וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מני לוי - חמש עובדות, שתי ועדות, שאלה אחת

רונן זרצקי

11.8.2002 / 7:09

עובדה מספר 1. נציגי מועדון הכדורגל של מכבי תל אביב לא דיווחו למכון מדיטסט שבדק את מצבם הבריאותי של כל שחקני הקבוצה ערב פתיחת העונה שעברה, על הבעיות החמורות שהתגלו בתפקוד ליבו של מגן הקבוצה מני לוי. לוי הושבת מכל פעילות ספורטיווית מספר חודשים קודם לכן בהוראת ד"ר מיכאל גליקסון מתל השומר וד"ר שמואל דיאמנט מאיכילוב. גם ד"ר יאיר גילוני שבדק את לוי במדיטסט, אמר כי במידה שהיה יודע על ההיסטוריה הרפואית של לוי סביר להניח שלא היה מאשר לו לחזור למגרשים, בכל מקרה היה דורש בדיקות נוספות אצל קרדיולוג.

עובדה מספר 2. שני בעלי תפקידים בכירים במכבי תל אביב, שמעון קורק, אז המנכ"ל, וכתריאל מוריה חשב הקבוצה, חתומים על טופס הבדיקה של מני לוי במדיטסט. הטופס כולל גם הצהרה של מני לוי, כי לא חל כל שינוי במצבו הבריאותי במהלך השנה האחרונה. השניים הכירו את ההיסטוריה הרפואית של לוי, ידעו כי סבל מבעיה בליבו ובכל זאת חתמו. את עברו הרפואי של השחקן הכיר היטב גם מי ששימש עד לאחרונה בתפקיד רופא הקבוצה, ד"ר מרק רוסנובסקי.

עובדה מספר 3. הטופס החתום הועבר להתאחדות שאישרה את חזרתו של השחקן למגרשים. גם בהתאחדות לא נשאלו שאלות. גם שם הליך הטיפול במני לוי היה צריך להיות שונה ונוקשה יותר מהליך אישורו של שחקן ללא היסטוריה רפואית בעייתית כל כך.

עובדה מספר 4. מני לוי חזר למגרשים. ב-26.1.02, במשחק חוץ נגד בית"ר ירושלים, הוא איבד את הכרתו. מני לוי מאושפז מאז חסר הכרה בבית לוינשטיין. מאוחר יותר הבהיר ד"ר דיאמנט שטיפל בשחקן: "לו ידעתי שמני לוי חזר לשחק כדורגל בפירוש הייתי אוסר זאת".

עובדה מספר 5. שתי ועדות חקרו את הליכי הבדיקה שעבר השחקן (אחת מונתה על ידי ההתאחדות והשנייה על ידי משרד המת"ס). שתיהן לא מצאו כל עניין בארבע העובדות שמוזכרות כאן. יותר מכך, נראה כאילו עניינים אלה נדחקו אל מחוץ או לשולי דוחו"ת הסיכום של הוועדות בידיעה, כאילו אין עניין ציבורי לחקור את המקרה עצמו, אלא רק לשפר את מנגנוני הבדיקה בעתיד.

שאלה מספר 1. אולי יש מקום שהיועץ המשפטי של ההתאחדות, עו"ד משה אביבי, ייפנה אל משטרת ישראל ויבקש ממנה לקיים חקירה שתברר אם במכבי תל אביב או בהתאחדות הישראלית לכדורגל נהגו ברשלנות בכל הקשור לאישור חזרתו של מני לוי למגרשים. אבל אולי אין סיבה לצפות מעו"ד אביבי שייצג את ציבור אוהדי הכדורגל. אולי יש לדרוש מאליקים רובינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה, להורות על פתיחת חקירה. ואולי רק אוהדי מכבי תל אביב, שמגלים מעורבות גדולה ורצון עז לשנות את הדרך שבה מתנהל המועדון שלהם, צריכים לדרוש חקירה אמיתית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully