פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    רוסלאן ניגמטולין החליט לפרוש מכדורגל

    19 ספיגות ופציעה אחת הכריעו את שוער אחי נצרת, שהחליט לפרוש בגיל 35: "לא רוצה לקלקל את הרושם שיצרתי בקריירה"

    רוסלן ניגמאטולין, שוער אחי נצרת, החליט לפרוש מכדורגל. מי שנחשב לפני עשור לאחד השוערים הטובים באירופה והופיע במדי נבחרת רוסיה במונדיאל 2002, בוודאי לא חלם לסיים את הקריירה בגיל 35 דווקא בקבוצת תחתית בישראל.

    "כדורגל זה מקצוע שבו אינך יכול להתנבא לגבי העתיד", מסביר ניגמאטולין, "אתה יכול לקוות ולנחש, אבל כלום לא מובטח. וזה בדיוק מה שהבנתי בשנים האחרונות".

    בפועל, חודש בלבד לאחר שנחת במפתיע בישראל כבר הבין ניגמאטולין כי הוא אינו עומד ללקק דבש בארץ הקודש, ואף הבהיר לקבוצתו כי היה רוצה לעזוב בינואר. אחרי שלושה הפסדים בפתיחת העונה הגיעו שלושה ניצחונות רצופים ונדמה היה שהעסק מסתדר, אבל אז חזרו ההפסדים, ליתר דיוק תבוסות, כשהשוער עצמו אחראי לרבים מ-19 השערים שספגה הקבוצה בתשעה משחקים בלבד (המאזן הגרוע בליגה).

    ניגמאטולין מנמק את החלטתו לפרוש בהחמרת הפציעות, בייחוד אחת טורדנית בגב. "הרגשתי שאני משקיע מאמץ עילאי באימונים כדי להתגבר על הכאבים", הוא אומר, "דיברתי עם המאמן, ששיכנע אותי להמשיך, אבל המצב רק החמיר והשפיע על יכולתי בשער. אני לא רוצה לקלקל את הרושם הטוב שיצרתי בקריירה עם הופעות לא טובות, במצב בריאותי בעייתי. לכן דיברתי עם הקבוצה וביקשתי לסיים את ההתקשרות ברוח טובה".

    להחלטתך יש קשר לעיכוב בתשלום המשכורת?

    "לא, זה לא העניין. אמנם לא נעים כשמעכבים כספים שמגיעים לך, אבל בסופו של דבר הסוגיות הכספיות מסתדרות. הגעתי למסקנה שאיני יכול לתרום יותר ואם אמשיך לשחק רק אסב יותר נזק לבריאותי ולא אביא תועלת לקבוצה. זה משהו שאני לא רוצה שיקרה, כי בנצרת התייחסו אלי טוב מאוד".

    לאן פניך מעתה?

    "אנסה לחזור לעסוק במה שעשיתי בשנתיים האחרונות. הייתי אחראי על הסקאוטינג בלוקומוטיב מוסקבה, אבל כרגע העמדה תפוסה. אני לא רואה את עצמי מחוץ לכדורגל. הקדשתי למשחק הזה יותר מדי שנים מכדי לחפש נתיב אחר כעת". עם זאת, ניגמאטולין לא מעוניין לאמן: "אני לא בנוי לזה. אולי אוכל לתרום מהידע שלי לשוערים צעירים, אבל לאמן קבוצת כדורגל זה לא בשבילי".

    לפני שנתיים כבר הודעת על פרישה, אבל חזרת בך.

    "חזרתי לשחק כי לא יכולתי לשאת את המחשבה שאני לא מזנק אחרי כדור. הפעם זה שונה וזה סופי. הגיע הזמן".