וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התמ"ס: "לסנדלר דווקא יש נסיון חיובי עם ספורטאים אתיופים"

איזי עין דור

24.9.2002 / 19:35

במשרדו של השר וילנאי מופתעים מהאמירות של יעקב סנדלר על אתלטים ממוצא אתיופי ובועד האולימפי כבר מיהרו לגנותם. תזכורת מדבריו: "האבא האתיופי בקושי יודע איך עולים לאוטובוס"

הועד האולימפי הגיב היום על דבריו של יעקב סנדלר, לשעבר ראש עיריית רחובות והיום ראש מנהלת הספורט ההישגי, בהודעה שמסרה עירית צח לעיתונות בה היא ציינה כי "במידה והדברים אכן נאמרו ע"י סנדלר, הרי שהועד האולימפי בישראל מגנה בתוקף התבטאויות מסוג זה". עוד אמרה צח, כי "התבטאויות מעין אלו, עומדות בניגוד מוחלט לאמונתו של הועד האולימפי בישראל המשתייך למשפחה האולימפית הדוגלת בשיוויון מלא בין המינים והדזעים ובמתן הזדמנויות לכל".

הועד האולימפי מסר כי הוא מיישם את הערכים הללו ומסייע לספורטאים ולמאמנים ישראלים או עולים, תוך התחשבות בצרכיהם המיוחדים, הועד גם מכיר בתרומתם של העולים לספורט הישראלי ככלל. סנדלר מונה ע"י שר הספורט, אך מינויו הותנה באישור הועד האולימפי הישראלי ולכן, במידה ויאומתו הדברים, יפגשו שר הספורט ויו"ר הועד האולימפי וידונו בצעדים שיש לנקוט.

כזכור, הפרשייה החלה כשסנדלר אמר ביום שני דברים קשים בנוגע למספר המועט של ספורטאים אתיופיים בארץ. ידיעות אחרונות ציטט הבוקר מדבריו: "לספורטאים הצעירים מאתיופיה יש בעיה מנטלית ובעיית אינטגרציה. הם לא מגיעים כי ההורים שלהם לא מודעים. אם הספורטאי היה ישראלי או רוסי אבא שלו היה מביא אותו להדר יוסף. האבא האתיופי בקושי יודע איך עולים לאוטובוס. אין להם את התמיכה המשפחתית וקיים פער בין הפוטנציאל לבין מה שממצים ממנו".(ידיעות)

אבל דבריו של סנדלר לא הופנו רק לעבר האתיופים. סנדלר דיבר גם על אלוף אירופה במוט, אלכס אברבוך. "יש ספורטאים שמציגים את עצמם כשמשון דר נעבעכדיקער - מצד אחד אלוף אירופה ומנגד מתלונן שהוא לא מקבל". (ידיעות)

כצפוי, דבריו של סנדלר עוררו ביקורת קשה. רחמים גשה, יו"ר העמותה לקידום ספורטאים יוצאי אתיופיה בישראל, אמר בתגובה: "מדובר באדם גזען וטיפש. באנו מארץ שהספורט בה הוא לחם, אבל קשיי הקליטה בישראל לא מאפשרים לנו להגיע לאותם הישגים של עמיתנו האתיופים הלא יהודים".

משה פוגל, דובר משרד התמ"ס הוסיף כי במידה וסנדלר אכן אמר את המיוחס לו, הרי שהדבר מאוד חמוד ובנוסף לכך גם מפתיע מאוד. לדבריו, לסנדלר יש דווקא עבר חיובי וניסיון נהדר עם ספורטאים אתיופים ולכן הוא אינו ממהר לקפוץ למסקנות נוספות בעניין. פוגל הבטיח כי המשרד יבדוק את הנושא בכל מקרה ובמידה והדברים נכונים, יבדוק משרדו דרכי טיפול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully