וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית"ר ירושלים: נדחה הערעור להפחתת שתי הנקודות

17.1.2012 / 18:00

בית הדין החליט להשאיר את העונש בדעת של שני דיינים לעומת אחד. במועדון זועמים: "עונש קשה ומפלה. נדרוש דיון נוסף"

בית הדין ההתאחדות לכדורגל החליט היום (שלישי) לדחות את ערעורה של בית"ר בנוגע לעונש הפחתת שתי הנקודות שספגה. כזכור, הקבוצה התייצבה אמש בבית הדין והציגה את טיעוני הערעור לעונש הפחתת שתי הנקודות, שניתן בעקבות קריאות גזעניות של אוהדים לעבר חלוץ הפועל תל אביב טוטו תמוז. בסיום הדיון ביקשו הדיינים זמן למחשבה והיום נתנו את פסיקתם הסופית, ודחו את הערעור.

בית"ר הלינה בדיון על חומרת העונש ומידתיות העונש וטענה כי למכבי תל אביב לא הורדו נקודות על עבירה דומה. בנוסף, הודיע עו"ד אלעד אייזנברג כי הגישו תביעה נגד המקללים, רובם קטינים בגילאי 13-14, והוריהם על סך 430 אלף שקל. לאחר ספיגת העונש, בבית"ר ירושלים הבהירו שהם עדיין לא מרימים ידיים ובוחנים אפשרות לפנות לערכאות משפטיות מחוץ להתאחדות לכדורגל.

תובע ההתאחדות שלום אבן עזרא: "בית"ר יכולה להגיש בקשה לדיון נוסף שייערך בהרכב מורחב. בכדי שתעבור את המשוכה הזאת ויאושר לה דיון בהרכב מורחב היא צריכה לשכנע כי מדובר בנושא עקרוני שכמעט ולא נידון עד היום בבית הדין או שהוא שונה לחלוטין מהדברים שנידונו עד עתה וזאת משוכה קשה מאוד. ברור שזה יהיה בהרכב מורחב של יותר משלושה דיינים".

עד אז, ברוב של שני דיינים (עו"ד אסף הדסי ועו"ד מרדכי גלוסקה) לעומת אחד (עו"ד נזיה חלבי) הוחלט לדחות את הערעור ולהשאיר את עונש הפחתת שתי הנקודות: "אין בנמצא, לא בארץ ולא בעולם, דרך לשחרר את האגודה מאחריות להתנהגות אוהדיה". הדיין חלבי, שהיה בדעת מיעוט, חשב שיש להמיר את העונש של הקבוצה בעונש רדיוס, וטען: "יש לשקול את מכלול השיקולים הרלוונטיים, כאשר התוצאה המיטבית עשויה להיות הטלת עונש אחר...נחה דעתי כי המועדון המערער עושה רבות כדי למגר תופעה פסולה זו של השמעת קריאות גנאי על רקע גזעני ו/או שימוש באלימות מצד האוהדים, וזאת כעולה בין היתר באופן ברור מדברי יו"ר המועדון מר יצחק קורנפיין במהלך הדיון בערעור אשר מקובלים עליי ומעידים על כך שהמועדון מנסה להתנער מהתנהגות האוהדים ולבער אותה, ואולם בשלב זה ללא הצלחהמוחלטת כנראה".

תגובת בית"ר ירושלים: "שופטי הרוב בבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל שוב אישרו עונש קשה, מפלה ובלתי ספורטיבי בעליל כנגד מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים. במקום לעזור להנהלת המועדון להיאבק באלימות ובגזענות בתי הדין שבים ונותנים כח בלתי סביר לקבוצת אוהדים קטנה ואלימה, שכל רצונה לפגוע בקבוצה ובעומד בראשה. למרות שמועדון הכדורגל בית"ר ירושלים (כמו רוב ציבור אוהדי הכדורגל בארץ), איבד כבר מזמן את האמון במוסדות ההתאחדות לכדורגל ובתי הדין שלה, וזאת לאור האפליה הבוטה שהם מפגינים כלפי בית"ר ירושלים ולאור החשיבה המיושנת, הבלתי אפקטיבית ובמיוחד הבלתי ספורטיבית העולה מהחלטות בתי הדין רק כלפי בית"ר ירושלים, יגיש בא כח המועדון, בימים הקרובים, בקשה לדיון נוסף בהרכב מורחב.

"בקשה זו לדיון נוסף תוגש גם לאור החלטתו הנבונה והראויה של שופט המיעוט, שהינו היחיד מבין כל שופטי בתי הדין בשנים האחרונות שהפעיל חשיבה ראוייה, שוויונית וספורטיבית כלפי המועדון וכן לאור החשיבות הקריטית שרואה המועדון בכך שהתוצאות בליגה יוכרעו על כר הדשא בלבד ולא בבית הדין. המועדון יתן הזדמנות נוספת לבית הדין של ההתאחדות לתקן את העוול העצום והבלתי ספורטיבי שנגרם לקבוצה ולמנהליה, שנאבקים ללא פשרות באלימות ובגזענות. היה והעונש ייותר על כנו, גם לאחר הדיון הנוסף, יבין המועדון שלהתאחדות לכדורגל ומוסדותיה השיפוטיים חשוב הרבה יותר לפגוע בהישגיה הספורטיביים של הקבוצה מאשר לסייע לה להאבק באלימות ובגזענות. בינתיים, הקבוצה לא תחזור למקומה הנכון והראוי בטבלה".

שחקן בקבוצה: "לוזון ידאג מהר שיורידו לנו עוד נקודות"

בעקבות ההחלטה, אמר שחקן בבית"ר ירושלים: "ככה נראה כל הכדורגל שלנו. הפועל פתח תקוה ירדה עוד לפני שהעונה התחילה והיום מנסים להוריד את בית"ר. הרי ברור שאם תהיה עוד תקלה העונה, הם ימשיכו עם העונשים האלה ולא יתייחסו לכלום. אנחנו נמשיך ונילחם עם כל העונשים המגעילים האלה שלא קשורים לכדורגל למרות שכמו שזה נראה מישהו שם כנראה החליט שבית"ר לא צריכה להיות בליגת העל והפועל עכו נגד רמה"ש זה העתיד האמיתי של הכדורגל הישראלי. שיהיו בריאים".

שחקן אחר בקבוצה אמר: "הבעיה היא לא בשתי הנקודות האלה, למרות שזו מכה קשה. אם תהיה עוד תקרית של אלימות וגזענות, נעמוד לדין ונהיה צמודים למכבי פתח תקוה, אבי לוזון ידאג מהר מאוד שיורידו לנו נקודות נוספות".

דוברת ההתאחדות לכדורגל מיכל גרונדלנד מסרה בתגובה: "לדבר בעילום שם זה מעשה פחדני שנכון לעכשיו מטרתו היא להכפיש, להוציא דיבה ולהסית. במקום להילחם בגזענות ובאלימות, בוחרים אותם עלומי שם להכפיש גורמים שאין להם כל קשר במישרין ובעקיפין עם ההחלטות שמתקבלות בבתי הדין ועם דייני בית הדין".

אבן עזרא בדיון: "העונש קשה ונכון"

בית"ר ירושלים בוואלה! ספורט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully