וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדיט אגריקול תנסה להתאושש נגד השעון

יאיר בן עמי

10.7.2002 / 4:11

אשתקד זכתה הקבוצה בקטע הקבוצתי, היום היא תחל אותו כשהיא אחרונה

בטור דה פראנס ישנם קטעים המסומנים כאלו שעשויים להכריע את המירוץ. אלו הם קטעי ההרים והקטעים נגד השעון. הקטעים נגד השעון מחולקים לשתי קטגוריות - המירוץ האישי והמירוץ הקבוצתי. למירוץ הקבוצתי מזנקות הקבוצות אחת אחרי השנייה למסלול ארוך יותר ממסלולי המירוץ האישי. בעוד במירוץ האישי מהווה יכולתו של הרוכב את התוצאה הסופית, הרי שבמירוץ הקבוצתי יכול רוכב בודד להשפיע על התוצאה הסופית של קבוצתו רק באופן חלקי.

העיקרון ברכיבה הקבוצתית נגד השעון לא פשוט כלל. קבוצה שרוצה להפיק את המקסימום מרוכביה תצטרך להתארגן טוב יותר מבחינת מבנה הרוכבים במהלך המירוץ. העקרון הראשון הוא חלוקת ההובלה בין הרוכבים. כל קבוצה מזנקת למירוץ הקבוצתי עם 9 רוכבים והתוצאה תיקבע לפי הרוכב השישי שיחצה את קו הסיום.

ב-3 השנים האחרונות חזר המירוץ הקבוצתי נגד השעון לטור. קבוצה אחת הנחשבת לחלון הראווה של המירוץ הקבוצתי נגד השעון היא קרדיט אגריקול. בשנת 2000 סיימה הקבוצה במקום הרביעי במירוץ הקבוצתי נגד השעון כשהיא קובעת זמן איטי ביותר מדקה וחצי מהמנצחת במירוץ, קבוצת אונסה, וזמן איטי יותר בכמעט דקה מקבוצת יו.אס. פוסטל שסיימה שנייה. קרדיט אגריקול רכבה לא רע בזכות התארגנות נבונה של הקבוצה ולמרות רוכבים בינוניים בקבוצה. שנה לאחר מכן, בטור של 2001, ניצחה קרדיט אגריקול במירוץ הקבוצתי נגד השעון בזכות התארגנות מושלמת של רוכבי הקבוצה לכל אורך 67 הק"מ במירוץ שנערך בגשם זלעפות .

היום ייערך המירוץ הקבוצתי נגד השעון וקבוצת קרדיט אגריקול תהיה שוב במרכז התמונה, אלא שהפעם תהיה זו שעת מבחן עבור הקבוצה. שלשום פתח הרוכב ת'ור השווד בבריחה כשהחל לסבול מכיווץ שרירים כה חזק, עד שבקושי הצליח לסיים את הקטע ועשה זאת כמעט 20 דקות אחרי הדבוקה. כריסטוף מורו, שלפני הזינוק היה התקוה הצרפתית כגורם צרות לארמסטרונג, נפל כל כך הרבה פעמים מאז תחילת המירוץ, שסביר להניח שכמעט על כל פיסת אספלט בלוקסמבורג אפשר למצוא דגימות די.אנ.אי שלו. קבוצת קרדיט זינקה לקטע המקביל אשתקד כשהיא מובילה בדירוג הקבוצתי, היום היא תזנק כשהיא מדורגת במקום האחרון בדירוג הקבוצתי. אשתקד זינקו רוכבי הקבוצה במטרה לשמור על החולצה הצהובה, השנה כל שינסו רוכבי הקבוצה הוא לנסות ולהחזיר את התקוה למורו. רק מהלך ספורטיווי נדיר יביא את אוגריידי, האיש המרכזי בקבוצה, מהמקום הגרוע בו הוא נמצא כעת, לכיוון החולצה הצהובה, איתה זינק למירוץ הקבוצתי נגד השעון ב-2001.

דירוג קטע שלישי1

. רובי מקיאוון (אוסטרליה, לוטו) 4:13:37 שעות

2. אריק זאבל (גרמניה, טלקום) זמן זהה

3. באדן קוק (אוסטרליה, פרנסס דה ג'ו) זמן זהה

4. אנדריי המטמן (סלובניה, טאקוני ספורט) זמן זהה

5. פאביו בלדאטו (פאסה בורטולו) זמן זהה

דירוג כללי לאחר קטע שלישי1

. אריק זאבל (גרמניה, טלקום) 13:31 שעות

2. רובי מקיאוון (אוסטרליה, לוטו) פיגור של 8 שניות

3. רובן ברטוליאטי (שוויץ, לאמפרה) פיגור של 14 שניות

4. לורן ז'אלבר (צרפת, סי.אס.סי) זמן זהה

5. לאנס ארמסטרונג (ארה"ב, יו.אס. פוסטל) פיגור של 17 שניות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully