פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        המשחקים האירופיים, היום העשירי: האתלטיקה נכנסת לתמונה

        דורוז'ון, סנפורד, קנייזבה-מיננקו, לנסקי ופרסיאדו יחלו להתחרות מ-14:00 במה שנחשב לגביע אירופה לאומות בדרג ג', יחפשו לשבור שיאים ובעיקר לסדר לישראל מקום בין ארבע הנבחרות הראשונות שיעפילו דרג

        דונלד סנפורד רץ ישראלי (AP)
        חוזר מפציעה. דונלד סנפורד (צילום: AP)

        אחד המוקדים העיקריים עבור המשלחת הישראלית ביום העשירי של המשחקים האירופיים בבאקו יהיה האתלטיקה, שנכנסת לפעילות ליומיים שבסיומם נדע האם ישראל תעפיל לדרג ב' (השלישי באיכותו) באירופה במסגרת אליפות אירופה לאומות.

        כידוע, האתלטיקה במסגרת המשחקים האירופיים מתקיימת במתכונת של אליפות אירופה לאומות. ישראל, שמדורגת בדרג הרביעי באיכותו (דרג ג'), היא אחת מ-18 מדינות שמתארחות באליפות, שתחלק מדליית זהב בלבד לנבחרת שתסיים במקום הראשון בסיכום שני ימי התחרות. ארבע הנבחרות הראשונות בדירוג הכללי יעפילו לדרג השלישי בחשיבותו.

        השיטה פשוטה: כל מדינה מיוצגת בכל מקצוע על ידי אתלט בודד. משתתף שמנצח במקצוע מזכה את המדינה אותו הוא מייצג ב-15 נקודות, המקום השני ב-14, השלישי ב-13, וכך הלאה. הדירוג הסופי נקבע על סמך סיכום כלל הנקודות שזכתה המדינה בתחרויות הנשים והגברים יחד, והמדינה שסיימה עם מספר הנקודות הגבוה ביותר תדורג ראשונה.

        קופצת המשולשת חנה קנייזבה (יותם רונן)
        תשפר שוב את השיא שלה? קנייזבה (צילום: יותם רונן)

        מול ישראל מתייצבות נבחרות מאוסטריה, אזרבייג'אן, לוקסמבורג, אלבניה, מולדובה, אנדורה, מונטנגרו, ארמניה, מלטה, בוסניה, מקדוניה, גאורגיה, סלובקיה וחבר המדינות הקטנות (איי פארו, גיברלטר, ליכטנשטיין, מונאקו וסן מרינו).

        מרבית העיניים יהיו נשואות אל עבר האתלטים הבכירים שלנו, שיאנית ישראל בהטלת כידון, מרגריטה דורוז'ון, שכבר קבעה את הקריטריון לריו, וכמוה גם חנה קנייזבה-מיננקו שתתחרה במשולשת. מדליסט הארד מאליפות אירופה, דונלד סנפורד, ישוב לפעילות ויתחרה ב-400 מטר בתקווה להשיג את הקריטריון לריו. בריצה ל-100 מטר ינסו אמרי פרסיאדו ואולגה לנסקי לקבוע שיאים אישיים, כשבמקרה של לנסקי השאיפה תהיה למחוק את ה-11.45 המיתולוגי של אסתר רוט-שחמורוב.

        האצנית אולגה לנסקי (יותם רונן)
        הרבה מונח על הכתפיים שלה. אולגה לנסקי (צילום: יותם רונן)

        לוח התחרות המלא ליום ראשון

        14:00: ויקטור זגינאיקו, יידוי פטיש

        14:10: אולגה דוגדקו, קפיצה במוט

        15:15: אלכסנדרה לוקשין, 400 משוכות

        15:20: חנה קנייזבה-מיננקו, קפיצה משולשת

        15:30: מאור סגד, 400 משוכות

        15:50: אולגה לנסקי, 100 מטר

        15:50: אנסטסיה מוצ'קייב, זריקת דיסקוס

        16:02: אמרי פרסיאדו, 100 מטר

        16:15: איתמר לוי, זריקת דיסקוס

        16:20: גירמה אמרה, 1,500 מטר

        16:30: דימיטרי קרויטר, קפיצה לגובה

        16:35: דריה לוקשין, 400 מטר

        16:50: דונלד סנפורד, 400 מטר

        17:10: דנה לוין, 3,000 מכשולים

        17:15: גילרון צבקביץ', קפיצה לרוחק

        17:35: היימרו עלמיה, 5,000 מטר

        17:50: מרגריטה דורוז'ון, הטלת כידון

        18:10: שני לנדן, 800 מטר

        18:30: מאור טיורי, 3,000 מטר

        18:50: 4X100 נשים (אולגה לנסקי, דיאנה וייסמן, ריטה פוגורלוב, יפעת זליקוביץ', נועה ברליאה, דקלה גולדנטל)

        19:07: 4X100 גברים (אמרי פרסיאדו, עומרי הרוש, אמיר חמידולין, אביב דיין, עמית כהן, אמיר דאי)