וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפועל ירושלים: דני קליין מונה ליו"ר העמותה

26.4.2013 / 14:29

חשיפה: זעזוע ביחסי הכוחות במועדון, לאחר שיו"ר הקבוצה לשעבר נבחר במקומו של דני כהן. לעמותה 40 אחוז שליטה

זעזוע בהנהלת עמותת הפועל ירושלים: לאחר שעזב את תפקידו כיו"ר לפני כשנה, לוואלה! ספורט נודע כי דני קליין מונה היום ליו"ר עמותת הפועל ירושלים. קליין ייכנס לתפקיד במקומו של דני כהן, שהתפטר מתפקיד זה עם מינויו למנכ"ל הקבוצה. עוד נודע כי היום התקיימה אסיפה כללית של העמותה, בה נבחר וועד מנהל חדש, כשבראשו כאמור מונה דני קליין.

המינוי משנה דרמטית אתה יחסי הכוחות והנהגת העמותה, אולם, יש להדגיש כי דני כהן ימשיך לכהן כמנכ"ל קבוצת הפועל ירושלים כל עוד השליטה בקבוצה תישאר של גומא אגאייר או נציגיו (המחזיקים ב-60 אחוז ממניות הקבוצה), מכיוון שעמותת הפועל ירושלים מחזיקה ב-40 אחוז ממניות הקבוצה ולא בעלת השליטה. לכן, בשלב זה אין למינוי השפעה על הקבוצה עצמה.

דני קליין יו"ר הפועל ירושלים. ברני ארדוב
חוזר. דני קליין/ברני ארדוב

כזכור, במהלך הקיץ פרש דני קליין מתפקידו כיו"ר הפועל ירושלים, לאחר לא מעט מאבקים בין היו"ר הפורש להנהלת המועדון, ואף זכה לפיצוי כספי על פי ההסכם. קליין הוא אחד הסמלים המזוהים ביותר עם הפועל ירושלים בשנים האחרונות, לאחר שבילה 17 שנים בתפקיד. במקומו של קליין מונה אמיר הוכפלד למנכ"ל - אך עזב את הקבוצה לאחר קדנציה קצרצרה.

המינוי מתרחש על רגע מאבקים אחרים: לאור היעדרותו של גומא אגייאר, הפועל ירושלים מחפשת בחודשים האחרונים משקיע לקבוצה, כשבכוונת האפוטרופוס הכללי לפרסם הודעה בתקשורת על הזמנה להציע הצעות רכש לרכישת 60 אחוז ממניות הקבוצה.

כפי שפורסם בוואלה! ספורט, המכרז לא אמור לעבור ללא התנגדות. יו"ר הדירקטוריון של הפועל ירושלים, עו"ד יעקב לירז, לא יסכים למהלך של העברת בעלות ללא אישורו של בית המשפט. ללירז חשוב לקיים את הנחיותיו של אגייאר לגבי הפועל ירושלים, קרי, לאתר משקיע שיזרים כספים מדי שנה בסדרי הגודל שאגייאר הזרים ולהבטיח את עתיד הקבוצה. ללירז הודגש בעבר על ידי אגייאר: "אם לא יימצא משקיע רציני, יש להחזיר את המניות לעמותה".

עם זאת, גורמים במועדון הדגישו כי לעמותת הפועל ירושלים ישנה זכות סירוב ראשונה לרכישת מנויות הקבוצה מגומא אגייאר. כמו כן, עדיין לא ברור מי יצליח לגייס ספונסרים אשר יממנו את הרכישה - נציגי העמותה או גורמים אחרים. יש לציין כי בהפועל ירושלים קיימים לא מעט זרועות: האפוטרופוס הכללי, פרופסור דוד האן, העמותה (המחזיקה 40 אחוז מהמניות) ויעקב לירז, שמונה על ידי אגייאר ומחזיק ב-60 אחוז ממניות הקבוצה. ברקע קיימים אף גורמים נוספים להם יש אינטרסים לנסות לשלוט בקבוצה.

כזכור, בנובמבר האחרון מונה האפוטרופוס הכללי על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים לנהל את נכסיו של גומא אגייאר בישראל. כמו כן, מונו עורכי הדין של אימו ואשתו של אגייאר לסייע בניהול הנכסים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully