מכללות שבוע 7: הסערה שאחרי הסערה

אחרי מחזור ענק של הפתעות, באים להם עוד כמה משחקים שהם בבחינת מוקשים. קנטקי מול LSU, אוקלהומה מארחת את מיזורי

רן לטוביץ' ותומר ספירשטיין

הגענו לאמצע אוקטובר, וברוב אמריקה יש גל חום. מזג האוויר ההזוי ברוב חלקי המדינה מתאים את עצמו להפתעות המטורפות שעוברות על הליגה מחזור אחרי מחזור, ואולי אף משפיע על כך. איפה תיפול הפצצה השבוע? אתם מוזמנים לנחש (ואנחנו מזמינים לנחס), שיהיה לכם בהצלחה. יש לנו השבוע חמש קבוצות חדשות בדירוג (למרות שרובן כבר היו בו השנה ורק חזרו השבוע) והרבה משחקים מעניינים, גם אם הם לא בין מדורגות. קדימה, מתחילים.

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה

המשחקים המרכזיים

קנטאקי (17) – לואיזיאנה סטייט (1)

הנמרים הוכיחו בשבוע שעבר שגם אם אין להם מי יודע מה התקפה, לפחות יש להם אופי. השבוע הם יצטרכו לתת תפוקה לא פחות טובה בהגנה, מול אנדריי וודסון והוויילד-קאטס שמגיעים אחרי ההפסד הראשון שלהם העונה (הימור שלנו – גם לא האחרון) וחייבים ניצחון באחר משני המחזורים הקרובים כדי לשמור על סיכוי לבול גדול (בשבוע הבא הם מול הגייטורס).

תומר: אני לא ממש קונה את ההייפ סביב וודסון, שניצח בצורה משכנעת רק קבוצות ללא הגנה (בריאן ברום מחפש נקמה), ונראה איך הוא מול הגנה שהשאירה את הנמרים במשחק מול ק"ב טוב ממנו (טים טיבו). וודסון יצטרך להתעלות כדי להראות שהוא יכול להתמודד על תואר הק"ב הטוב בארץ, אבל זה לא יצליח לו, לואיזיאנה סטייט +12.

רן: אני דווקא חושב שאנדריי וודסון בהחלט מצדיק את הסופרלטיבים שנותנים לו, אבל בניגוד לטיבו, משחק הריצה שלו לא מפרק הגנות, וזה מה שיצר מכשול להגנת הטייגרס בשבוע שעבר. וודסון יצטרך להציג מספרים מרשימים מאוד באוויר, ומול הסקנדרי הטוב במדינה כנראה זו תהיה משימה קשה. טייגרס +3.


אוקלהומה (6) – מיזורי (11)

מיזורי ממשיכה לטפס למעלה אחרי הניצחונות שלהם, וגם הסונרס חזרו חזק לתמונה אחרי הניצחון שלהם על טקסס בשואו-דאון הנהר האדום, והמשחק הזה בהחלט יכול לגמור לאחת מהן את העונה. האם מיזורי תצדיק את ההתלהבות סביבה, או דווקא הסונרס יחזרו להציג את ההתקפה הטובה בליגה?

רן: הסונרס עדיין מאוד מרשימים אותי, ואלוהים יודע כמה קשה לי להגיד את זה. באוקלהומה ממוריאל סטדיום זה על גבול הבלתי אפשרי להפתיע אותם. מיזורי רושמת לה אוויר פסגות קצת יותר מדי זמן, ויש לי הרגשה שהם יחזרו מהר מאוד לקרקע השבוע. צפו לערב ארוך עבור צ'ייס דניאל. אוקלהומה +17.

תומר: עד כמה שקשה לך להגיד שאתה מתלהב מהסונרס, לי יותר קשה להגיד שאני מסכים איתך כמעט בכל מילה שאמרת. צ'ייס דניאל נותן בהחלט תצוגות יפות מתחילת העונה, אבל בחוץ מול ההתקפה הטובה בליגה, שחוזרת לעצמה עם מוטיבציה בשחקים, קשה לי לראות אותו מצליח להישאר צמוד לסונרס. אוקלהומה +12.

יתר המדורגות:

קליפורניה (2) – אורגון סטייט

הדובים חוזרים משבוע מנוחה, הישר למקום השני. לא רע בשביל שבוע חופש. אורגון סטייט היא לקבוצה שקל לדרוס, אבל אם הצמד לונגשור את ג'קסון ימשיך בתצוגה מלפני שבועיים באורגון, אין סיבה שדובי הזהב לא יובילו את הפאק-10 בבטחה גם אחרי המחזור הזה.


אוהיו סטייט (3) – קנט סטייט

הבאקאייז ממשיכים להוביל את הביג-10, וגם אחרי השבוע הם ימשיכו לעשות כך.


נוטר דאם – בוסטון קולג' (4)

מאט ריאן לא רגיל להיות בכותרות הארציות כפי שהוא נמצא בשבועות האחרונים, בטח שאחרי שבוסטון קולג' מגיעה לדירוג השיא שלה (אלוהים אדירים, מספר 4, מי היה מאמין?). האירים הראו ניצוצות ראשוניים של קבוצה כשניצחו את הברואינס בשבוע שעבר, והם נמצאים במגמת שיפור בשבועות האחרונים (למרות שהדרך עוד ארוכה וכואבת). צפו למוקש בסאות' בנד, למרות שניצחון של האירים יהיה הפתעה גדולה.


דרום פלורידה (5) – סנטרל פלורידה

המפתיעה הגדולה של השנה מקבלת שבוע נוח יחסית, שבו היא אמורה להמשיך להסתכל למעלה בציפייה למעידה של אחת הגדולות. מאט גרות' והשוורים פשוט ינסו להישאר בריאים לקראת שני משחקי החוץ המפחידים בראטגרס וקונטיקט הבאים עליהם לרעה.


צפון קרוליינה – דרום קרוליינה (7)

ספורייר לא צריך להיות מודאג מדי מול ההתקפה האנמית וחסרת ההשראה של הטאר-הילס, או מול ההגנה... סליחה, מול האין-הגנה שלהם. צפו לעוד זינוקון של ספורייר בדירוג.


אורגון (9) – וושינגטון סטייט

הקוגרס נתנו פייט של ממש לסאן דווילז בשבוע שעבר, אך השאלה האמיתית היא איך יגיבו הברווזים להפסד הראשון (והכואב) מלפני שבועיים (בשנה שעברה זה הוביל למפולת לא קטנה).

קרול, אתם עשר. בדירוג

דרום קליפורניה (10) - אריזונה

מישהו חושב שפיט קארול יזלזל במשחק הזה אחרי הבושות שעשה לו בוטי בשבוע שעבר מול סטנפורד? שוב, מעניין לראות איך הפייבוריטית של כולם תתמודד עם העליהום התקשורתי שחוו השבוע.


דיוק – וירג'יניה טק (12)

אולי אין לוירג'יניה טק התקפה של ממש, אבל מול דיוק זה אמור להספיק. למרות שהבלו-דווילז נתנו כמה משחקים לא רעים העונה, עדיין זה לא אמור להיות כוחות.


אריזונה סטייט (14) - וושינגטון

בואו רק נקווה שאנחנו לא נצטרך לראות את המשחקים של הסאן דווילז שוב בטלוויזיה. איכס. קרפנטר יצטרך לשחק קצת יותר טוב השבוע, למרות שעם יתרון הביתיות גרייזס שלנו אמור להישאר באשליות לפחות עוד שבוע, בטח ובטח כשווילינגהאם לא מצליח לנצח מדורגות.


סינסינטי (15) - לואיוויל

משחק יפה אירגנו לנו השבוע, כשהבר-קאטס יארחו את הק"ב הטוב ביותר ללא הגנה בליגה, בריאן ברום. אחרי הניצחון המרשים בראטגרס כולם יודעים שסינסי הם "על אמת", ויהיה מעניין לראות איך יתמודדו עם תפקיד הפייבוריטית במשחק שאמור להיות לא פשוט בכלל. צפו להיי סקור.


סן חוזה סטייט – הוואי (16)

עם כל המכות והפציעות שברנאן חוטף השנה, יש סיכוי שהוא מצטער קצת שלא ניסה את מזלו בדראפט של השנה שעברה. מצד שני, העובדה שהוא ממשיך להוביל את הלוחמים למאזן מושלם עד כה רק מוסיף לו נקודות, בהנחה שיחלים במהירות, דבר שעדיין לא ידוע. סן חוזה סטייט, לא מאריות הליגה (וגם לא מהקיפודים), אבל כבר ראינו העונה הפתעות גדולות מזו. משחק מוקדם בשישי.

וויסקונסין עדיין בדירוג, אז תז..., מסטולים

אייווה – אילינוי (18)

אחרי שבועיים קסומים שעברו על הפייטינג אילינייס, עוזבים האורנג' אנד בלו את החממה של ממוריאל סטדיום ונוסעים למפגש לא פשוט באייווה. רון זוק סופסוף מקבל קרדיט על הקסמים שעשה העונה באילינוי (מאזן 2-10 בעונה שעברה), ונראה כיצד הם מפקדים במגרש עוין כשהם פייבוריטים.


פן סטייט – ויסקונסין (19)

אנחנו לא יודעים על מה אנחנו מצטערים יותר – שויסקונסין עדיין בדירוג, או שיש סיכוי שהם יישארו כאן עד הסוף. יש הבדל עצום בין איך שפן סטייט נראית בבית לבין איך שהיא מתרסקת בחוץ, ומול הבאדג'רס הלא מרשימים בעליל הם לדעתנו פייבוריטים כשהם משחקים בביבר סטדיום.


קנזס (20) - ביילור

הג'יי-הוקס נמצאים בדירוג. מי היה מאמין? לא רק זה, הם גם הולכים לעלות קצת למעלה באדיבות ביילור.


ווייק פורסט – פלורידה סטייט (21)

קבוצה שמראה שיפור ניכר שבוע אחרי שבוע ותשחק כבר היום (חמישי). מאז המעידה בבאודן בול לקלמסון, הסמינולס עושים את הדרך ההפוכה ועולים למעלה. משחק לא פשוט בווייק, אבל ניצחון פותח להם אופציות להתחיל לחלום גבוה.


ארקנסו – אובורן (22)

אובורן הצליחו לעצור בצורה יעילה ומשכנעת את משחק הריצה של הגייטורס (הידוע גם בכינוי טים טיבו), וכעת הם יצטרכו להתמודד מול הרץ הטוב במדינה – דארן מק'פאדן. אובורן נראית מצוין במשחקי החוץ, קצת פחות בבית (מיסיסיפי סטייט?!?!) מה שבטוח – יהיה מעניין. לא היי סקור, אבל מעניין.


אייווה סטייט – טקסס (23)

הלונגהורנס באים לאייווה אחרי שני הפסדים רצופים, ומזלו של מק'קוי שהוא יקבל ריבאונד בדמותה של אייווה סטייט החלשלושית. לא בטוח שמאק בראון ישן כל כך בשקט לקראת המשחק הזה, אבל ג'מאל צ'ארלס והקולט אמורים לשמש ככדור הרגעה לו ולכל מספידי הלונגהורנס.


ואנדרבילט – ג'ורג'יה (24)

הבולדוגס נראו כל כך גרוע בשבוע שעבר, שאפילו מייקל ג'קסון נראה נורמאלי לידם. הקבוצה הזאת מקבלת הרבה ביקורת של אובר-הייפ, ואולי הביקורת הזו מוצדקת. השבוע אין להם הזדמנות להוכיח אחרת, אבל יש להם את ונדרבילט, שאמורה להיות כרית נוחה.


מיסיסיפי סטייט – טנסי (25)

אריק איינג' (שאלת עורך: הוא הבן של דני איינג'?) חוזר לדירוג, ובמתנה הוא מקבל נסיעה למיסיסיפי סטייט, הקבוצה שעושה צרות לרבים העונה. אחרי הטבח בג'ורג'יה בשבוע שעבר יהיה מאוד עצוב למתנדבים לקבל ברקס שלישי העונה דווקא כאן, באמצע שומקום. מצד שני, שוב פעם – ראינו כבר הפתעות גדולות מזו העונה.

הפתעות ועוד

לא היה לנו מחזור אחד העונה שבו כל התחזיות התממשו במלואן (רבאק, ברוב המחזורים אפילו לא בחלקן). יהיה מאוד מעניין לראות איך הטרויאניים וקנטאקי יצליחו להתמודד עם ההפסדים הראשונים שלהם העונה, והאם קבוצות כמו דרום פלורידה וטנסי ימשיכו במגמת העלייה שלהן. אם העונה המשוגעת הזו לימדה אותנו משהו – זה שביום ראשון אנחנו נדבר על דברים שכנראה לא ציפינו שיקרו.טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully