בפריס, כשקנייזבה הייתה רחוקה חמישה סנטימטרים מהשיא הישראלי וקבעה 14.56 בניסיון החמישי. דורוז'ון השיגה 62.94, שפוטקבה ניצחה

    חנה קנייזבה מיננקו קופצת משולשת (GettyImages)
    ממש נגעה בשיא הישראלי. קנייזבה (צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

    יומיים בלבד אחרי סיומה של אליפות ישראל המרתקת, התייצבו שתיים מהאתלטיות הבכירות של ארצנו, חנה קנייזבה-מיננקו ומרגריטה דורוז'ון, בצרפת להתחרות במסגרת ליגת היהלום שנערכה הערב (שבת). קנייזבה, שיאנית ישראל בקפיצה משולשת, ממש נגעה בשיא הישראלי שעומד על 14.61, והייתה רחוקה ממנו בחמישה סנטימטרים תוך שהיא קובעת 14.56 בניסיונה החמישי, מה שהספיק לה למקום השלישי.

    מלבד התוצאה המצוינת הזו, קנייזבה קפצה 14.24 בניסיון השני, 14.30 בניסיון השלישי ו-14.01 בניסיון השישי והאחרון. בקפיצות הראשונה והרביעית היא פסלה. בתחרות עצמה זכתה קטרין איברגואן שקפצה למרחק 14.87 בניסיונה הרביעי, מה שהספיק לה לזכות במקום הראשון. אקטרינה קונבה מרוסיה, מדליסטית הכסף מאליפות העולם, סיימה שנייה עם 14.72.

    בתחרות הטלת הכידון, דורוז'ון, שהוכתרה כאלופת ישראל אבל הפסידה בהתמודדות וסיימה רק במקום השני, סיימה הפעם במקום הרביעי, אבל היא חצתה פעמיים את רף 60 המטרים. העולה החדשה מאוקראינה הטילה את הכידון למרחק 62.94 מטר (השיא הישראלי שבו היא מחזיקה עומד על 64.56). דורוז'ון סיפקה את ההטלה הזו בניסיונה השני, כאשר בראשון היא השיגה 55.52, בשלישית היא פסלה, ברביעית היא השיגה 59.42, בחמישית 61.03 ובשישית היא פסלה שוב. מי שזכתה בזהב היא שיאנית העולם ברבורה שפוטקובה מצ'כיה שקבעה את תוצאת השנה שלה - 64.42.