ברקת הודיע לטביב: גייסתי עבור המועדון מיליוני שקלים

ראש העיר נפגש עם איש העסקים: "הכיוון הוא סגירה בשבוע הקרוב". בסביבתו של טביב זהירים יותר: "נצטרך לקבל תשובות"

אופיר סער

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, נפגש הערב (שני) עם אלי טביב ודיווח לו שהצליח לגייס תרומות בסכום של שלושה מיליון שקל עבור בית"ר ירושלים. כזכור, טביב הודיע לראש העיר שיסכים לקחת את הקבוצה במידה ויסגרו לו כ-50% מהתחייבוייות המועדון העומדות על כ-16-18 מיליון שקל, ואחרי הפגישה אמרו בסביבתו של ראש העיר: "הכיוון חיובי, נראה שיש התפתחות לכיוון סגירה בשבוע הקרוב".

בסביבת טביב נרשמה זהירות רבה יותר, ושם אמרו שיצטרכו לקבל מספר תשובות מאוד ברורות בשבוע הקרוב כדי לראות אם אפשר להמשיך ולהתקדם.

עוד לפני כן הבהירו בעמותת האוהדים כי מבחינתם האופציות הקיימות הן העברת הקבוצה לאלי טביב או, לחילופים, נקיטת הליך משפטי. בעמותה ישנו רוב של ארבעה מתוך ששת החברים שהחליטו חד משמעית שצריך לעשות הכל כדי להעביר את הקבוצה לטביב, ובמידה וזה לא יצלח ללכת ביחד עם איש העסקים לבית משפט. מקורבי טביב כבר הבהירו כי איש העסקים יסכים לעמוד מאחורי האוהדים גם במהלך כזה.

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

לכתבה המלאה
"זה אלי טביב, או בית משפט" (צילום: ברני ארדוב)
נמאס לו. קורנפיין (צילום: קובי אליהו)

יו"ר בית"ר ירושלים איציק קורנפיין ורעייתו הגישו היום (שני) תביעה נזיקין בסך 350 אלף שקל כנגד אוהד הקבוצה דוד מזרחי בגין הוצאת לשון הרע, איומים והטרדה מינית-מילולית של הגברת קורנפיין, במסגרת ההפגנה שנערכה מול ביתם הפרטי של הזוג קורנפיין.

בכתב התביעה מצוין כי "ב-3 באפריל השנה מזרחי הנהיג מול ביתם הפרטי של התובעים, הפגנה בה לקחו חלק עשרות אנשים, רובם קטינים. אותה 'הפגנה' שהונהגה על ידי הנתבע, נערכה בחריגה מהתנאים המגבילים על ידי משטרת ישראל ובמהלכה נראו מראות ונשמעו קריאות חמורות, מאיימות ובוטות כנגד התובעים שעולות כדי הוצאת לשון הרע, איומים ואף הטרדה מינית-מילולית של הגברת קורנפיין.

עברו את הגבול? המפגינים (צילום: קובי אליהו)

"ההפגנה והקריאות שנשמעו בה מתועדות כולן בסרט שצורף לתביעה, המדבר בעד עצמו. מר קורנפיין מציין בתביעה, כי 'הפגנה זו הנה שלב נוסף בהידרדרות המחאה האלימה כנגד מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים בכלל והעומד בראשו (ומשפחתו) בפרט, אשר אסור בתכלית האיסור להשלים עימה". לכן החליט "להגיש התובענה דנן, בגין הנזקים, שגורמים להם אותם פורעים בהתנהלותם, שהגיעו לשיא, כאמור, באותה הפגנה מדוברת, אותה הנהיג הנתבע.

"הנתבע הוא שהוביל את המהומה שהקימו ה'מפגינים' כנגד התובעים ואת לשון הרע שהוציאו כנגדם, עד כדי הטרדתה המינית המילולית של התובעת והכל בבחינת 'המטרה מקדשת את האמצעים'...".

על אף הגשת התביעה, האוהדים קיבלו אתמול את אישור המשטרה להפגין שוב מול ביתו של קורנפיין ביום חמישי הקרוב וצפויים להגיע לביתו בירושלים. ייתכן שההתבטאויות בעלות אופי מיני כלפי אשתו יירדו מהפרק אחרי התביעה שהוגשה.

עדכון ראשון: 16:13

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully