וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לא עניין של מקריות

6.6.2002 / 23:03

המשחק הראשון של היום (סנגל - דנמרק 1:1) מחזק את ההרגשה וגם את הקביעה המוקדמת שלי, שהניצחון במשחק הפתיחה של סנגל על צרפת לא היה מקרי, אלא תוצאה של תהליך התגברות שעובר על נבחרת סנגל, אבל כמו שראינו במשחק שנעל את היום - בעיקר על הנבחרת הצרפתית.

הצרפתים נראים עייפים מאד מבחינה מנטלית והדבר בא לידי ביטוי גם במשחק היום. מעבר לכך, השיטה הצרפתית המיושנת של ה-1:5:4 הלא מצליחה להביא את הכשרון שטמון בשחקנים שלה לידי ביטוי אפקטיבי ואפילו לא להבקעת שער אחד בודד.

המתח והעייפות באו לידי ביטוי קודם כל בעבירה הטיפשית והברוטאלית של הנרי, שבעקבותיה ספג את הכרטיס האדום המוצדק. בנוסף, ניכרו אלמנטים נוספים של עייפות: חוסר היכולת לשנות ולהסתגל לסגנון משחק אחר בכדי לגרום לאורוגוואי בעיות בהתגוננות, היצמדות המתמדת להנעת כדור שבלונית ואיטית ובעיקר - חוסר רצון או יכולת לקחת סיכונים. עניין זה מתבטא, למשל, במיעוט פעולות של אחד על אחד ואי שימוש במשחק אינדיבידואלי של השחקנים המוכשרים של צרפת, ולו רק בשביל לשבור את השיגרה שבשיטה הצרפתית עם שני הקשרים האחוריים, פטי ו-ויירה.

צריך לקחת בחשבון דבר נוסף: אחרי כל שיא (במקרה של צרפת - זכייה כפולה בתוך 4 שנים במפעלים הכי חשובים בכדורגל) יש גם נפילה טבעית. שחקני נבחרת צרפת חווים זאת כעת, הרבה בגלל שהמאמן לאמר לא התכונן נכון, לטעמי, ולא יצר כלים נכונים להתמודד עם אפשרות של נפילה מנטלית ומקצועית.

לאמר היה צריך לשנות כמה דברים:
א. את צורת המשחק, ובכך להצהיר: "אנחנו מרעננים שורות".
ב. להשתמש יותר בשחקנים טריים, שפחות שחוקים מנטלית ופיזית, במשחקי הפתיחה ורק אחר כך לשלב, עם התקדמות הטורניר, את הוותיקים והמנוסים יותר.

לסיכום, ללאמר יש עדיין צ'אנס אחרון לעשות זאת. המשחק נגד דנמרק יהיה טעון לחץ רב, אך אם לאמר יבצע פעולות מסויימות כפי שהזכרתי, יצליחו, לדעתי, הצרפתים לנצח את דנמרק 0:2 ולהעפיל לשלב הבא. גם תפילה קטנה להחלמה של זידאן לא תזיק.

מחר יתקיים המשחק הכל כך טעון בין ארגנטינה לצרפת. לכאורה, "משחק העונה" של השלב הראשון. זהו הקרב הגדול בין האויבות המושבעות, אך בפועל, לדעתי, יש פער די רציני בין ארגנטינה לאנגליה. ארגנטינה היא הפייבוריטית שלי לניצחון.
תשאלו למה?
א. תחושת בטן
ב. ארגנטינה מוכשרת הרבה יותר וגמישה במשחק ההתקפה. אנגליה, כפי שכבר כתבתי בטור קודם, מאד מוגבלת ביצירת אפשרויות התקפה.

הסברים? אחרי המשחק...

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully