וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרשות לבקרה תקציבית מאיימת להוריד את הפועל חיפה לארצית

22.7.2002 / 6:20

גוטמן ביקש לעזוב, אך בינתיים שוכנע להישאר. חלוץ הקבוצה ברח מהבקו"ם. מה עוד צריך לקרות להפועל חיפה?

ידיעות אחרונות פרסם הבוקר, כי אתמול העביר יו"ר הרשות לבקרת תקציבים, עו"ד משה אביבי, מסר לפיו הדו"חות הכספיים לגבי העונה החולפת ולגבי תקציב העונה הבאה, עדיין לא הוגשו, דבר העלול לגרור הורדת ליגה נוספת לקבוצה החיפנית. התקנון למעשה, מחייב עונש ירידה אוטומטי, אך מכיוון שהנושא רגיש, לא הועברו עדיין המלצות ליועץ המשפטי של ההתאחדות.

בבקרה החליטו גם לבדוק בקפדנות את כל החוזים לעונה הבאה בהפועל חיפה, גם אם יאושר לקבוצה להציג את תקציבה באיחור. בכירים בהתאחדות מתכוונים להמליץ לאנשי הבקרה התקציבית לבקש בדיקה במכונת אמת של שחקנים מליגת העל עם חוזים חריגים, כאשר לגבי הפועל חיפה תינתן המלצה מפורשת, לפיה כל החוזים של השחקנים הבכירים בקבוצה ייחשבו חריגים. שחקנים כמו דודו אוואט ונג'ואן גרייב, חתומים על חוזים על חוזים שעלותם מתקרבת לתקציבה השנתי של הקבוצה. אך יש לציין כי עד כה, עדיין לא חתם בקבוצה אף שחקן ושום חוזה לא אושר.

מאמן הפועל חיפה אלי גוטמן ביקש הערב ממפרקי הקבוצה לעזוב, בגלל חוסר הוודאות הכלכלית בו נמצאת הקבוצה. בימים האחרונים קיים גוטמן שיחות עם מפרקי הקבוצה כדי לדעת מהו התקציב השנתי, ובימים הקרובים אמורה להתקבל הכרעה בעניין. המפרקים הצליחו לשכנע את גוטמן לצאת ביום שלישי עם הקבוצה למחנה אימונים בהולנד, בתקווה שעד סיומו תתבהר תמונת התקציב. לאחר מכן תיערך ישיבת עבודה ואחריה יחליט גוטמן אם יישאר בקבוצה.

בהפועל חיפה מתקשים למצוא מימון לתשלום השכר לשחקנים. בנוסף לנג'ואן גרייב ודודו אוואט, מעוניין גוטמן גם בירון בסיס, דמיטרי אוליאנוב, אולג יילשב וכן בשחקנים ישראלים וזרים נוספים. עם זאת, בימים האחרונים נודע כי בקבוצה מצפים להתארגנות של כמה אנשי עסקים, שכל אחד מהם צפוי לתרום לקבוצה כמה עשרות אלפי דולרים.

בישיבה בין מפרקי הקבוצה ליו"ר הראשות לבקרה תקציבית, יאיר רבינוביץ, הבהיר האחרון כי הקבוצה מחויבת, כמו מרבית קבוצות ליגת העל, להחזיר כספי הלוואה שניתנה לה בסך 600 אלף דולר. מפרקי הקבוצה יטענו בבית המשפט כי מדובר בחוב שחל לפני הליך הפירוק ולפיכך הההתאחדות היא אחת מכמה נושים איתם מנסה הקבוצה להגיע להסדר.

ובתוך כך, מעריב מוסר על פרשייה נוספת אשר מרחפת מעל המועדון, כשחלוץ הקבוצה ונבחרת הנוער, נתן פרץ, התחמק אתמול משרשרת החיול בבקו"ם. פרץ ביקש את דחיית גיוסו, כפי שעשו שאר שחקני נבחרת הנוער המשחקים עימו, בעקבות משחקי הטורניר הקדם-אירופי באוקטובר. אתמול, הוא הגיע לבקו"ם ביחד עם אביו, אך ברח לאחר כמה שעות מתוחות במיוחד. בערב התקשר השחקן לאבי קאופמן, מנכ"ל הקבוצה וזה הציע לו להתאכסן בכפר סיטרין. בינתיים התבטא פרץ,
הנמצא אצל חברים ואמר כי הסיבה בגללה הוא יחזור בסופו של דבר לצבא, נעוצה ברצונו העתידי לשחק בנבחרת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully