המשחקים האירופיים באקו 2015

אלכס שטילוב יישא את דגל ישראל במשחקים בבאקו

המתעמל הבכיר נבחר להוביל בעוד 11 יום את המשלחת שתכלול 142 ספורטאים. מנכ"ל האולימפיק סולידאריטי: "אני לא מודאג מניסיונות ההחרמה כי לנו אין את הבעיות שיש לפיפ"א"

אורן קורנפלד
01/06/2015
בחרו בשטילוב. יגאל כרמי במהלך מסיבת העיתונאים(צילום: מגד גוזני)

המתעמל אלכס שטילוב נבחר היום (שני) להיות נושא הדגל של המשלחת הישראלית במשחקים האירופיים בבאקו שייצאו לדרך בעוד 11 יום. הוועד האולימפי הכריז על כך במסיבת עיתונאים חגיגית שנערכה במסגרת היום האולימפי הבינלאומי שיחול מחר. על הבחירה אמר יושב ראש הוועד האולימפי, יגאל כרמי: "אנחנו חושבים שזו בחירה ראויה. שטילוב השתתף בשתי אולימפיאדות ונבחר פעמיים לספורטאי השנה".

במסגרת כנס בינלאומי שייערך מחר במכללה האקדמית וינגייט יעסקו המשתתפים בשני נושאים: האולימפיזם, הפצת הרעיון האולימפי וערכי הליבה של התנועה האולימפית, וכן המשחקים האירופיים בבאקו. מי שירצה בכנס הוא פירה מירו, מנכ"ל האולימפיק סולידאריטי של הוועד האולימפי הבינלאומי, האחראי על הקשרים הבינלאומיים בתנועה האולימפית.

טוב לדעת (מקודם)

האם בי קיור לייזר מתאים לכם? ככה תדעו למי המכשיר מתאים ולמי לא

מוגש מטעם בי קיור לייזר
נכח במסיבת העיתונאים. אלכס גלעדי(צילום: מגד גוזני)

במסגרת מסיבת העיתונאים אמר מירו על רקע ניסיון ההחרמה של הפלסטינים את ישראל בפיפ"א: "אולימפיזם זה לבנות גשרים ולא לעשות מלחמות. אני לא מודאג כי לנו אין את הבעיות שיש לפיפ"א. בוועד האולימפי הישראלי יודעים שאנחנו באים רק לגשר על הפערים".

באירוע שנערך היום השתתפה גם האלופה האולימפית ממינכן 1972 שזכתה בשתי מדליות זהב, הגרמניה היידי רוזנדהל, שבמסגרת הכנס תרצה בנושא השפעת המשחקים האולימפיים על חייה. "הרבה זמן עבר מאז 1972 כשהופעתי לאחרונה באולימפיאדה. קשה להאמין למה שקרה במינכן עם הטבח שבוצע בישראלים. אמרתי לעצמי שאסור לאפשר לטרור לנצח, וצריך לנצח על המסלול".

יעל ארד, היידי רוזנדהל, אסתר רוט שחמורוב(צילום: GettyImages)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully