הבלוג של אורי שלף

מקורות האנרגיה

כששחקני הפועל ת"א ספגו את אהבת הקהל ועמדו לזכרו של האוהד אור אוליקר, היה ברור שהבקעה תפסיד. הבלוג של שלף

עו"ד אורי שלף
03/12/2010

בהכנה הטקטית לפני כל משחק, לא "סופרים" את אלמנט הקהל הביתי. אפשר ללמוד את תרגילי ההתקפה של הקבוצה היריבה, את ההגנות שהיא שומרת, את איכות השחקנים והסטטיסטיקה האישית שלהם, מי הולך שמאלה, מי לא יכול ללכת ימינה, מי קולע, מי חודר. המאמן יכול לעשות את כל החישובים איך לפתוח את המשחק ומה לעשות בהתקפות הראשונות, אבל אף אחד לא יכול לצפות את ההשפעה של הקהל. זה כמו לספוג גול בדקות הראשונות, אחרי זה אתה יכול לזרוק את המחברת של תוכנית המשחק לפח. זה מה שקרה השבוע במשחק העונה בליגה הלאומית בין הפועל תל אביב למ.כ הבקעה, הקהל הביתי הכריע את ההתמודדות עוד לפני שהיא החלה.

זה קרה לאחר טקס הצגת השחקנים. האולם כולו עמד על רגליו לזכר אור אוליקר ז"ל, אוהד הפועל בכל רמ"ח אבריו שהלך לפני שבוע לעולמו והוא רק בן 22. כשהסתיימה דקת הדומיה עלו שחקני הפועל תל אביב, כל אחד עם ורד בידו, בטור ארוך אל עבר היציע העליון, מפלסים דרכם דרך האוהדים הנרגשים ומניחים את הורד במקום בו נהג אור לעמוד במשחקי הקבוצה. אחד השחקנים היותר קשוחים שלנו סיפר לי שבדרך חזרה ממעלה היציע אל המגרש הוא הרגיש אנרגיות מהקהל שהוא עוד לא חווה בשנתיים שלו איתנו. הקהל היה מפוצץ באנרגיות והשחקנים התפוצצו על המגרש.

לפני שהחלטתי איפה אני יושב על הספסל, תוך שאני מנסה כמעט כל כסא אפשרי, כבר היה עשרים הפרש בסוף הרבע השני, מה שלא הצליח להוריד אצלי את מפלס הלחץ אבל כן הצליח להוריד את מפלס האנרגיות מצד השחקנים והקהל. בסוף הרבע השלישי כשהבקעה הורידו לשש הפרש בלבד הבנתי שבישיבה זה לא ילך לי היום, אז הלכתי לעמוד בצד, בדיוק באותו הזמן האנרגיות החליטו לחזור חזרה. זה קרה מהרבה סיבות וכולן קשורות בעיקר לקהל ואולי גם לשחקן יריב שהחליט להתגרות באותו הקהל, העיקר שהן חזרו, ושיש אנרגיות כבר אי אפשר לעמוד ולא לשבת, אז הולכים וקופצים ובעיקר צועקים.

זה משתלט גם על השחקנים על המגרש ומכאן והלאה הניצחון, על הקבוצה הכי איכותית שפגשנו עד עתה, היה קרוב. מתן נאור, עמוד התווך של הקבוצה, נפצע, לא שיחק ברבע הרביעי ולא ישחק עד תום הסיבוב הראשון. אבל לאנרגיות לא משנה מי משחק, הם נדבקות לכל אחד שנמצא על המגרש, מעכשיו ללא שני שחקני חמישייה, מתן וטוהר חיימוביץ' הפצועים, לא הולך להיות קל יותר ואנחנו צריכים את האנרגיות יותר מתמיד.

ולסיום איך אפשר בלי עוד מעשיה ממסדרונות איגוד הכדורסל. יומיים לפני המשחק המוזכר לעיל, הגיעה אלינו דרישה ממשטרת ישראל לתוספת כח שיטור למשחק "המתוח" לכאורה מול הקבוצה שאפילו לא אוהד אחד שלה הגיע למשחק. מהמשטרה נמסר למנהל האירוע ולאחראי מטעם האולם בהדר יוסף כי מר מוטי אקסמיט, דובר איגוד הכדורסל ו... האחראי באיגוד על נושא האבטחה, העביר להם מידע על צורך בתגבור כח השיטור. דובר איגוד הכדורסל אישר את דבר קבלת המידע ואת הפניה אל המשטרה אך סירב לחשוף את המקור למידע, איגוד הכדורסל לעומת זאת טוען, ואני מצטט: "דובר האיגוד לא ביקש ולא דרש מגורם כל שהוא ממשטרת מרחב ירקון כמות שוטרים זו או אחרת", אלא, ואני ממשיך לצטט: "ביקש וקיבל (מהמשטרה) מידע הקשור בניהול האבטחה". עכשיו תגידו אתם מי לא דובר אמת, שמא נאמר משקר?

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully