וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדרך לשמינית הגמר - מורה נבוכים

ליאור וייץ

10.6.2002 / 23:02

מה יקרה אם...? מי תעלה? מי תעוף? מי יאבד את ראשו? ומי ייצמד לרדיו אחרי שריקת הסיום? כל התשובות וכל האפשרויות

חצי מונדיאל וקצת מאחורינו. חמישה (א', ב', ג', ה', ו') כבר נכנסו לדפי ההיסטוריה ועוד שלושה בדרך. עשר נבחרות - דנמרק, סנגל, גרמניה, אירלנד, אנגליה, שבדיה, ספרד, פראגוואי, ברזיל וטורקיה - כבר סגרו עניין ועד ערב יום שישי ייקבעו לאן הולכים ששת הכרטיסים הנוספים לשמינית הגמר.

"וואלה! מונדיאל" בא לעזרתכם כדי לעשות קצת סדר לפני המחזור האחרון. חשוב לזכור, בכל בית שני המשחקים ייערכו במקביל. גם המחצית השניה תיפתח באותה שניה בדיוק.

בית ד': משלוש יוצאות שתיים

דרום קוריאה ממוקמת במקום הראשון בבית ד' עם 4 נקודות והפרש שערים של 1:3. במשחקה מול פורטוגל יספיק לה תיקו כדי לעלות לשלב הבא ואז להמתין לתוצאת המשחק המקביל כדי לדעת אם היא עולה מהמקום הראשון או השני. נצחון שלה על פורטוגל יבטיח לה כמעט בוודאות את המקום הראשון (אלא אם ארה"ב תנצח את פולין בהפרש גבוהה יותר מזה שהיא תנצח).

הפסד של דרום קוריאה לפורטוגל והיא תהיה תלויה רק בתוצאת המשחק של ארה"ב. אם ארה"ב תנצח או תוציא תיקו – דרום קוריאה תישאר בחוץ. במקרה של הפסד של ארה"ב – מה שיקבע יהיה כמה דרום קוריאה תפסיד וכמה ארה"ב תפסיד. ההבדל בהפרש השערים הוא שער אחד בודד כך שאם דרום קוריאה תפסיד בהפרש של שני שערים וארה"ב תפסיד בהפרש של שער אחד בלבד – מה שיקבע יהיה מספר שערי הזכות. במידה של שיוויון – תיערך הגרלה (כיוון שהנבחרות סיימו את משחקיהן בתיקו 1:1).

ארה"ב, שניה עם 4 נקודות ויחס שערים של 3:4, יודעת דבר אחד – תיקו שלה מול פולין שסיימה את דרכה במונדיאל והיא בשלב הבא מהמקום השני בלי קשר למשחק המקביל. נצחון שלה והיא יכולה לסיים ראשונה בתנאי שדרום קוריאה לא תנצח את פורטוגל או תנצח בהפרש של שער אחד פחות מאשר הנצחון שלה. במקרה של הפסד אמריקאי, עליה להחזיק אצבעות לפורטוגל שתביס את דרום קוריאה. כל תוצאה אחרת (למעט הסיטואציה שצויירה אצל דרום קוריאה) תשלח את האמריקאים חזרה הביתה.

פורטוגל, השלישית עם 3 נקודות ומאזן שערים של 3:6 – חייבת קודם כל לנצח. ניצחון שלה והיא עולה לשמינית הגמר. במקרה של תיקו בין ארה"ב לפולין או הפסד אמריקאי – היא אפילו תעלה מהמקום הראשון. מה יקרה אם פורטוגל תצא בתיקו מול דרום קוריאה? אז היא תיאלץ להתפלל להפסד של ארה"ב. כל הפסד של ארה"ב, לא משנה באיזו תוצאה, יעלה את פורטוגל על חשבון ארה"ב בזכות הפרש שערים עדיף. הפסד של פורטוגל יסיים את המונדיאל המאכזב ביותר בתולדותיה.

בית ז': הכל על הפרש השערים

מכסיקו, הממוקמת במקום הראשון עם מלוא הנקודות ויחס שערים של 1:3, תפגוש במחזור האחרון את איטליה. נצחון כמובן שיעלה את מכסיקו מהמקום הראשון וכך נכון הדבר גם לגבי תוצאת תיקו. במקרה של הפסד – עוברת איטליה את מכסיקו ואז תיאלץ מכסיקו להמתין לתוצאת המשחק בין קרואטיה לאקוודור. נצחון קרואטי וסיום בהפרש שערים עדיף מזה של מכסיקו – ומכסיקו מחוץ למירוץ. במקרה של שוויון בהפרש השערים תיקבע העולה עפ"י מספר שערי הזכות. במקרה של שוויון גם בזה – מכסיקו תעלה כיוון שניצחה את קרואטיה במפגש בינהן. אם מכסיקו תפסיד וקרואטיה לא תנצח – מכסיקו תעלה בכל זאת מהמקום השני.

איטליה, השניה עם 3 נקודות ויחס שערים 2:3, צריכה לנצח את מכסיקו על מנת לעלות לשלב הבא. היא תסיים ראשונה במידה וקרואטיה לא תנצח או תנצח ותסיים בהפרש שערים קטן יותר מאשר של איטליה. אם איטליה תסיים עם אותו מספר נקודות כמו של קרואטיה, אותו יחס שערים ואותו מספר של שערי זכות – קרואטיה תסיים ראשונה כיוון שניצחה במפגש הישיר בינהן.

