הפועל תל אביב: העברת איגייבור לבטיס פוצצה סופית

במועדון האנדלוסי זעמו על השחקן: "הגענו לסיכום, אבל הוא דרש העלאה. מדובר בחוסר כבוד". סוכנו: "לא העריכו אותו מספיק"

עמית גולדשטיין
28/07/2012
קובי אליהו

צילום וידאו: טל אנגלנדר
עריכת וידאו: טל רזניק

עסקת העברתו של קשר הפועל תל אביב נוסא איגייבור לבטיס הספרדית פוצצה סופית, בשל דרישות חדשות שהעלה השחקן. בטיס פרסמה הודעה רשמית כי היא מפסיקה את המגעים בה תקפה בחריפות את התנהלות הניגרי: "הגענו לסיכום עם השחקן ועם קבוצתו הפועל תל אביב, אבל בשעות האחרונות השחקן דרש העלאה לעומת השכר שסוכם", נכתב בהודעה.

"אנחנו רואים את התנהגות השחקן כחסרת כבוד, לא רצינית ולא מקצוענית, אשר לא נעבור עליה בשתיקה. ההנהלה מחויבת לסוג מסוים של שחקנים שמעבר ליכולת מגלים גם תשוקה, התלהבות, רצון ומחוייבות ללבוש את המדים הירוקים לבנים באהבה. לאור הפרת ההתחייבות והדרישות החדשות של השחקן, הוא לא ישחק בקבוצה".

כזכור, הפועל תל אביב כבר סיכמה עם בטיס על מכירת הניגרי תמורת 1.2 מיליון יורו. האדומים האמינו במהלך סוף השבוע כי למרות הפערים החדשים, המגעים יימשכו והצדדים יוכלו להגיע לסיכום, אך נראה כי לאור הודעת בטיס, השחקן מתרחק מאוד מהקבוצה האנדלוסית.

סוכנו של איגייבור, אטה אנק ניסה היום להסביר את הצד שלהם ולמה הם דרשו סכומים גגבוהים יותר עבור השחקן: "לדעתנו ההצעה של בטיס לא הייתה הוגנת. רונן קצב ניהל משא ומתן עם בטיס מטעם הפועל תל אביב על המכירה ולא על החוזה וגילינו שהחוזה נמוך מאוד לליגה הספרדית. ההצעה שקיבלנו היא 180 אלף יורו, כששאר השחקנים בבטיס מרוויחים פי שניים או שלושה מזה, ולכן דרשנו יותר. בסך הכל, טוב לנוסא בישראל ובשביל שדרוג כל כך קטן בכסף, לא עוזבים מקום בו טוב לך. מבחינה מקצועית זה נכון שהליגה הספרדית טובה יותר, אבל אף אחד לא רוצה להגיע למקום בו מעריכים אותו הרבה פחות מאת שאר השחקנים".

רונן קצב, שתיווך בעסקה, אמר: "זה נכון שאני ניהלתי את המשא ומתן עם בטיס מטעם הפועל, אך בכל צעד איגייבור וסוכנו היינו מעורבים והכל היה בתיאום מלא. ההצעה הייתה על 200 אלף יורו לעונה ועם מענקים הוא יכול היה להגיע ל-250 אלף יורו, חוזה שנשלח אליו במייל. לצערי הדברים לא הסתדרו. בשלב הזה ככה בטיס מעריכים את השחקן וזה מה שהם מוכנים לשלם עבורו. לדעתי, לא כל יום נופלת כזו הזדמנות לשחקן מהליגה הישראלית והאפשריות להתקדם כלכלית שם הן הרבה יותר גבוהות אחרי עונה אחת טובה, אבל זה כבר היה שיקול שלו ושל סוכנו".

בהפועל תל אביב התכוונו להשתמש בכסף שייכנס ממכירת איגייבור, שכזכור לא יצא למחנה האימונים בהונגריה בגלל בעיות ויזה, לרכישת שחקני חיזוק וכרגע הפיצוץ בעסקה יקשה על המאמן ניצן שירזי וחברי ההנהלה לצרף שחקני רכש חדשים. כזכור, גם טוטו תמוז ואביחי ידין הועמדו למכירה, אך בשלב זה עדיין לא מצאו קבוצה קבוצה חדשה.

אוהדי הפועל תל אביב על סף קניית 10% מהבעלות על המועדון. בינתיים מיזם האוהדים תופס תאוצה עצומה והאוהדים כבר מסמנים את היעד של השגת 25% מהבעלות על המועדון עד לסוף החודש הבא.

"זה נראה נהדר ואנחנו אפילו לא מתחילים למצות את הפוטנציאל" ,אמרו השבוע בעמותה. "אנחנו מאמינים שכשאר יחתם ההסכם עם חיים רמון כבר בימים הקרובים אוהדים רבים נוספים יצטרפו והחלום יהפוך למציאות" . עד כה התווספו לעמותת האוהדים למעלה מ-1,200 חברים תוך שבוע וחצי, ונאספו כ-1.2 מיליון ש"ח שמהווים 10% משווי המועדון. מחר, ט' באב, לא יעסקו בעמותה בגיוס חברים חדשים וימשיכו בפעילות החל מיום ב'.

אגב, מיזם האדומים הגיע אפילו לגרמניה, מדינה בה מחזיקים האוהדים ב-50+1 אחוזים מהבעלות על הקבוצה. בכתבה באתר הגרמני "stadionwelt-fans.de" נכתב: "האוהדים של הפועל תל אביב רוצים לרכוש 50 אחוז ממניות המועדון ולקחת חלק בהחלטות העתידיות של הקבוצה. לשם כך הקימו האוהדים עמותה בשם "האדומים" אשר עשויה לרכוש את המניות של המועדון. במחיר שווה ערך של 100 יורו, יכול חבר "אדום" להצטרף לעמותה ולקנות מניות".

הפועל תל אביב בוואלה! ספורט

  • נוסא איגייבור

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully