אתלטיקה: אולגה לנסקי חזרה, דונלד סנפורד קבע שיא ישראלי

האצנית שבה לפעילות אחרי תשעה חודשי השעייה וקבעה 7.52 שניות בריצה ל-60 מטר. סנפורד רשם שיא חדש עם 33.14 בריצה ל-300 מטר

אורן קורנפלד
17/01/2015
אולגה לנסקי ספרינטרית ישראלית. מגד גוזני
חזרה וגירדה את השיא שלה. אולגה לנסקי(צילום: מגד גוזני)

אולגה לנסקי חזרה היום (שבת) לפעילות אחרי תשעה חודשי היעדרות בגלל פרשיית השימוש בסמים, כשקבעה זמן של 7.52 שניות בריצה ל-60 מטר בתחרות ההזמנה לידר הפתוחה בראשון לציון. התחרות אורגנה על ידי אגודות אתלטי לידר ירושלים ומכבי ראשון לציון, כשלנסקי הציגה תוצאה איטית בשלוש מאיות בלבד מהשיא הישראלי אותו קבעה בעצמה בשנה שעברה.

דונלד בלייר-סנפורד היה ללא ספק המועמד הבכיר לקבוע שיא ישראלי חדש בתחרות. אחרי שהשיא הישראלי ב-300 מטר שעמד על 33.93 שנ' נקבע על ידי יורי שפסאי מירושלים ב-2008, לא היה ספק שבלייר-סנפורד, ביכולתו הנוכחית, צפוי לעשות זאת ואפילו בפער ניכר. אמנם מרבית הרצים בריצה הזו שיפרו את שיאיהם האישיים, אולם האתלט הבכיר של מכבי תל אביב עשה זאת באופן בולט ולא משתמע לשני פנים כשעצר את השעון על 33.14 שנ'.

קודם לכן, היו אלו הספרינטרים שרצו 60 מ', כאשר שני הבכירים שבהם, אמרי פרסיאדו ממכבי תל אביב ועומרי הרוש מעמותת הצבי, חניכיו של יגאל בלון, שיפרו את שיאיהם האישיים. פרסיאדו קבע בגמר 6.93 שנ', תוצאה המהווה שיפור של 5 מאיות מהשיא אותו קבע במוקדמות, ו-16 מאיות משיאו האישי ערב התחרות. גם הרוש שיפר את שיאו פעמיים בתחרות, אחרי שבמוקדמות קבע 7.09 ורשם שיפור של 17 מאיות, ואילו בגמר הוא עצר את השעון על 7.03 ושיפר ב-6 מאיות נוספות.

תוצאה נוספת הראויה לאזכור הנה שיאה האישי החדש של יפעת זליקוביץ' ממכבי ראשון לציון בקפיצה לרוחק. סגנית אלופת ישראל קבעה בקפיצתה השלישית 5.97 מ' ורשמה שיפור של 2 ס"מ לשיאה, אולם בניסיון החמישי היא ניתרה ל-6.04 מ' ועלתה למקום ה-11 בטבלת כל הזמנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully