הכתובת: קליין ושמיר

היו"ר מציע בעיקר מרדף משפיל אחרי ארקדי גאידמק, המאמן סובל ממערכת יחסים עכורה עם שחקניו. אז מה הפלא שטפירו ברח?

אודי הירש
27/06/2007

מסיבת העיתונאים של בני השרון אתמול היתה אירוע קצת מוזר: כל הזרקורים הופנו לעברו של מאיר טפירו, ואף אחד לא ממש התעניין בקבוצת הכלאיים שבה הוא חתם, שנודדת בין צמד ערים ואולמות. הסיפור האמיתי הוא עזיבתו את הפועל ירושלים, שרק לפני שבועות ספורים היתה רחוקה ריבאונד אחד מזכייה באליפות. עכשיו מתברר שערב הכדורסל הדרמטי ההוא היה אשליה מתוקה, ושתהליך בנייתה של ירושלים כאלטרנטיווה אמיתית למכבי תל אביב היה זמני והתבסס על פילנתרופ קפריזי, שנכון לעכשיו מעדיף להשקיע בקופסאות שימורים מאשר בשימור הסגל של סגנית האלופה.

חייבים להבהיר שהירידה של ירושלים מנכסיה אין פירושה שלא תהיה לה קבוצה חזקה בעונה הבאה. בשלב מסוים היא תתעשת ותתחזק. גם בעונותיה העניות ביותר, נטולות גאידמק, התקציב של ירושלים היה השני בגובהו בליגה, גם אם בפער נמוך יותר מהבאה אחריה מאשר זה שנרשם בשתי העונות האחרונות. הנקודה המייאשת מבחינת הכדורסל הישראלי היא שרק ירושלים יכולה להעמיד תחרות מסוימת למכבי ת"א, לפחות בכל הנוגע למסורת ולקהל, בוודאי בשבוע בו הוחלט שניסיונות החזרה של הפועל ת"א לליגה הראשונה נדחים.

עכשיו ירושלים שוב קרובה יותר לבני השרון ונהריה מאשר לצהובים. חוסר היכולת של ירושלים להשאיר את שחקניה ולתכנן לטווח ארוך אינו רק עניין כלכלי: כפי שמספרים מאמנים ישראלים שעובדים בחו"ל, לא צריך שישה מיליון דולר כדי להעמיד מטרות רב-שנתיות ולהימנע מאילתורים מדי עונה. אם כל מה שיש לדני קליין להציע זה מרדף משפיל אחרי ארקדי גאידמק, לא ברור מדוע נכנסו אוהדי הקבוצה לאבל כשהיו"ר איים לפרוש במהלך העונה האחרונה.

מי שנשאר בירושלים לטווח ארוך הוא דן שמיר, ומספר אירועים מאז סיום העונה מעלים סימן שאלה לגבי יכולתו כמאמן - לא המקצועית, אלא המנטלית. הן יוריצה גולמאץ והן טימי באוורס ביקרו את תפקודו במשחק הגמר וייחסו את ההפסד לחוסר ניסיונו. גולמאץ גם דיבר על הבעיות של שמיר בתחום הרגשי, נושא שאליו התייחס קודם לכן בהרחבה אד קוטה.

הרשו לי להמר שטפירו לא היה ממהר לנטוש את ירושלים לו היה מאוהב במאמנו. להסתייגות של שמיר מטפירו היו סיבות טובות, ובראשן סירובו לעבוד קשה באימונים כמו גם המשחק הלא ממושמע שלו, אך מערכת יחסים עכורה עם כל כך הרבה כדורסלנים מעידה שייתכן כי הבעיה לא בהם. האוהדים של הפועל ירושלים נותנים לשחקנים יחס חם, אבל מסתבר שאין די בכך. מאמן אנושי יותר אולי היה מונע מהם עוד קיץ של מפח נפש, פרידה מאלילים וניסיון להתרגל לשמות חדשים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully