פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    הפועל ירושלים: "אפשר כבר להשתמש במילה כישלון"

    גורמים במועדון מהבירה מתחילים להשמיע קולות נגד המאמן, בעקבות ההפסד לקייב: "התקציב גבוה, אין סיבה שניראה כך"

    לא כך שיערו לעצמם בהפועל ירושלים שהקבוצה שלהם תיראה כשהחתימו את הרכש הנוצץ בתחילת העונה. בדומה לעונה שעברה, הקבוצה למודת האכזבות, קרובה שוב להדחה מביכה מוקדם מהצפוי ביורוקאפ, לאחר שהפסידה אמש 84:77 לקייב. ההפסד לאוקראינים הגיע לאחר הפסד מביך נוסף ביום ראשון האחרון להפועל אשקלון החלשה ובמועדון כבר מתחילים להישמע קולות של אכזבה קשה מחוסר היכולת של המועדון להשיג יציבות לאורך זמן.

    שרון דרוקר מאמן הפועל ירושלים (ברני ארדוב)
    לא מצליח לייצב את הקבוצה. שרון דרוקר (צילום: ברני ארדוב)

    "אפשר כבר להשתמש במילה כישלון. אחת הסיבות לתקציב הגבוה שאושר העונה הייתה להבטיח הצלחה ביורוקאפ. אירופה הרי חשובה גם מאוד לספונסר אהרון פוגל", כך אמרו היום גורמים בירושלים. קברניטי המועדון נמנעים אמנם מלבקר בפומבי את המאמן שרון דרוקר, אולם בחדרי חדרים כבר נשמעות טענות לגבי תפקודו וביקורת קשה נשמעת נגדו. המקטרגים אף היו רוצים לראות אותו מחוץ לקבוצה. ועם זאת, נראה שאם ייעשה שינוי בקבוצה, הוא יתמקד במצבת השחקנים בלבד.

    זו תקופה ארוכה שבצוות המקצועי סבורים כי אין רכז ברמה המתאימה לקבוצה. בשבועות האחרונים התבטא המאמן שרון דרוקר בשיחות סגורות כי צריך להחליף את ג'ייקוב פולן בזר אחר. אם כי קיימים גורמים בקבוצה שחושבים שמן הראוי להשאירו. גם רביב לימונד נמצא עדיין על הכוונת , כמו גם מספר שחקנים נוספים. עם כל הרחש מסביב, נראה כי בשלב זה, בירושלים ימתינו עד לסיום הקמפיין באירופה, בטרם יוחלט אם לעשות שינוי במצבת השחקנים, כשבנוסף מזכירים בקבוצה כי התקציב מוגבל.

    שחקן הפועל ירושלים ג'ייקוב פולן (מגד גוזני)
    גורמים בהנהלה כבר מדברים על שחרורו. ג'ייקוב פולן (צילום: מגד גוזני)

    על המשחק האחרון וההפסד לקייב, הוסיפו בירושלים: "היינו במשחק ובעטנו בדלי. אבל יש בקבוצה חוסר יציבות. הפעם פתחנו חלש, ואז חזרנו. כל פעם קורה משהו אחר. בשורה התחתונה אנחנו קרובים להדחה מאירופה. ברור שמאוכזבים. מה כבר אפשר לומר? אי אפשר לדעת מה לצפות מהקבוצה. יציבות אין בה".

    נקודתית למשחק אמש, בהפועל מצביעים על הפתיחה החלשה של המשחק, ועל ההחלטות הרעות בסיומו כסיבות עיקריות להפסד. שרון דרוקר עצמו אמר: "זה הפסד כואב. היינו בעמדה טובה לקחת את המשחק , החברה נלחמו ונתנו הכל על המגרש. כמה החלטות לא טובות ושריקה מוזרה סיימו את המשחק".

    כדורסל ישראלי בוואלה! ספורט