ההיסטוריה שעדיף להסתיר

התבוסה ב-34 נקודות לרוסיה היא הגבוהה ביותר של ישראל באליפות אירופה מזה 42 שנה, והחמישית אי פעם. ותמיד הרוסים צוהלים בסוף

שגיא ניר

לא נעים. מי שחלם על ניצחון גדול סטייל האליפות הקודמת מול ספרד, או בנה על כושר המשחק של ישראל שמשחקת כבר חודש במסגרת רשמית, קיבל הערב (שלישי) מכה בדמות תבוסה ב-34 נקודות לרוסיה (90:56). מסתבר, שבאליפויות אירופה ישראל הוכתה כבר לא פעם בעבר, לפחות בעידן הישן יותר.

משיטוט מהיר במאגרי המידע של אתר הכדורסל "ספסל" (ראו לינק בתחתית העמוד), עולה כי התבוסה לרוסיה היא השישית בגודלה בהיסטוריה של נבחרות ישראל באליפויות אירופה, וכמה מפתיע לגלות כי כמעט בכל הפעמים הקודמות הנבחרת מן הצד השני היתה לא אחרת מברית המועצות.

התבוסה הקשה ביותר אי פעם היתה באחד ביוני 1953, 75:25 לברית המועצות. הנבחרת של המאמן יעקב שאלתיאל סיימה אמנם במקום החמישי, אבל השחקנים אברהם שניאור, פרדי כהן,זכריה עופרי, שמעון שלח ורלף קליין ירדו חפויי ראש. שש שנים אחר כך, ב-25 במאי 1959, הובסה ישראל 90:44 על ידי ברית המועצות. מאמן הנבחרת אז היה אליהו עמיאל, וכוכב הנבחרת רלף קליין.

הבאה בתור במצעד התבוסות היתה באותה אליפות של 1953, 66:20 להונגריה. ב-31 במאי 1965 הובסה ישראל 88:50 על ידי ברית המועצות, כאשר המאמן הוא שמעון שלח ועל המגרש מתרוצצים תני כהן מינץ, אילן זייגר ועופר אשד ז"ל. ב-17 בספטמבר 1977 נחלה ישראל תבוסה בהפרש דומה לזה של הערב - 103:69 לברית המועצות. רלף קליין היה אז המאמן, מיקי ברקוביץ', לו סילבר, בועז ינאי וסטיב קפלן כיכבו בנבחרת.

בשנים האחרונות ישראל מתמידה בהגעה לאליפויות אירופה, אך תבוסה צורמת נרשמה רק פעם אחת - ב-6 בספטמבר 2003 - 94:62 לליטא של שאראס. ישראלסיימה אז במקום השביעי, ליטא זכתה בתואר. אם מישהו יבטיח לנו גם הפעם מיקומים דומים למביסה והמובסת - אנחנו קונים. גם דיוויד בלאט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully