פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    "אני כבר לא השחקן של לוזון"

    לעומר גולן נמאס מהרינונים על כך שהוא בנבחרת רק בזכות קשריו עם יו"ר ההתאחדות, ובמעמדו החדש הוא מספיק חזק להגן על קשטן

    הפעם זה כבר לא אילתור בעמדת הקשר האחורי, או ברירת מחדל בגלל מחלה פתאומית של אליניב ברדה. מחר (שבת) עומר גולן אמור לפתוח בחוד של הנבחרת בזכות ולא בחסד. והעיקר, וכנראה גם הדבר החשוב מבחינתו, בלי קשר לאבי לוזון.

    "עד היום, כשעליתי לשחק בנבחרת, הייתי צריך לתת מעצמי יותר ולהוכיח לכולם שאני משחק בזכות. עד המשחק נגד רוסיה - בסוף הקמפיין הקודם - היו דיבורים שאני בנבחרת רק בגלל אבי לוזון, אבל שער הניצחון שהבקעתי עשה את השינוי הגדול בקריירה שלי. הגול הזה סידר לי חוזה בבלגיה והכניס לתודעה את זה שעומר גולן הוא חלוץ ברמות הכי גבוהות. עד אותו רגע הייתי עוד חלוץ בנבחרת, אחד מתוך ארבעה או חמישה, כמעט לא שיחקתי ואפילו לא הייתי המחליף הראשון.

    "העובדה שאני משחק היום בבלגיה גרמה לעומר גולן להיכנס לתודעה הציבורית והתקשורתית כחלוץ ברמה גבוהה. כל עוד הייתי בישראל, עבור רבים בציבור ובתקשורת הייתי השחקן של אבי לוזון. לא העריכו את היכולות שלי על פי מה שאני שווה, וזה הפריע לי. היום אני מוערך יותר ומקבל את הכבוד שמגיע לי. כנראה שהמעבר לאירופה היה שווה, ולא רק בגלל החוזה הכספי הגבוה והרמה המקצועית".

    בלגיה שידרגה אותך גם מבחינת ההערכה העצמית.

    "התפתחתי בצורה טובה מאוד, גם מקצועית וגם אישית. היום אני מבין את המשחק טוב יותר, והביטחון שלי גדל משמעותית. בבלגיה למדתי שאין קיצורי דרך, וכדי להגיע לרמות הגבוהות אי אפשר לרמות באימונים - צריך להשקיע את הכל, בדיוק כמו ששחקן מקצוען צריך לעשות. בלגיה גרמה לי להעריך את עצמי עוד יותר".

    ממש הפריעה לך התדמית הזאת של לוזון מעל הראש.

    "מעולם לא אסתיר את אהבתי למשפחת לוזון, הם גידלו אותי והביאו אותי למקום בו אני נמצא. גם כשטענו שאני בנבחרת בגלל אבי לוזון, לא חשבתי לרגע להתנתק ממנו כדי לברוח מהתדמית הזו. עד היום הוא מדבר אתי, מתקשר ואפילו מתעניין מה אפשר להביא לכדורגל שלנו מהבלגים בנוגע לניהול, מתקנים והתנהלות מקצוענית".

    "התקשורת פגעה בדרור קשטן מעל ומעבר"

    נראה שהתאוששת מהמשחק נגד שווייץ.

    "הרגשתי רע מאוד אחרי אותו משחק. התאכזבתי מאוד מכך שלא שיחקתי טוב והיה לי קשה להירדם. מתתי כבר להגיע למשחק הבא על מנת לקבל עוד הזדמנות להוכיח את עצמי. עברו עלי ימים קשים. למזלי, הסיוט נגמר אחרי ארבעה ימים. ברדה הרגיש רע ונכנסתי להרכב ברגע האחרון. זה לא מצב אידיאלי, אבל אני שמח שהייתי טוב וכבשתי שער שעזר לנו לנצח. כולם לא שיחקו טוב מול שווייץ, אבל אני ספגתי את רוב הביקורת בגלל התפקיד בו שיחקתי. למרות שהרגשתי רע, לעולם לא אתן למישהו להוריד לי את הראש לקרקע".

    הציקה לך הביקורת העצומה שקשטן ספג בגלל שהציב אותך בחלק האחורי?

    "התקשורת פגעה בדרור קשטן מעל ומעבר, ולא בצדק".

    הוא הציב אותך בתפקיד מוזר ונפגעת, ואתה טוען שלא בצדק?

    "דרור שאל אותי במהלך השבוע, אם אני מסוגל לשחק בתפקיד הזה. עניתי כן. ברגע שאמרתי לו שאני מסוגל לשחק בתפקיד, כל האחריות עלי. דרור לא אשם בתיפקוד שלי באותו משחק, וגם לא הייתי צריך את התקשורת כדי לדעת שהייתי חלש. דרור ומשה (סיני) ידעו שאצל גיא לוזון שיחקתי גם כבלם ולפעמים אפילו קשר אחורי, והייתי מצוין".

    ועכשיו אתה מנסה לנקות את קשטן מכל אשמה.

    "דרור האמין בי. הוא חשב שאעשה את התפקיד בצורה טובה מאוד ואיכזבתי אותו, לכן רק אני אשם. הנבחרת הזאת מקבלת הרבה ביקורות בניגוד לנבחרת קודמות, ולדעתי צריך לפרגן לנו יותר כי מדובר בנבחרת לאומית. ייתכן שהעובדה שיש כאן שחקנים צעירים ולא את אותם כוכבים שהיו בעבר, מגדילה את עוצמת הביקורת. כשיש כוכבים אז לכל אחד מהם יש את האנשים שלו בתקשורת וזה מוריד את האש. אנחנו נבחרת צעירה, עם כוכב אחד גדול שבכלל לא משחק בישראל".

    כמו שקשטן אוהב.

    "זה לא סוד שיש כאן כוכב אחד בלתי מעורער, שכולנו יודעים שהוא מעל כולם. זה ברור שהמפתחות של הנבחרת נמצאים בידיים של יוסי בניון. לכן גם אין קרבות אגו ומאבקי כבוד, כפי שקורה תמיד בנבחרות מרובות כוכבים. כיף לנו לבוא לנבחרת, אין תחרות בין השחקנים ואף אחד לא בא לריב. בכל פעם שאני יוצא לבלגיה, אני מחכה לרגע בו אחזור לנבחרת.

    "אין פה שחקנים שמלכלכים אחד על השני ומוציאים דברים החוצה. אין ספק שבניון אחראי בצורה בולטת למצב החברתי הזה. הוא תמיד מגיע עם החיוך הנצחי שלו ומיד אנחנו מחקים אותו מחייך. יוסי, דודו אוואט וטל בן חיים מתאמנים, צוחקים, ומשחקים אתנו בלי שום פוזות. כשדרור אומר להביא את השער באימון, כולם מביאים את השער. אין צעירים, אין ותיקים, אין כוכבים".

    ועכשיו אתם חייבים לסיים את השבוע הקרוב עם שש נקודות.

    "אם ניקח שש נקודות בשני המשחקים, נהיה חזק בתמונת ההצלבה. אסור לנו להיות מנופחים. מדובר במשחקי מוקש עבורנו. אנחנו מאמינים בעצמנו ונבוא לנצח. צריך להסתכל על המשחק הראשון ורק אחר כך על השני. כשהסתכלנו על כל המשחקים, נכשלנו. יש לנו נבחרת עם יכולת גבוהה מאוד. שחקנים עם רמה גבוהה מאוד. לדעתי, היכולות האישיות של השחקנים שנמצאים בסגל שלנו הן הטובות ביותר בבית. ישראל היא אחת הנבחרות עם הכישרון הגדול ביותר באירופה, הבעיה שכישרון עדיין לא הביא נקודות".