אל' העולם בניל פרייד: צוברי שני, דוידוביץ' שישית

המדליסט האולימפי סיים פעמיים במקום השני את שני השיוטים הראשונים בברזיל. לי קורזיץ שביעית בתום היום הראשון

דני בורשבסקי

אליפות העולם בגלשני רוח מדגם ניל פרייד יצאה היום (שבת) לדרך בבוזיוס ברזיל, חצי שנה אחרי המשחקים האולימפיים וכשלושה חודשים אחרי שהוחלט להשאיר את הדגם הזה במתכונת של המשחקים האולימפיים. מי שפתח מצוין את האליפות הוא המדליסט האולימפי, שחר צוברי, שסיים פעמיים במקום השני בבית הכתום (אחד משני הבתים בהם מתחרים הגולשים בתחרת הגברים).

בשיוט הראשון צוברי סיים אחרי ניק דמפסי הבריטי ובפעם השניה אחרי בינג יה הסיני. מאחר ובבית המקביל (הכחול) המנצחים של השיוט הראשון, פייר לה קוק הצרפתי ופיוטר מישקה הפולני, לא הצליחו לשחזר את התוצאה בשיוט השני, צוברי הוא המדורג ראשון בחישוב הכללי עם 4 נקודות שליליות יחד עם צ'י צ'ואנקון הסיני, שניצח את השיוט השני בבית הכחול ולכן הוא מדורג ראשון כללי עם 4 נקודות, כמו צוברי.

צוברי אמר: "אני לא מתרגש מהפתיחה הזו יותר מדי. היו רוחות חלשות יחסית. כל הצי צמוד והדרך עוד ארוכה. התחזיות מצביעות על התחזקות הרוחות בימים הקרובים, כך שיש לפניי עוד עבודה רבה".

עוד בוואלה!

איזה מוצרים שנחטפים באמאזון מגיעים סופסוף לישראל?

לכתבה המלאה
מככב בברזיל. שחר צוברי (צילום: GettyImages, Clive Mason)

נמרוד משיח, שמתחרה באותו בית של צוברי, סיים את שני השיוטים הראשונים במקומות 9 ו-5 ונראה שגם מצבו טוב במיוחד לאור העובדה שהרוחות בשיוטים הראשונים היו חלשות יחסית ובהמשך האליפות הן צפויות להתחזק.

אצל הנשים, שם התחרות איננה מחולקת לבתים, שתי הישראליות הבכירות צברו מספר זהה של נקודות חובה (16) והן צמודות בדירוג: מעיין דוידוביץ' שישית, לי קורזיץ שביעית בתום שני שיוטים. דוידוביץ' פתחה עם מקום 12 בשיוט הראשון וסיימה רביעית בשני. קורזיץ סיימה עשירית ושישית.

רק במקום העשירי. לי קורזיץ (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully