30 אתלטים בכירים יגיעו למרתון טבריה

רוב הרצים הזרים יגיעו לכינרת מקניה ובראשם פטריק איבוטי, שינסה לשבור את שיא המרתון ולזכות ב-40 אלף דולר. 900 משתתפים נרשמו

דני בורשבסקי

ההרשמה למרתון טבריה, שיתקיים ביום חמישי הבא, תסתיים מחר (חמישי) ועד כה הבטיחו את בואם לארץ 30 רצים בכירים, במיוחד מאפריקה. הבטמו בקלה האתיופי, שניצח פעמיים בטבריה, יגיע גם השנה כדי לנסות ולהגן על תוארו, אלא שהפעם ירוצו מולו בעיקר קנייתים, שיגיעו במשלחת של 21 רצים.

הרץ הבולט במשלחת הקנייתית הוא פטריק איבוטי, בעל שיא אישי של 2:07:46 שע'. איבוטי ינסה לשבור את שיא המרתון של בן ארצו סימון בור (גם הוא משתתף השנה), שעומד על 2:07:56 שע'. מי שיצליח לשבור את שיא המרתון יזכה לבונוס מרשים של 40 אלף דולר.

רצים קנייתים בכירים נוספים שיתמודדו על התואר הם: סטפן צ'יריוט עם הישג 2:10:44 שע', בנג'מין סאמואי 2:10:56 שע' ובלור יאטור, שקבע השנה 2:12:32 שע'.

בנוסף, איגוד האתלטיקה הזמין גם רצת מרתון ממרוקו, אשר ממתינה לאשור אשרת הכניסה על-ידי משרד הפנים. עד עתה נרשמו למרתון המלא קרוב ל-900 משתתפים מתוכם כ-100 מחו"ל, זהו שיא חסר תקדים במרתון טבריה בפרט ובמדינת ישראל בכלל.

במרתון ישתתפו נציגים מ-22 מדינות, כאשר הקבוצות הגדולות הם מקניה, ארה"ב, גרמניה, קנדה ואתיופיה. הקבוצה הגדולה ביותר מבין מועדוני הריצה הישראלים היא מועדון איילות אשר רשמו למעלה כ-150 רצי מרתון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully