וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אליפות החורף בשחיה לא תשודר

12.2.2009 / 19:10

איגוד השחיה מאשים את המועצה, שמצידה מגיבה: "חבל שענף השחיה נופל למלכודת שטומנים לו גופים אינטרסנטים". ערוץ הספורט: "לא חלה עלינו שום חובה לשדר את האליפות"

אחרי עשר שנים שבהן שודרה אליפות החורף בשחיה בקביעות בערוצי הטלוויזיה, התקבלה היום (חמישי) החלטה כי היא לא תשודר השנה בעקבות העימות המתוקשר בין ערוץ הספורט למועצה לכבלים וללווין.

עם היוודע ההחלטה, קראו באיגוד השחיה לשר התקשורת, אריאל אטיאס מש"ס, להתערב מיידית ולהביא לשידור האליפות. בהודעת דובר שנשלחה על ידי דובר איגוד השחיה, ירון מיכאלי, לשעבר כתב בערוץ הספורט, נכתב כי "בניגוד להודעתו של ניצן חן ושל המועצה לשידורי כבלים ולווין לפיה ההחלטה להרחיב את רשימת שידורי הספורט החיים שאסור לשדר בערוצים בתשלום היא ניצחון לחובבי הספורט, איגוד השחייה בישראל מודיע שמדובר ביום אבל לספורט הישראלי.

"בעקבות ההחלטה האומללה הזו, שהצטרפה להחלטה אומללה נוספת של המועצה מלפני חודשיים, החליט ערוץ הספורט להפסיק את הפקת כל שידורי הספורט הישראלי והנזק שנגרם עקב כך גדול עשרת מונים מהחגיגה של ניצן חן. אליפות החורף של ישראל בשחייה שתתתקיים בשבוע הבא באשדות יעקב לא תשודר בטלוויזיה עקב כך, וחובבי הספורט הישראלי, שניצן חן כל כך "דואג להם", לא יוכלו לראות את התחרות לראשונה מזה עשר שנים, בהם שודרו בספורט 5 כל אליפויות החורף והקיץ של ישראל".

ניצן חן הגיב לדברים ואמר: "מועצת הכבלים והלווין החליטה לרכז את ענפי הכדורגל, הכדורסל והטניס בארבעה ערוצי ספורט מרכזיים במקום שישה. ענף השחיה אינו כלול בשלושת הענפים הללו ולפיכך אין מניעה לשדר את הענף בכל ערוץ אחר. כל פרשנות אחרת אינה נכונה וחבל שענף השחיה נופל למלכודת שטומנים לו גופים אינטרסנטים שכל תכליתם להוציא כספים מיותרים מציבור צרכני הספורט".

מערוץ הספורט נמסר בתגובה: "למען הסר ספק, על ערוץ הספורט לא חלה שום חובה רגולטורית לשדר שידורים ישירים של אליפות ישראל בשחיה. ערוץ הספורט שידר בשנים האחרונות תחרויות שחיה ועוד מאות רבות של שידורים ישירים מכל ענפי הספורט הישראלי ללא שהיה מחוייב לעשות כן מתוך תפיסת עולם הרואה את הערוץ כבית של כל ענפי הספורט הישראלי. לצערנו, אנו נאלצים להיערך מבעוד מועד לכניסתה לתוקף של החלטת מועצת הכבלים בראשות ניצן חן בקיץ הקרוב, הנוגעת לצמצום השידורים הישירים בערוצינו. החלטת המועצה פוגעת ביכולתנו הכלכלית להמשיך ולממן שידורים בהיקף כה נרחב, וכבר התרענו בעבר שהחלטה זו הינה הרסנית לספורט הישראלי. משמעותה של ההחלטה היא צמצום דרסטי של השקעותיו של ערוץ הספורט בשידורי ספורט ישראליים ובהפקות מקור עד למינימום המתחייב בכללי הרגולציה. צמצום שידורי הספורט הישראלי בערוץ הוא צעד כואב עבורנו אשר נכפה עלינו. מצער שניצן חן שבוחר להרוס במו ידיו מפעלי ספורט ישראלי שלמים לטובת הכרזות פופוליסטיות שספק אם מחשבה מעמיקה או הבנה עמדו מאחוריהן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully