ההתאחדות לכדורגל תקפיא את קורס מאמני ה"פרו"

המשמעות: עד הקורס הבא בעוד שנתיים, לא יצטרפו מאמנים חדשים לליגת העל. בין האחרונים שסיימו: דומב, סואן והולצמן

27/04/2011

אחרי ארבע שנים, חמישה קורסי "פרו" ועשרות בוגרים שהכשירה, בימים האחרונים קיבלה ההתאחדות לכדורגל החלטה להקפיא את פתיחת הקורס לעונה הקרובה. הסיבה, על פי בכירים בהתאחדות לכדורגל, נעוצה בריבוי המאמנים הבכירים בשוק הישראלי ומשמעותה: בשנתיים הקרובות לא יאמנו בליגת העל מאמנים חדשים פרט לאלה שכבר סיימו את הקורס. כיום קיימים כמאה מאמני "פרו" בישראל, אך חלק מהם החליט כבר לפרוש מהמקצוע.

קורס ה"פרו" האחרון הסתיים לפני כשבועיים והבא היה אמור להיפתח בחודש ספטמבר. הקורס, למי שלא מכיר, הוא השלב האחרון מבין שלושה שלבים שאמורים לעבור מאמנים בדרך לקבלת התעודה. השלב הראשון הוא קורס המדריכים והשלב השני הוא קורס מאמנים, שאורכם בין שבעה לתשעה חודשים. המאמנים האחרונים שסיימו את הקורס הם יוסי אבוקסיס, אייל ברקוביץ', דוד אמסלם, ג'ון גריגורי, אסי דומב, עבאס סואן, איציק שאקי, מורד מגמאדוב, שרון אביטן, שי הולצמן, יצחק טויזר, אבי פיטוסי, רונן ויינשטיין וייטב לוזון. כאמור, פרט לאותם מאמנים ולאלה שסיימו את הקורס בעבר, המשמעות היא ברורה – אף מאמן אחר לא יצטרף אליהם ויוכל לאמן בליגת העל בשנתיים הקרובות.

באיגוד המאמנים, שם שמעו כבר על ההחלטה, הגיבו הבוקר על הנושא. היו"ר אמנון רז אמר: "ההחלטה נובעת כנראה מתוך 'הצפה' בשוק המאמנים הישראלי. לטעמי האישי, יש צורך בהקמת ועדה משותפת שתקבע קריטריונים חדשים לקבלה לקורס. כך למשל, מאמנים שסיימו קורס מאמנים יצטרכו לצבור ניסיון באימון קבוצת בוגרים, אפילו בליגה נמוכה, בכדי להתקבל לקורס הפרו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully