פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    קצורין הבטיח להזמין את ברנר וקרא למזרחי

    משה ברנר, שנותר מתוסכל: "מזרחי הודיע שהוא לא רוצה לבוא יותר לנבחרת, בסוף יצא לו מזה רק טוב". הנבחרת סיימה את הטורניר ביוון בהפסד 80:76 לפולין

    עוד לפני שאור איתן התבסס בין ה-12 בסגל, ניראה כי משה ברנר הוא ההברקה האולטימטיבית של מסע ההכנה של נבחרת הכדורסל. בגיל 32 קיבל ברנר הכרה ועד הטורניר בנהריה, סרב הצלף של מכבי גבעת שמואל להחטיא באימונים. בנבחרת שמתקשה לקלוע 70 נקודות זה לא מעט.

    אחרי הטורניר בנהריה ולקראת הטורניר בשסטרסבורג ברנר נופה, אבל מולי קצורין הבטיח ב-13 באוגוסט: "ברנר יהיה השחקן ה-13 שלנו ובמידה ונצטרך להחליף שחקן בעמדות שלו, הוא יחזור לסגל".

    ביום שברנר נופה, נאמר לו שהוא חוזר לאימונים ב-22 באוגוסט. אף אחד לא התקשר אליו, וכאשר הנבחרת שיחקה בצרפת ובסלובניה, הוא ניסה לברר אם הוא צריך להתייצב לאימון, ואז נאמר לו שאין צורך. ביום שישי שעבר ניפה קצורין את גור שלף, שחקן בעמדה של ברנר, אבל קצורין החליט להחזיר לנבחרת דווקא את משה מזרחי. קצורין הבטיח לברנר, אבל לא הבטיח לקיים.

    ברנר לא עורר מהומות אבל נותר מתוסכל: "זנחתי משפחה עם שתי ילדות לחודש וחצי, כי היו גם אימוני בוקר והיו לילות שנשארתי בתל אביב. נתתי 200 אחוז כדי להצליח בנבחרת כי ראיתי בזימון הזה אתגר, ושום תמורה לא קיבלתי להשקעה. כל המהלך האחרון לא הוגן".

    אולי בגלל ששתקת, העדיפו אחרים?

    "אורן אהרוני אמר לי שאני, הוא ודרור כהן, ילדים יותר מדי טובים וזה לא משתלם. ראיתי את משה מזרחי עושה ברוגז אחרי שניפו אותו, ומודיע שהוא לא רוצה לבוא יותר לנבחרת. בסוף יצא לו מזה רק טוב".

    איתן רוב, יו"ר הוועדה המקצועית, הסביר מדוע הועדף מזרחי: "בטורניר בנהריה היתה לברנר נסיגה וחשבנו שבקטע הפיסי יש עדיפות לשחקנים אחרים בעמדה של ברנר".

    לא ברור אם ביום שישי יתקיים דיון בעניין חזרתו של גור שלף לנבחרת. גורם בנבחרת אמר היום שסיכוייו של שלף לחזור אינם גבוהים והאווירה בנבחרת עכשיו טובה יותר מאשר במסע ההכנה הקודם.

    הערב: עוד הפסד לנבחרת, 80:76 לפולין (מערכת וואלה! ספורט)

    אתר 'ספורט 5' מדווח כי נבחרת ישראל סיימה הערב בהפסד נוסף את טורניר אקרופוליס. הנבחרת הפסידה לנבחרת פולין 76:80, כאשר למעט מאיר טפירו שקלע 13 נק' ויותם הלפרין שקלע גם כן 13 נק', הציגו יתר השחקנים משחק בינוני ומטה. יואב ספר ויניב גרין הוסיפו 11 נק' כל אחד לנבחרת שתשוב לפנות בוקר לארץ, ותמשיך בהכנות הסופיות לקראת אליפות אירופה שתחל ב-5 בספטמבר.