וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החרדים: לא ניתן לשדר את ליגת העל בערוץ 1

ליאור וייץ

1.9.2002 / 13:50

הסיכום אליו הגיעה ההתאחדות לכדורגל עם הערוץ הראשון מאד לא מוצא חן בעיניהם של החרדים המתרעמים על העסקת עשרות עובדים מיותרים בשבת. ח"כ טומי לפיד: זו דיקטטורה לשמה. מה עדיף - שידורי דת?

ההתאחדות לכדורגל הגיעה להסכם בשבוע שעבר עם הנהלת הערוץ הראשון על שידור תוכנית סיכום המחזור בליגת העל בכדורגל במוצאי-שבת . ההסכם הנ"ל הגיע לאחר משא ומתן ארוך שקיימה ההתאחדות עם זכיינים שונים לאחר שערוץ הספורט לא עמד בהתחיבויותיו מהעונה שעברה.

כעת מתברר שגם אותו הסכם שהושג עם רשות השידור נתקל בבעיות רבות, בעיקר מצד גורמים חרדיים, שעומדים על כך בתוקף שלא יאפשרו לגוף ציבורי כמו רשות השידור לשדר את תוכנית הסיכום ובכך לגרום להעסקת עשרות עובדים בשבת.

בתוכנית 'עושים צהריים' בגל"צ התראיין אבי שמיד שתקף את רשות השידור על ההסכם שהושג ועל העסקת העובדים. "זוהי שבירת הסטטוס קוו בצורה קיצונית ביותר", טען שמיט, "מדובר כאן בהעסקת עשרות, אם לא יותר מכך, של עובדים - צלמים, כתבים, אנשי סאונד, כאלו שתפקידם להחזיק את הכבל, כאלו שצריכים לדאוג למים. אנחנו לא ניתן שזה יקרה. זו שערוריה שגוף ציבורי, שבמקום להוריד את מינון העובדים שמחללים שבת בתוקף תפקידם שאנשי חדשות, רק הולך ומגדיל את מספר העובדים הללו ועל מה? על משחק כדורגל שמשוחק בשבת. גוף ציבורי וממלכתי כמו רשות השידור לא יעשה זאת".

בתגובה לדברים הגיב יו"ר סיעת שינוי, ח"כ טומי לפיד בתוכניתה של יעל דן: "אבי שמיד מדבר על שבירת הסטטוס קוו? ההעזה הזו שלהם לבוא ולאסור ממני לצפות במשחק כדורגל - מה זה אם לא שבירת הסטטוס? זו חוצפה מאין כדוגמתה מצידם. זו דיקטטורה לשמה. אני לא כופה עליו לצפות, אני לא כופה עליו לנסוע או לעשות משהו אחר בשבת. שהוא לא יבוא אלי ויגיד לי מה לעשות ואיך לעשות בשבת". טומי לפיד, שהיה בעבר מנכ"ל רשות השידור, טען עוד ששידורי הדת בערוץ הראשון מיותרים ומשתלטים אט אט על שידורי הטלויזיה.

בתוך כך, מסתבר שגם גורמים חילוניים בתוך הנהלת רשות השידור מביעים תרעומת גדולה על ההסכם שהושג עם ההתאחדות לכדורגל שיעלה, לטענתם, מליוני שקלים לרשות השידור, תקציב שהוא מעל ומעבר ליכולת של הערוץ.

ליגת העל הכדורגל, כמו גם הליגה הלאומית, שמועד פתיחתה נדחה ל-14 בספטמבר, אמורה, ככל הנראה, להידחות שוב בשל אותה סיבה - מחלוקות על זכויות השידור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully