נושאים חמים

ברוך דגו תחת איום הטילים: "יוצאים לאימון וחוזרים מיד הביתה"

כשבעיר הנמל "כבר לא זוכרים איך נראים בתי הקפה", לקשר אשדוד אין חשק לחגוג ניצחון בטוטו על מתיאוס ונתניה, שנפטרו ממנו בתחילת העונה

אם הכל היה שקט ורגוע, ללא איום טילים ושידורי מלחמה, ברוך דגו היה מסתובב עם חיוך גדול מאז שלשום. אחרי תקופה קשה ויכולת לא גדולה, הוא לקח חלק בניצחון מוראלי גדול עבור מ.ס. אשדוד ועבורו, במיוחד בשל העובדה שמהצד השני היו אלה לותר מתיאוס ונתניה. כזכור, אחרי ששוחרר מהפועל תל אביב בסיום העונה שעברה, הגיע דגו לנתניה ושוחרר גם משם. לטענת מתיאוס, דגו חסר את המקצוענות הדרושה כדי לשחק בקבוצתו.

"הניצחון על מכבי נתניה לא עניין אותי", הבהיר אתמול דגו, "לא חשבתי בכלל על מתיאוס. כל מה שעניין אותי זה לסיים את המשחק ולחזור מהר הביתה". כמו כולם באשדוד, גם דגו לא ממש מסוגל להעלות חיוך על פניו. לאחר ה-1:4 על נתניה, כמו שאר האשדודים, דגו רצה לעשות רק דבר אחד. "אני לא רוצה לדבר על מכבי נתניה ומתיאוס", הוא מסביר, "מה שקרה נגמר. נתניה לא מעניינת אותי. כל מה שמעניין אותי עכשיו זה שהחיילים יחזרו הביתה בשלום, שלא ינחתו טילים בדרום ושהחיים שלנו יחזרו לשגרה".

מה סדר היום של שחקן אשדוד? כבר אין בתי קפה?

"מאז שאשדוד נכנסה לטווח הטילים, סדר היום מאוד פשוט - נשארים כל היום בבית, צופים בטלוויזיה בחדשות ומתפללים לשלום החיילים ושלא ינחתו עוד טילים. אנחנו יוצאים לשעה וחצי מהבית, בשביל האימון, וחוזרים מיד הביתה. זה המצב. שכחנו כבר איך נראים בתי הקפה. אנחנו כמעט לא יוצאים לעיר".

אתם מצליחים להתנתק מהשגרה באימונים ובמשחקים?

"אי אפשר להתנתק. גם נגד מכבי נתניה הראש היה טרוד במהלך המשחק במה שקורה באשדוד ובעזה. אי אפשר לעשות את הסוויץ', אבל אנחנו חייבים לשחק, כי אין ברירה אחרת. זו העבודה שלנו. כמו שכל אדם אחר הולך לעבודה בימים כאלה, אנחנו, מבחינתנו, באים לאימון או למשחק".

יוסי מזרחי מרבה לדבר אתכם. עד כמה זה עוזר?

"יוסי מדבר איתנו הרבה. הוא מנסה להוציא אותנו מהתחושה הקשה הזו. הוא ירושלמי ותיק, שיודע טוב מאוד על מלחמה ופיגועים, ועבר לא פעם תקופות של פחד וחששות. הוא מחזק אותנו ומנסה לנתק אותנו מהאירועים בחוץ למשך שעה וחצי ביום".

נשמע כאילו אתה כבר פחות מרוצה מהמעבר שלך לאשדוד.

"אני מרוצה מאוד ושמח שחזרתי הביתה. מ.ס. אשדוד זה הבית שלי. אני מקבל פה יחס טוב והרבה אהבה. אני מרוצה מכל רגע מאז שחזרתי".