וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

20 באוקטובר: "אנשי האבטחה" של הרציקוביץ'

20.10.2002 / 15:59

שלמה שרף כינה פעם את לוני הרציקוביץ' "שקרן תרבותי". שרף התכוון כנראה שהרציקוביץ' הוא שקרן עם נימוסים (כי אדם שקרן, תרבותי הוא לא). אבל גם אם הרציקוביץ' כלל אינו שקרן, יש פשר נוסף לצירוף המילים בו השתמש שרף: ה"תרבות" של הרציקוביץ' היא שקרית.

במשך שנים מופיע הרציקוביץ' על מסכי הטלוויזיה ובאמצעי התקשורת האחרים ומטיף לערכים נאים, חינוכיים. לפי התכנים שהוא זורק לאוויר, הוא אמור להיות האדם הראשון שתומך בערך יסודי כמו דמוקרטיה, ובחרויות אדם בסיסיות כמו זכות הביטוי, הזכות לומר את דברך.

והנה אתמול, באיצטדיון בלומפילד, כך מדווח משה שיינמן מ"ידיעות", הורידו אנשי אבטחה מהגדרות שלטים שמביעים התנגדות להרציקוביץ'. לפי הידיעה, הדברים נעשו על דעתו של הרציקוביץ', שמצוטט: "במשחקים הביתיים לא יהיו שלטים בגנות הקבוצה".

את השלטים הורידו, כאמור, "אנשי אבטחה". אנשי אבטחה אמורים להיות אחראים על ביטחון. שלטים, כידוע, לא נוטים לדחוף או להרביץ. אבל למי שתלה אותם לא היתה אפשרות לעשות דבר מול ההחלטה להוריד אותם. מה תעשה? תריב עם אנשי האבטחה? תחטוף מכות? תיזרק מהמגרש?

כך, באותו "נועם הליכות" ובאותה "תרבותיות", באמצעות אותם "אנשי אבטחה", חיסל הרציקוביץ' את זכותם של אנשים להביע את דעתם. השלטים, לפי העיתונאי שיינמן, לא היו בגנות ה"קבוצה", כפי שניסה הרציקוביץ' להציג את הדברים, אלא בגנות הרציקוביץ' עצמו. "שקרן תרבותי" כינה אותו פעם שלמה שרף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully