האם נשיא אירן יגיע למשחקים הפאראלימפיים בביג'ינג?

מחמוד אחמדיניג'ד הוזמן לטקס הפתיחה ביום שישי, את ממשלת ישראל תייצג השרה רוחמה אברהם. המשלחת הישראלית מתאקלמת

אברהם תשובה
04/09/2008

בכפר האולימפי בבייג'ינג נשלמות ההכנות לקראת טקס הפתיחה של המשחקים הפראלימפיים, שייערך ביום שבת (15:00 שעון ישראל, שידור ישיר בערוץ 1). עד כה דווח על אישור הגעתם של שרת התיירות רוחמה אברהם, נשיא גרמניה, ראש ממשלת דרום קוריאה וככל הנראה גם נשיא אירן מחמוד אחמדיניג'ד.

המשלחת הגדולה ביותר צפויה להיות הסינית, שתמנה מעל 500 ספורטאים. מזג האוויר החזוי לטקס הפתיחה הינו מעונן חלקית ולא צפוי גשם. 44 אלף מתנדבים שיתפזרו על פני 2,170 עמדות יסייעו לתושבי הכפר האולימפי בתחומים שונים.

גם מחוץ לכפר יהיו מאות מתנדבים שיעניקו מידע,יעוץ,תרגום ושרותי חרום לאורחים הרבים הצפויים להגיע למשחקים הפאראלימפיים, הנערכים בפעם ה-13 .

ההרכב של משלחת ישראל הולך ומתמלא כאשר ביום חמישי צפויים להגיע לכפר האולימפי יתרת חברי המשלחת. אלה שנמצאים כבר בבייג'ינג התאקלמו במקום ולדברי הגב' יעל לנדר, מתאמת היחידה לספורט הישגי במכון ויינגייט, הם מופתעים לטובה מהתנאים במקום.

הסוס (לנקוס) שאיתו אמור להתחרות הרוכב עומר בן דור, מחלים מהשפעת שפקדה אותו וצפוי להיות כשיר לתחרויות.

בראש משלחת ישראל יעמוד בפעם השנייה משה (מוץ) מטלון.
בתוקף תפקידו כיו"ר ארגון נכי צה"ל המונה כ-50.000 חברים, פתח מוץ את מתקני הספורט של בתי הלוחם ברחבי הארץ בפני כל חברי סגל נבחרת הנכים. בנוסף הוא גייס כ-4 מיליון שקלים. ובכך אפשר הכנות נאותות של המשלחת לבייג'ינג.

כזכור ממשלת ישראל לא נענתה לדרישת ההתאחדות לספורט נכים להגדיל את התמיכה הכספית העומדת כיום על כ-900 אלף שקלים, והנושא עדיין נמצא בהליך משפטי עקב בג"ץ שהגישה ההתאחדות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully