ערן לוי בדרך החוצה מבית"ר ירושלים?

יום סוער בבירה: החלוץ לא התאמן על דעת עצמו, איציק קורנפיין ישקול את שחרורו לאחר בירור. אוהדים התעמתו עם דריו פרננדס

אופיר סער

ערן לוי בדרך החוצה מבית"ר ירושלים. קשרה של בית"ר ירושלים הגיע היום (ראשון) למתחם האימונים בבית וגן ופנה לפיזיותרפיסט הקבוצה תומר בסן בטענה שיש לו יבלת ברגל והוא לא יכול להתאמן. בסן ענה לו: "רק המאמן משחרר מאימונים", אך לוי לא המשיך ולא פנה לצוות המקצועי בשל הנתק עם המאמן אלי כהן.

לוי החליט שלא להתאמן על דעת עצמו, מה שעורר את חמתם של אלי כהן וז'אן טלנסניקוב, שעשויים לדרוש מהיו"ר איציק קורנפיין לחתוך אותו מהקבוצה. לוי אמר לשחקנים בקבוצה: "הודעתי לפיזיותרפיסט, הוא הודיע לאלי כהן וקיבלתי אישור על פי הנהלים". קורנפיין פקד על לוי לא להגיע לאימון מחר, וביום רביעי ייערך לו בירור. במידה וההסבר של הקשר לא ישביע את רצונו של היו"ר, הוא עשוי להיחתך מהקבוצה.

עוד בוואלה!

הדרך לבנות שרירים אחרי אימון: מה צריך לדעת על צריכת חלבון?

רקפת אריאלי
לכתבה המלאה
לאלי כהן נמאס. ערן לוי (צילום: קובי אליהו)

יש לציין כי עוד לפני כן מספר שחקנים בכירים בקבוצה פנו למאמן אלי כהן ואמרו לו כי ישנם שחקנים ממורמרים, ה'מרעילים' את חדר ההלבשה. הם מסרו לו שלדעתם הקבוצה זקוקה לזעזוע. כבר אתמול לוי הרתיח את הצוות המקצועי כשביצע את ריצת ה-3,000 מטר באיטיות מופגנת, עצר להטיל את מימיו באמצע הריצה וסיים בזמן של קרוב ל-20 דקות, דקות אחרי שאר השחקנים. שחקנים בקבוצה אמרו על כך: "זה לא חדש, ערן בלי חשק לכדורגל, לא נראה שאיכפת לו כבר אם יחתכו אותו, אפילו יעשו לו טובה".

שוב היה קורבן של האוהדים. איציק קורנפיין (צילום: מגד גוזני)

דריו פרננדס התעמת עם האוהדים

בית"ר ירושלים ערכה היום את טקס הרמת הכוסית המסורתית לרגל חג הפסח. בקבוצה התאכזבו מהעובדה שהבעלים ארקדי גאידמק לא הגיע לארץ ודחה את הפגישה עם ראש העיר ניר ברקת למועד בלתי ידוע ובשלב זה השאיר את את המועדון במצב של אי וודאות וללא יכולת לעשות תכנונים כלשהם לקראת העונה הבאה.

כרגיל בבית"ר בתקופה האחרונה, טקס הרמת הכוסית לא עבר בשלום כאשר 70 אוהדים הגיע למחות במתחם בית וגן וקיללו את גאידמק שלא הגיע לטקס, וגם את היו"ר איציק קורנפיין. המשטרה שהגיעה בכוחות גדולים, הרחיקה את האוהדים מהמתחם ויצרה חיץ בינם לבין השחקנים. האוהדים צעקו לשחקנים "אין לכם כבוד" ואף התעמתו במשך דקות ארוכות עם דריו פרננדס, שלא נשאר חייב לאוהדים והטיח בהם מילים קשות ואף סינן לעברם "יא בני זונות". המשטרה ניסתה למנוע תקריות נוספות וסגרה את כל השביל שמוביל למתחם האימונים כדי ליצור הפרדה בין האוהדים. אחד מאוהדי בית"ר אף נלקח לחקירה אחרי שצעק במגפון למשטרה "פחדנים".

עשוי לדרוש את שחרורו של לוי. כהן (צילום: קובי אליהו)

יו"ר המועדון, איציק קורנפיין, נשא דברים על רקע הקללות של הקהל ואמר: "עוברת על בית"ר תקופה לא קלה ולמרות זאת אנחנו נצא מחוזקים. אנחנו מהמועדונים המובילים בארץ. אני רוצה להודות לראש העיר שמלווה אותנו לאורך כל הדרך, אני מאחל לכל קבוצה ראש עיר כזה".

על ההתפרעות של האוהדים, אמר: "חבל שאנשים בוחרים להפריע גם באירוע כזה. כל אחד יעשה את החשבון נפש שלו עם עצמו. היינו בתקופות קשות יותר וקשות פחות. לצערי אנחנו נאלצים להתמודד עם עוד משבר, אבל אנחנו מועדון חזק ונעבור גם את המשבר הזה". קורנפיין התייחס לעתידה של בית"ר: "אנחנו נמצאים לקראת תקופה גורלית. נשב עם גאידמק ונחליט מה עושים לקראת העונה הבאה. ארקדי מודע להתנגדות שיש לחלק אחד של הקהל, אבל גם מודע לתמיכה הרחבה שיש פה מצידו של חלק אחר של הקהל. היכולת שלנו כי כמו כדור שלג שאנחנו לא מצליחים לעצור אותו, אבל בחיים צריך להסתגל לכל מציאות חדשה. אנחנו רוצים להצליח".

נשא דברים. ניר ברקת (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

גם ראש העיר ניר ברקת נשא דברים והתייחס למצבו של המועדון: "בראש השנה אמרנו שהעתיד של המועדון היה בערפל ולא ברור איך נעמיד משאבים כדי להעמיד את המועדון על הרגליים. הצלחנו במאמץ משותף לעשות את זה. המועדון היה בתחתית של השפל וסכנת סגירה ריחפה מעליו. למרות זאת הבאנו את המועדון למקום מכובד".

ברקת הוסיף: "אני רוצה להגיד גם לשחקנים וגם לאוהדים שהמועדון יעבור עוד הרבה עליות ומורדות וכך קרה גם עכשיו, אבל כל מי שמבין את החשיבות של הסמל, צריך לתמוך ולסייע למועדון במיוחד בתקופה קשה ולא רק שמנצחים. אני רוצה להודות ולפרגן לארקדי, אני רוצה להזכיר שארקדי אמר לאוהדים שייכנסו שותפים במועדון. מי שמוכן לקחת את המועדון עליו, נשמח לתת לו זכויות, אבל אף אחד לא עומד בתור. ארקדי מעוניין להשקיע כספים גם בעונה הבאה, צריך להודות לארקדי על האחריות שהוא מגלה בתקופה קשה כזו". ההצלחה של בית"ר חשובה לירושלים, אני פונה לאלי כהן והשחקנים: "יש לנו תקופה קצרה וצריך לעשות את הכל כדי לחזק את הקבוצה ולוודא שהיא פותחת את העונה במקום מכובד. בוודאי שאנחנו הדירקטוריון נוודא שהקבוצה תעשה מאמץ מרוכז".

מתן נבון, החשוד שהודה בהצתת חדרו של איש המשק מאיר הרוש בחודש פברואר שוחרר היום למעצר בית בתנאים מגבילים. משפחתו של נבון הפקידה כעשרת אלפים ש"ח ערבות וכמו כן הוא יצטרך להיות תחת קצין מבחן בחצי השנה הקרובה. החשוד השני, אביתר יוסף, יישאר במאסר עד לדיון הבא בעניינו בעשירי לאפריל.

עדכון ראשון: 15:30

לא נשאר חייב לאוהדים. דריו פרננדס (צילום: ברני ארדוב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully