פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    שומאכר ניצח במירוץ שהפך לפארסה באינדיאנפוליס

    מיכאל שומאכר זכה לניצחון ראשון השנה במירוץ בו יצאו רק שש מכוניות בלבד; השאר לא הסתכנו עם הצמיגים

    אחד מרגעי השפל של הפורמולה 1 היה הערב (ראשון) בגראנד פרי של ארצות הברית באינדיאנפוליס כשרק שש מכוניות יצאו לדרך, בסיום ניצח אלוף העולם מיכאל שומאכר וזכה בניצחון הראשון שלו העונה, אבל הניצחון שלו לא עניין איש ולא מעיד על רמתו שכן רק מכוניות פרארי, ג'ורדן ומיאנרדי יצאו למירוץ, במול הדדה הזה אין מתחרים לפרארי גם בעונה חלשה שלה.

    כל העניין מתרכז בצמיגים. 7 מתוך 10 הקבוצות משתמשות בצמיגי מישלן, שלוש הנותרות בברידג'טאון. השנה בניגוד לעבר אסור לקבוצות להחליף בין את הצמיגים בין מקצי הדירוג לתחרות עצמה. ביום שישי נפצע ראלף שומאכר במהלך אחת הפניות והאשמה היתה בצמיגים.

    מישלן נכנסו ללחץ. החברה הודיעה לקבוצות שמשתמשות בצמיגיה שהיא לא לוקחת סיכון ומציעה להן לא להשתתף במירוץ. במהלך היום הוצע להוסיף אמצעי בטיחות לצמיגים, אבל פרארי סירבה להצעה ושבע מהקבוצות החליטו שלא לפתוח במירוץ.

    כ-120 אלף צופים התקבצו למירוץ והם הגיבו בזעם. לפורמולה אחת קשה לחדור לארצות הברית שמעדיפה את סבב הנאסק"ר והאינדי ועכשיו נוצרה בעיה נוספת. רוב הקהל עזב, חלק אף זרק בקבוקים למשטח. "זה ישאיר טעם רע בגרון של הרבה אנשים" אמר דייויד קולתארד שלא יצא למירוץ "ולהודות על האמת, אני מאוד נבוך שהייתי מעורב במצב הזה".