פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    הכל עובד לטובת בית"ר

    עידן טל הפחית בדרישות הכספיות, גאידמק נתן אור ירוק להחתימו ונראה שהוא בדרך לבירה. הירידה של סלטה מקרבת את דה רידר

    בית"ר ירושלים תאיץ בימים הקרובים את המו"מ עם שחקנים שנמצאים ברשימת הקניות שלה, בהם עידן טל, דניאל דה רידר וגם שוער זר.

    במהלך השבוע שחלף הייתה בית"ר בנתק מוחלט עם טל, שניצל את הפגרה לחופשה באילת. אמש (ראשון) קיבלו בבית"ר החלטה להאיץ את המו"מ עם השחקן, ופנייה מחודשת נעשתה לטל, שמוכן להפחית את הדרישה שלו לכ-600 אלף דולר, כ-100 אלף דולר פחות מהסכום אותו דרש לפני שבוע. הנהלת הקבוצה הקציבה סכום של חצי מיליון דולר לעונה, וכפי שזה נראה הפערים יגושרו כבר בימים הקרובים, כשבמקביל תפתח בית"ר ירושלים ערוץ הידברות חדש עם בולטון במטרה לרכוש את השחקן. גם כאן לא צפויות בעיות, לאחר שארקדי גאידמק נתן אור ירוק להביא את השחקן לקבוצה.

    שם נוסף שאיתו צפויות התפתחויות בימים הקרובים הוא קשר נבחרת הולנד הצעירה, דניאל דה רידר. השחקן ירד אמש ליגה עם סלטה ויגו הספרדית, ועל פי החוזה שיש לו עם המועדון הספרדי, לא ימשיך עונה נוספת בשל הנשירה. הוא חוזר לאייאקס אמסטרדם, קבוצת האם שלו, ובקבוצה ההולנדית לא פוסלים אפשרות להשאילו לקבוצה אחרת באירופה, כשגם האפשרות למכור אותו נמצאת על הפרק. דה-רידר העביר בימים האחרונים מסרים כי הוא מעוניין לשחק בבית"ר ירושלים ולהגיע עימה לליגת האלופות, כשהשכר אותו ידרוש עשוי לנוע סביב חצי מיליון יורו לעונה. פנייה לדה רידר צפויה להיעשות ב-48 השעות הקרובות, כשההערכה היא כי אם לא יהיו הצעות אחרות מקבוצות גדולות, ינחת בסופו של דבר ההולנדי-הישראלי בבית וגן. במידה שדה-רידר אכן יחתום לעונה הקרובה בבית"ר ירושלים, הוא ייחשב כשחקן ישראלי משום שהוא מחזיק בדרכון ישראלי.

    עמדה נוספת בה מחפשת בית"ר חיזוק היא בעמדת השוער. היום צפוי הקפטן איציק קורנפיין להיפגש עם יצחק שום וגיורא שפיגל, ולדון עימם על המשך דרכו בקבוצה. קורנפיין צפוי לבקש מצמד המאמנים לסיים את הקריירה בתום העונה הקרובה ולא כעת, אך ההערכה היא כי שום ושפיגל ינסו לשכנע את השוער שהקבוצה צריכה חיזוק רציני גם בעמדת השער.

    אחד השחקנים הבכירים בקבוצה התייחס לנושא כשאמר: "שום ושפיגל חייבים להשאיר את איציק כשוער ראשון עונה נוספת. מעבר לתרומה שלו במגרש, הוא דמות חשובה מאוד גם מחוצה לו והוא אחד הגורמים שנותנים שקט בקבוצה. יש לו ערך מוסף שאף שוער או שחקן אחר לא יוכלו לתת למועדון, ואסור לבטל את היתרון הזה. אני מחזיק בדעה כמו רוב השחקנים בקבוצה ואני מקווה ששום ושפיגל לא יכפו על איציק לפרוש. רק אם איציק ירגיש בעצמו שהוא לא טוב - שיפרוש, אבל משיחות איתו הוא נחוש בדעתו לשחק עונה נוספת וצריך לכבד את הרצון שלו".