וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וילנאי: לבדוק חוקיות החשכת הערוצים

2.6.2002 / 15:09

שר הספורט פנה לשר התקשורת בבקשה לבדוק אם החשכת שידורי המונדיאל בערוצים הזרים היא חוקית. וילנאי: זו פגיעה בזכויות הצרכן

שר התרבות, המדע והספורט, מתן וילנאי, פנה לשר התקשורת ולמועצה לשידורי כבלים ולוויין כדי לבנות את חוקיותה של מדיניות החשכת הערוצים בידי חברות הכבלים במטרה למנוע תחרות עם שידורי המונדיאל של ערוץ 5 פלוס.

בפנייתו כותב וילנאי: "בימים האחרונים קיבלתי עשרות פניות למשרדי בטענה כי החברות המקיימות שידורי כבלים מחשיכות את הערוצים הכלולים בחבילות הנרכשות ע"י מנויים, כאשר מופיעים בהם באותה עת משחקי כדורגל הכלולים במשחקי המונדיאל. לכאורה, נעשית ההחשכה בעקבות העובדה ששידורי אותם משחקים מתקיימים מטעמן של חברות הכבלים בערוץ הספורט: "ערוץ 5 פלוס".ספק רב בידי, אם אומנם פעולה זו היא פעולה חוקית, ואני פונה אליכם בתוקף סמכויותיכם לקיים בדיקה מיידית של נכונות הדברים, ואם אכן נכונים הדברים - את חוקיות פעולתן של חברות הכבלים"

עוד מוסיף וילנאי: "פעולה זו, אם אכן נעשתה כמפורט לעיל, מהווה הפרה של התחייבותן החוזית כלפי המנויים לכלול בשידוריהם את שידורי הערוצים השונים הכלולים באותן חבילות שנרכשות כל ידי אותם מנויים, בין אם מדובר בחבילה הבסיסית של השידורים או בחבילות אחרות. כך, אם הדבר נוגע לערוצים כמו הערוץ הירדני או הערוץ הטורקי.

על פניו, החשכה זו נעשית במטרה לחייב את אותם לקוחות לרכוש רכש נוסף על הרכש שרכשו כבר, תוך הפרת ההתחייבות הקודמת כלפי אותו מנוי. זוהי לכאורה, כריכת שירות בשירות, ופגיעה בזכויות הצרכן. מובן שאם הדבר כך יש בזאת משום שימוש לרעה במעמדן של חברות הכבלים כמוליכות אותן ערוצים זרים, בצד קידום האינטרס שלהן בערוץ חמש פלוס".

עותקים מהמכתב נשלחו גם לעיונם של הממונה להגבלים עסקיים, ד"ר דרור שטרום, ולממונה להגנת הצרכן, עו"ד יצחק קמחי, בבקשה כי יבחנו אף הם את הנושא במסגרת סמכויותיהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully