על שלושה ועל ארבעה לא תשיבנו

"פוליטיקלי אינקורקט": למה ג'ירארדי טועה כשהוא הולך על שלושה ימי מנוחה עם בארנט ופטיט, ואיפה מנואל (שוב) שוגה?

משה ברקוביץ'
03/11/2009

דיונים רבים נסובו בימים האחרונים סביב העניין של שלושת ימי המנוחה, שמוכיח את עצמו (שוב) כסיבוב גלגל ברולטה. זה לא שאני חושב שפיצ'ר נורמלי לא מסוגל פעם במאה שנה לנוח יום פחות, אבל כמו שכולנו יודעים, פיצ'רים הם לא דבר יציב מדי, וכל דבר חריג שמוציא אותם מהשגרה יכול להשפיע על התוצאה. אני באמת לא יודע אם איי ג'יי בארנט הסריח כל כך הלילה בגלל המנוחה הקצרה, או שסתם הגיע הזמן לפתיחה מגעילה שלו (יש לו מדי פעם כאלה), אבל אם הוא היה עולה על מנוחה רגילה בכלל לא הייתה לנו את השאלה הזו. בארנט נראה חסר שליטה לחלוטין, וכמעט כל מי שעלה מולו הגיע לבסיס. הוא נזקק לכמעט 60 הגשות בשביל שישה אאוטים עלובים ונראה רע מאוד אפילו במונחים של השליטה הבעייתית שלו. זה כנראה קשור למנוחה הקצרה (אבל, כמובן, אף אחד לא באמת יודע).

כל העניין הזה נכון גם לגבי אנדי פטיט. פטיט ובארנט הם לא מיסטר אוטומטיק. שניהם מסוג השחקנים שאתה זורק למערכה, ואו שזה יוצא טוב או שלא. הם לא אפסים, כמובן, מהסוג שזורק ומתפלל, הם כן מגישים מעל הממוצע בליגה, אבל אף אחד לא מתפלא כשהם מגיעים להפסדים דו ספרתיים בעונה, ולכן בכל משחק נתון הם יכולים בקלות לתת הופעה שהיא לא הופעת איכות. אז למה בכלל להוסיף את המשתנה הזה של שלושת ימי המנוחה, כשאתה לא יודע איך הוא ישפיע? במקרה של הסדרה השנה זה בכלל מטומטם, כי צ'אד גאודין יכול היה להגיש וכולם היו על מנוחה מלאה.

עדיין עדיף לידג'

אני חושב שצ'רלי מנואל שגה (שוב) בשימוש בריאן מדסון כקלוזר של משחק 5. כמו שהפרשן ריק סאת'קליף אמר בשידור - אני הייתי מעלה (כן כן) את לידג' על רצועה קצרה, נותן לו להוציא את האאוט הראשון והשני (את זה בדרך כלל הוא עושה מצוין), וברגע ששחקן עולה לבסיס הייתי מוציא אותו והולך עם סקוט אייר או מדסון (לפי שמאליימני). ככה אולי גם הייתי שוב נותן ללידג' ביטחון. לא הבנתי בכלל מה הוא עשה שם, עם החימום הזה של ברט מאיירס. אני חושב שגם הוא לא הבין.

גם הבולפן היאנקי נראה פגיע - למרות שלא הייתי מייחס חשיבות רבה מדי למשחק של אתמול. דרך החשיבה שונה לגמרי כשהרליברים האלה עולים מהאינינג השלישי, ועוד בפיגור גדול. אין גם ספק שהפיליז עלו על משהו אצל פיל קוק, כי הם פשוט שחטו אותו וראו איך ראול איבנייז מקבל דיווח מאטלי על איזה פיץ' כדאי לחבוט.

תחזית למשחק הבא? אני נוטה לחשוב שלא יהיה משחק 7, כי פדרו מרטינז לא מסוגל לסחוב יותר משישה-שבעה אינינגים וראינו מה הבולפן של פילי שווה. אבל יכולה להיות כאן הפתעה כמובן. פטיט מסוגל לחטוף בראש בדיוק כמו בארנט. בכלל, זו בעיה גדולה לשחקן כמו בארנט, עם הרבה פוטנציאל וגם קבלות ברזומה, לסיים בהסרחה כזו את העונה, על הבמה הכי גדולה וחשובה של הבייסבול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully