פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    "מה היה קורה אם היו הורגים את חואנדה?"

    אחרי אירועי הדרבי בסביליה, בספרד חוששים מהאלימות הגואה. שר הספורט מבטיח טיפול יסודי, נשיא סביליה מודה: ”חיממנו את האווירה”

    ספרד עדיין נסערת מאירועי אמש (רביעי) בדרבי של סביליה, שהופסק לאחר שבקבוק נזרק לראשו של מאמן סיביליה חואנדה ראמוס, שאיבד את ההכרה ואושפז בבית חולים.

    ה"מארקה" יצא עם כותרת ששואלת "מה היה קורה אם הם היו הורגים את חואנדה?", בעוד שאר העיתונים כינו את האירוע כ"אחד המבישים בתולדות הכדורגל" והגדירו את אוהדי בטיס כ"ברוטלים" ואת התנהגותם כ"מבישה".

    שר הספורט הספרדי דורש שינוי מיידי. "התאחדות הכדורגל והוועדה נגד אלימות חייבת לפעול במהירות", אמר חיימה ליסביצקי, "כמובן שגם הממשלה תעשה את כל שביכולתה כדי להילחם בתופעה הזו".

    "זו הייתה תקרית מבישה", הוסיף שר הספורט, "בימים שלפני המשחק ראשי הקבוצות שלהבו את האווירה וחיממו את האוהדים. היה ברור שהמשחק לא מתקיים באווירה נורמלית".

    המאמן ראמוס איבד את ההכרה בדקה ה-59 במשחק רבע גמר הגביע בין בטיס לסביליה, ולאחר ששוחרר היום מבית החולים נשמע די סלחן. "דברים כאלה קורים כשמשחקים מתחממים", אמר ראמוס, "המשוגעים שזרקו את הבקבוקים לא מייצגים את כל אוהדי בטיס".

    ראמוס הסכים עם דבריו של שר הספורט. "הוספנו שמן למדורה", הודה המאמן, "אנחנו אשמים ביצירת המצב הזה, אנחנו לא יכולים לחמם את האווירה ולצפות שהאנשים יגיעו לאיצטדיון כמו כבשים. אנחנו חייבים להבין שלמילים שלנו יש משמעות גדולה".

    אוהדי בטיס אף זרקו אבנים לעבר האמבולנס שהגיע לפנות את ראמוס, דבר שהזעיק את השוטרים לעבר היציע ויצר מהומה נוספת. אחד מהאוהדים סיפר כי הבקבוק שנזרק היה שייך לו, אבל לא הוא זרק אותו, אלא אדם אחר שהיה לצדו, שלדבריו היה שיכור.

    נשיא סביליה סיפר שראמוס היה מחוסר הכרה למשך 10 דקות. "אני לא רוצה להאשים את כל אוהדי בטיס", אמר חוסה מאריה דל נידו, "לצערנו, מתוך 45 אלף איש תמיד יהיו כאלה שאי אפשר להשתלט עליהם. זה קרה גם לאוהדים שלנו לפני כמה שנים".

    ההתאחדות הספרדית אמורה להתאסף היום ולדון בנושא. בדרך כלל משחקים שמופסקים על ידי השופט מתחילים מהנקודה שבה הם הופסקו, אבל הפעם נראה כי סביליה תזכה בניצחון טכני ותעפיל אוטומטית לחצי הגמר.