פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    אתלטיקה: מעיין פורמן שיפרה את שיאה האישי

    הקופצת לגובה שיפרה את שיאה בשלושה ס"מ וקבעה 1.92 ב'הדסה נעורים'. יוחאי הלוי קפץ במשולשת רק 16.28 מטר

    הישג מצוין לקופצת לגובה מעיין פורמן ב'הדסה נעורים', כששברה את שיאה הישראלי בשלושה סנטימטר וקבעה תוצאה מצוינת של 1.92 מטר. סגנית אלופת ישראל קבעה אמנם את קריטריון B לאליפות העולם בדרום קוריאה, אבל מכיוון שדניאל פרנקל מחזיקה בתוצאה טובה יותר (1.94 מ'), זה לא מספיק לה כדי להשתתף בתחרות הגדולה של השנה.

    פורמן נכנסה לתחרות מגובה של 1.75, וצלחה בצורה חלקה גם את הגבהים הבאים ב-1.80 ו-1.85 מטר. לאחר מכן העלתה הקופצת הישראלית את הרף ל-1.90 מטר וצלחה את הגובה הזה בניסיון השני, ואת הגובה הבא - 1.92 מטר - היא עברה כבר בניסיון הראשון. אחרי שחגגה את שבירת השיא, היא ניסתה לעבור 1.95 מטר, פסלה בניסיון הראשון ו-ויתרה על יתר נסיונותיה לאחר שחשה מתיחה בשריר רגלה.

    אלכס אברבוך, מנהל פרויקט המקצוענות, אמר בסיום: "מעיין אכלה את העוגה הטעימה הזו עד הסוף, אבל מי שהכין אותה היה מאמנה אלברט". פורמן עצמה אמרה בסיום: "אני מאושרת ברמות שקשה לתאר. תמיד ידעתי שיש לי את זה, השאלה הייתה רק מתי הכל ישתחרר. לקח לי קצת זמן, אבל אחרי שכולם היו בטוחים שדניאל ברחה לי לגמרי, הצלחתי היום להשיג אותה".

    לדניאל פרנקל היה יום פחות מוצלח. שיאנית ישראל (1.94 מטר) נעצרה בגובה של 1.90 מטר אחרי שצלחה בקלות את הגבהים הקודמים שקפצה (1.70, 1.75, 1.80 ו-1.85 מטר). ניקי פאלי שניסה אף הוא לפחות לשפר את הישג השנה שלו העומד על 2.20 מ', עבר 2.15 מ', אולם לא הצליח ב-2.20.

    אתלט אחר שאיכזב היום הוא יוחאי הלוי, שניסה להשיג שוב את הקריטריון לאליפות העולם, אבל לא עמד בו. הלוי היה צריך לקבוע לפחות 16.86 מטר בקפיצה המשולשת, אבל חווה יום חלש והתוצאה שלו נקבעה של 16.28 מטר. ינון ישראלי שקפץ לרוחק במקביל להלוי, קבע 7.06 מטר.

    אתלטיקה בוואלה! ספורט