במקרה של תיקו איטלקי – צריכה איטליה להתפלל שקרואטיה לא תנצח את אקוודור (תפסיד או תסיים בתיקו) ואז היא תסיים שניה בבית. נצחון קרואטי ישלח את איטליה חזרה אל ארץ המגף.

הפסד איטלקי ולא הכל גמור. אז היא תצטרך לקוות שאקוודור תנצח את קרואטיה ובתנאי שלא תעשה את זה בהפרש של יותר משלושה שערים. במצב כזה – איטליה בשמינית.

קרואטיה ממוקמת שלישית, עם 3 נקודות ויחס שערים של 2:2. במידה וקרואטיה מנצחת היא עדיין לא מבטיחה את עלייתה. היא צריכה לקוות לנצחון או לתיקו של מכסיקו מול איטליה. במקרה של נצחון איטלקי – צריכה קרואטיה לבנות על הפרש שערים עדיף על לפחות אחת מתוך שתי הנבחרות הללו. לקרואטיה, אם כך, יהיה סיכוי לסיים ראשונה כמו גם סיכוי לא לעלות בכלל.

תיקו קרואטי ואז היא חייבת לחכות לנצחון מכסיקני. כל תוצאה אחרת וקרואטיה בחוץ. במידה וקרואטיה מפסידה לאקוודור (בהפרש של לא יותר משני שערים) – היא צריכה לקוות לנצחון מכסיקני גבוהה על איטליה כדי לחלוף עליה עם יחס שערים עדיף. כיוון שקרואטיה ניצחה את איטליה – יהיה לה יתרון במידה והקבוצות יסיימו עם אותו מספר נקודות, אותו יחס שערים ואותו מספר של שערי זכות.

אקוודור האחרונה, עם אפס נקודות ויחס של 4:1, עוד לא איבדה תקווה. נצחון שלה על קרואטיה בהפרש של שני שערים והיא עוקפת את קרואטיה. אלא שאז עליה להתפלל שמכסיקו תנצח את איטליה בהפרש של יותר משני שערים. אם יקרו שני התרחישים הללו הרי שאקוודור תעלה שניה עם 3 נקודות בלבד ובהפרש שערים עדיף על פני קרואטיה ואיטליה.

בית ח': לכל הארבע סיכוי סביר

יפן, ראשונה בבית עם 4 נקודות ויחס שערים 2:3. נצחון יפני והיא עולה מהמקום הראשון בבית. במקרה של תיקו יפני - עולה יפן בוודאות אלא שאז היא תצטרך להמתין לתוצאת המשחק המקביל כדי לדעת מאיזה מקום היא עולה. תיקו או נצחון בלגי על רוסיה ויפן תעלה מהמקום הראשון. נצחון רוסי ויפן תעלה שניה. יפן גם יכולה להפסיד בהפרש של שער אחד. אם יפן תפסיד לתוניסיה בהפרש של שני שערים ומעלה, והיא צריכה להתפלל רק לתיקו בין רוסיה לבלגיה כדי לסיים שניה. כל תוצאה אחרת ויפן תגיד שלום.

רוסיה שניה בבית עם 3 נקודות ויחס שערים 1:2. לרוסיה יספיק תיקו כדי לעלות לשלב הבא מהמקום השני לא משנה תוצאת המשחק בין יפן לתוניסיה. נצחון רוסי יכול גם לעלות אותה מהמקום הראשון אם יפן תפסיד או תצא תיקו. הפסד רוסי לבלגיה ורוסיה תסיים את דרכה במונדיאל הנוכחי.

בלגיה השלישית, עם 2 נקודות ויחס שערים 3:3, חייבת לנצח את רוסיה על מנת לעלות לשמינית הגמר. כל תוצאה אחרת יגרום לבלגים לארוז את מזוודותיהם. בלגיה אף תוכל לסיים ראשונה אם יפן תפסיד. גם במקרה של תיקו בין יפן ותוניסיה – תוכל בלגיה לחלוף על פניה ביחס שערים עדיף (אם כמובן תנצח את רוסיה). במקרה שלשתי הקבוצות יהיה אותו מספר נקודות, אותו הפרש שערים ואותו מספר של שערי זכות (כמו מקרה של נצחון 0:1 לבלגיה ו- 1:1 בין יפן לתוניסיה), תיערך הגרלה שתיקבע מי תסיים ראשונה ומי שניה מכיוון שתוצאת המשחק בינהן הסתיימה בתיקו.

תוניסיה הרביעית, עם נקודה בודדת ויחס שערים 3:1, חייבת לנצח את יפן כדי להשאיר לה סיכוי לעלות. גם אז, היא חייבת לנצח בהפרש של שני שערים לפחות ולקוות לתיקו בלבד בין רוסיה לבלגיה. אז, במקרה כזה, תסיים תוניסיה שניה. אם תוניסיה תביס את יפן בהפרש של מעל לארבעה שערים ורוסיה ובלגיה יסיימו בתיקו בלבד – אז תוניסיה תסיים ראשונה בבית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully