הבלוג של אורי שלף

בדיחה לאומית

הבלוג של אורי שלף על המקצוענות בליגה הלאומית, בה לפעמים נותנים לשופטי המזכירות הוראות לא להפעיל את לוח העבירות

עו"ד אורי שלף
12/11/2010

בקיץ האחרון החליטו קברניטי איגוד הכדורסל שהם רוצים לקדם את הליגה הבכירה ביותר שהמנהלת לא לקחה להם, היא הליגה הלאומית. "ראוי שיהיו בישראל שתי ליגות מקצועניות", טענו במסדרונות האיגוד וכצעד ראשון להעלאת המקצוענות בליגה השנייה הוחלט לאפשר בה שני זרים וזאת על חשבון חוק הצעירים, שנכנס לליגה רק שנה אחת קודם. מאז, כיאה לליגה מקצוענית, נכחנו בערב פתיחת עונה מרשים, שמענו כי כמו בכל ליגה מקצוענית, גם את הליגה הזו תלווה הטלוויזיה בשידורים ישירים בכל שבוע (אגב שידורים ישירים כל שבוע, מישהו מכם ראה אי פעם פרומו למשחק של הליגה הלאומית?) וכיאה לליגה מקצוענית בישראל, התפרקו שתי קבוצות טרם פתיחת העונה. את אחת מהם "הציל" ברגע האחרון מי שבזמנו פירק את הפועל תל אביב.

גם הצטרפותה של הפועל תל אביב המתחדשת תרמה להתמקצעותה של הליגה. קהל רב גורם לליגה להיראות רצינית יותר ומאפשר לבעלי הקבוצות האחרות להפקיע מחירים על חשבונו למשחקים אליהם הם לעולם לא מכרו כרטיסים. אבל אנחנו לא מתעסקים בשטויות, אנחנו באים לשחק כדורסל ועד עתה עשינו זאת בהצלחה עם חמישה ניצחונות רצופים. אתמול פגשנו למשחק השישי את מכבי באר יעקב, קבוצה טובה שהחליטה לשחרר זר ולא להביא מישהו במקומו לקראת המשחק נגדנו. אז המשחק נגמר רשמית אחרי רבע אחד. מה כבר יש לספר על משחק שנגמר לאחר הרבע הראשון? ובכן בליגות המקצועניות בישראל תמיד יש סיפורים פיקנטיים, שמא נאמר רגעים מביכים, שמא נאמר בושה וחרפה, בואו נסתפק בבדיחה עצובה ונתחיל לספר את הסיפור.

לאחר כמה דקות מפתיחת המשחק נוכחנו לדעת, ספסלי שתי הקבוצות, כי לוח התוצאות אינו מראה את מספר העבירות הקבוצתיות והאישיות. מיד הזעקתי את "אריחים", מנהל האולם המסור שלנו שיטפל בבעיה, אולם מהמזכירות נמסר לי שהבעיה אינה עם השעון, "מה אם כן הבעיה...?", שאלתי בתמיהה את המשקיף שישב במזכירות, אבל הוא רק סימן לי סימון לא ברור והמשיך בשלו, לכרוז שישב לידם אמרו שופטי המזכירות כי שופט המזכירות שהובא לשבת על השעון אינו יודע לתפעל אותו. בסיום הרבע הראשון, לאחר שהתרעתי על הבדיחה בפני שופטי המשחק, הם הבטיחו לבדוק. בדקו, לא אמרו כלום והתחילו את הרבע השני. מחצית שלמה שוחק המשחק ללא לוח עבירות קבוצתיות ואישיות.

"למה אני צריך לשלם אגרת שיפוט לשופטי מזכירות אם שולחים לפה עובד לא מיומן" שאלתי את המשקיף בציניות אופיינית. הוא צחק ואמר לי שכל מה שהוא יכול להגיד לי כרגע זה שהם קיבלו הוראה לא להפעיל את השעון במלואו. כן , כן, בדיוק מה ששמעתם כרגע, אבל אני אחזור על זה בכל זאת, שופטי המזכירות קיבלו הוראה לא להפעיל חלק מהשעון. מי נתן את ההוראה? את זה כבר גיליתי במחצית המשחק בתחקיר מהיר.

מסתבר שישנו סכסוך כלשהוא על כמות שופטי המזכירות בכל משחק בין המשולש המסוכן: איגוד הכדורסל – הקבוצות – איגוד השופטים. כרגע יש שלושה והשופטים רוצים תקן לשופט מזכירות רביעי, אז באיגוד השופטים החליטו לנקוט בצעדים הפגנתיים ושופטי המזכירות קיבלו הנחיה ברורה לא להפעיל את לוח העבירות במשחק. בסיום המשחק, למי ששאל הם ענו ש.. השעון לא עבד. באמת שרחמיי על שופטי המזכירות והמשקיף האדיב שנכחו אתמול במשחק בהדר יוסף. הם היו בסך הכל שליחים חסרי מענה שמילאו אחר הוראות מפי עסקנים שמנהלים את המלחמות הפוליטיות הקטנות שלהם על הגב של 600 צופים ושל הליגה הבכירה והמקצוענית של איגוד הכדורסל. אכן מקצוענות לשמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully