אליפות אירופה בגלשני רוח: את מי מאמן גל פרידמן?

האלוף האולימפי הוא גם המאמן הלאומי שאמור להוביל את הגולשים הישראלים בצרפת. צוברי חושב ככה. משיח? לא בטוח

דני בורשבסקי

"ודאי שתום קורזיץ יהיה לצדי על הסירה", אמר היום (שני) מצרפת נמרוד משיח, שמתכונן לאליפות אירופה בגלשני רוח מדגם RSX שתיפתח ביום שלישי בברסט שלחופי האוקיאנוס האטלנטי. המשפט הזה של משיח מסמל למעשה תחילתה של טלנובלה חדשה בתחילתו של הקמפיין האולימפי החדש - ריו 2016.

תקציר הפרקים הקודמים: העבודה המשותפת של נמרוד משיח וגל פרידמן בקמפיין לונדון 2012 פוצצה בגלל הכשלון להגיע למשחקים ובגלל בקשתו של משיח להחליף מאמן. בסופו של דבר החליטו באיגוד השייט החדש לעבוד בשיטת נבחרת, וגל פרידמן מונה למאמנם המשותף של נמרוד משיח ושחר צוברי. לצוברי זה התאים, אבל למשיח לא כל כך והוא מצדו דאג להביא לאימוני הנבחרת את מאמנו האישי ממכמורת, תום קורזיץ שהוא גם אחיה של לי. לאליפות אירופה בברסט שלח איגוד השייט הישראלי את גל פרידמן כמאמן, אבל תום קורזיץ הגיע במימון חלקי ונרשם כמאמן שיעלה על סירה בתחרות. נראה שבפועל, גל פרידמן ידריך בתחרות הזאת בעיקר את שחר צוברי, מאחר וגם למעין דוידוביץ' יש כרגע מאמן אישי מצרפת.

משיח התייחס לתחרות בצרפת ולהכנה שעשה יחד עם תום קורזיץ ואמר: "התחלנו את ההכנה שלושה חודשים לפני התחרות. הכושר טוב מאוד, התחושה טובה ויש ציפייה גדולה לקראת השבוע הקרוב". מאיגוד השייט נמסר בתגובה לשהייתו של תום קורזיץ לצדו של נמרוד משיח: "לא רצינו לפגוע בהם לפני אליפות אירופה. אין ספק שגל פרידמן הוא המאמן, אבל כרגע נמרוד משיח ומעין דוידוביץ' עדיין עובדים עם המאמנים האישיים שלהם. בסופו של דבר גל הוא האחראי מקצועית על כל האנשים".

לפי שחר צוברי, שזכה פעמיים בקריירה באליפות אירופה, הוא לא מפתח יותר מדי ציפיות באליפות הנוכחית: "אני לא בשיא הכושר אבל בא מוכן", אמר צוברי והוסיף: "שנה אחרי האולימפיאדה הייתה קצת רגיעה והתרכזתי בעיקר בלימודים, אני מגיע לאליפות הזאת אחרי הכנה קצרה וטובה. מזג האוויר כאן מגוון והתנאים מעניינים, והאווירה בנבחרת טובה". על העבודה המשותפת עם גל פרידמן, שהיה פעם יריבו ולאחר מכן מאמנו של יריבו העיקרי אמר צוברי: "אנחנו עדיין לומדים אחד את השני ונראה איך יהיה בתחרות ביחד".

ארבעה ישראלים ישתתפו בתחרות לגברים, כשמלבד משיח וצוברי מדובר בעומר סופר ורון אסולין. אלופת העולם לי קורזיץ תיעדר בגלל פציעה שהשביתה אותה מכל העונה, והנציגה הישראלית היחידה בתחרות לנשים תהיה מעין דוידוביץ', שעמדה על הפודיום גם באליפות העולם האחרונה וגם באליפות אירופה הקודמת.

המשלחת הישראלית תקווה לראות נציגים בכחול-לבן על הפודיום גם באליפות אירופה לנוער עד גיל 18 שתתקיים במקביל בברסט. המועמד המוביל מבין הבנים הוא מעין רפיח, בשנתו האחרונה בנוער. בקרב הנערות ישנן מספר מועמדות כמו נגה גלר, הדר הלר, שחר טיבי ועדי כהן.שייט בוואלה! ספורט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully