פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    יגאל כרמי יתמודד על ראשות הוועד האולימפי מטעם מכבי

    לאחר הודעתו של אריה זייף שלא יתמודד, הודיעה הנהלת מכבי כי כרמי יהיה המועמד שלה. יהודה מעיין יתמודד מטעם הפועל

    מועמד לוועד האולימפי יגאל כרמי (יח"צ)
    מצפה להישגים בזירה בינלאומית. כרמי (צילום: יח"צ)

    לאחר הודעת הפרישה בתחילת השבוע של צבי ורשביאק מראשות הוועד האולימפי, מתחילים המועמדים להחליפו במסע אל התפקיד. הערב (רביעי) הודיעה תנועת מכבי כי המועמד שלה לראשות הוועד יהיה יגאל כרמי. בישיבה שנערכה אחרי הצהריים הודיע אריה זייף, ששקל אף הוא להתמודד, כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד, ולאחר הודעתו החליטה הנהלת 'מכבי ישראל' כי כרמי יהיה המועמד שלה. מי שצפוי להתמודד על התפקיד מטעם מרכז הפועל הוא יהודה מעיין. ארבעת חברי ההנהלה מטעם מכבי להנהלת הועד האולימפי יהיו כרמי עצמו, יעל ארד, סם אולפינר ואורה גלזר.

    כרמי בן ה-58 כיהן בעבר במגזר העסקי כמנכ"ל תדיראן סוללות, ובילה שמונה שנים בתפקיד יו"ר הנהלת מכבי העולמית. בהודעה שנמסרה מטעם מרכז מכבי, נכתב על החזון של כרמי לעתיד: "כרמי מאמין כי הספורט הוא כלי חשוב בחברה בישראל ויש לקדמו ולפתחו. הוא רואה את הוועד האולימפי פועל למען הספורט ההישגי בישראל כאשר הספורטאי במוקד העשייה. בראייתו, הועד האולימפי צריך לאחד את הגופים העוסקים בספורט בישראל ולהוביל אותם לטובת הספורט ההישגי, תוך קביעת מטרות, עבודת תשתית ארוכת טווח ומוכוונת יעדים, בסופה אפשר לצפות להישגים בזירה הבינלאומית".

    יהודה מעיין יו"ר איגוד השייט (ברני ארדוב)
    המועמד של הפועל. מעיין (צילום: ברני ארדוב)

    "אנו עומדים בסיומה של תקופה ובפני תחילתה של תקופה חדשה בספורט בישראל. ברור לכולנו שחייבת להיות מהפכה בתפיסת הספורט של הממשלה החדשה שתיבחר, כדי להתקדם ולהתחיל להתקרב למקומות בהם אנו חושבים שישראל ראויה להימצא בהם בספורט בזירה הבינלאומית" אמר היום אפרים זינגר, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, בישיבת פורום מנכ"לי איגודי הספורט, שהתקיימה במשרדי הוועד האולימפי בישראלי.

    זינגר הציג בפני ה"פורום" נתונים סטטיסטיים המציירים תמונת מצב עגומה של הספורט בישראל בכל הקשור לתשתיות לעומת הספורט באירופה: בישראל בה חיים כ-8 מיליון אזרחים, רשומים כ-80 אלף ספורטאים המהווים אחוז אחד מהאוכלוסיה בינהם 807 אתלטים ו-1756 מתעמלים. בדנמרק הקטנה בה חיים 5.3 מיליון תושבים, רשומים 450,000 ספורטאים (27%) , בהם 38 אלף אתלטים ו-30 אלף מתעמלים. בפורטוגל 10 מיליון תושבים, עם 400,000 ספורטאים רשומים (3.76%) פעילים 14,500 אתלטים ו-10,188 מתעמלים.

    בענין התשתיות של מתקני הספורט ציין זינגר מספר דוגמאות מאפיינות :בדנמרק יש 150 בריכות אולימפיות, באוסטריה יש ארבע בריכות אולימפיות פתוחות ועשר סגורות, ובקפריסין הקטנה המונה כ-800 אלף איש, יש חמש בריכות אולימפיות.

    "יש לייצר מסגרת אמיתית לשיתוף פעולה בין הגורמים החייבים להוביל את הספורט: ממשלת ישראל באמצעות משרד החינוך והמשרד הממונה על הספורט במידה ויהיה כזה, הרשויות המקומיות, הוועד האולימפי בישראל וארגוני הספורט. רק בדרך זו ניתן יהיה לפתוח את מערכת החינוך, לחזק את האגודות, לבסס את מעמד המאמנים בישראל ולשפר את מצב הספורטאים" אמר זינגר.

    בנוסף, זינגר סקר בפני פורום מנכל"י האיגודים את המפעל האולימפי החדש, משחקי אירופה שיתקיימו בקיץ 2015 בבאקו. במשחקי אירופה מתוכננים להשתתף כ-7000 ספורטאים ב-20 ענפי ספורט מתוכם 2-3 לא אולימפיים.

    עד כה ידוע על 13 ענפים: כדוריד, כדורעף, טאקוונדו, טריאתלון, קליעה, בדמינטון, קשתות, קאייקיים, טניס שולחן וסיוף. בקרוב יתווספו לרשימה: אתלטיקה, שחייה והתעמלות. בענפים הלא אולימפיים מסתמנות תחרויות בקארטה ובריקודים סלוניים.

    במחזור ריו 2016 הוועד האולימפי בישראל ישגר בממוצע שתי משלחות אולימפיות בכל שנה למשחקים אולימפיים לנוער, למשחקים יבשתיים ולמשחקים האולימפיים. היחידה לספורט הישגי, הזרוע המקצועית של הוועד האולימפי בישראל תעסוק בחודשיים הקרובים בההערכות המקצועית הרב שנתית. עם האיגודים.


    ענפים אולימפיים בוואלה! ספורט