פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    עוד שתי תחנות עד שטורקיה תרד לגמרי מהפסים

    טורקיה השתגעה, והנבחרת לא מביטה לאחור. פתיח טרים ממשיך למלמל ש"הכל אפשרי", ופתאום אפילו גרמניה כבר לא נראית כמשוכה גבוהה

    "פרק חדש ומפואר בהיסטוריה של טורקיה", כך הגדיר העיתון "מילייט" את הניצחון הסנסציוני על קרואטיה. הרי אנדרסטייטמנט אף פעם לא היה הצד החזק שלנו. בכל מקום באירופה בו יש ריכוז של טורקים הורגשה שלשום שמחה רבתי אחרי נס נוסף בדמות הבעיטה המדויקת של סמיח סאנטורק בדקה ה-122, שיחד עם היתרון המורלי בפנדלים, העלתה אותנו לחצי גמר היורו. כנראה שטורקיה מכוונת לשיא עולמי חדש - ללכת עד הסוף בטורניר גדול כשעד עכשיו הובלנו רק כשתי דקות וחצי - קצת מול שווייץ וקצת מול צ'כיה.

    כמו בקאמבק מול הצ'כים, גם הפעם ניצחנו את קרואטיה העדיפה בזכות חוסן מנטלי והתכונה המולדת שלנו לא לוותר לעולם, שבולטת בעיקר אצל ראש המערכת - המאמן פתיח טרים. המאמן היה כמובן מאושר אחרי המהפך השלישי ברציפות והמשיך במנטרה שלו "הכל אפשרי", אותה הוא מנסה להנחיל לשחקנים. "אני אומר להם שוב ושוב שכל דבר יכול להיות בכדורגל, שהכל אפשרי. דברים לוקחים זמן, גם נסים לוקחים זמן אבל אסור להיכנע, אף פעם, תמיד הכל יכול להיות. אני אומר להם כל הזמן לא לפחד ולשחק. לא לפחד לספוג, לא לפחד להפסיד, אבל תמיד לשחק עד השריקה האחרונה באמונה שאפשר לנצח".

    טרים, שלפני רבע הגמר אמר שהנבחרת יכולה להגיע עד לגמר, אמר אתמול: "זו פעם שלישית שאנחנו מנצחים בדקות האחרונות, אני מאמין שאפשר לנצח ככה שוב". הוא גם דאג להגיב לדבריו של סלאבן ביליץ', מאמן קרואטיה, שהחמיא לנו ואמר "זה לא רק שהם שחקני כדורגל טובים, יש להם משהו נוסף ותמיד צריך בכדורגל את המשהו אקסטרה הזה". לטרים נותר רק להסכים אתו: "הוא צודק, יש לנו משהו מיוחד".

    "אם נמשיך להאמין אז הכל אפשרי", גיבה את מאמנו קשר באיירן מינכן המיט אלטינטופ. ולקפטן ניהאט, שיחמיץ את חצי הגמר מול גרמניה בגלל פציעה, היתה רק שאיפה אחת - "לפגוש בגמר את ספרד", בה הוא משחק בשורות ויאריאל.

    בגרמניה, היריבה הבאה שלנו, מתגוררים 4.5 מיליון טורקים, ואוהדים רבים, במיוחד הצעירים שבהם, שילבו במהלך החגיגות את דגלי שתי המדינות. עם זאת אני משוכנע שתהיה הפרדה מוחלטת בחצי הגמר בבאזל ורוב הטורקים לשעבר יתמוך בארץ מולדתו באופן שאינו משתמע לשתי פנים.

    לכן מבחינת יחסי הכוחות בקהל לבטח נהיה מאוזנים עם הגרמנים, אבל מה מבחינה מקצועית? לטורקיה הרבה פציעות - לניהאט מצטרפים גם הקפטן אמרה בלוזוגלו שבספק והבלם סברט צ'טין שאינו כשיר. בכל חוליה יש גם שחקן מושעה: וולקן דמירל (אם לא יתקבל ערעורו) בשער, אמרה אסיק בהגנה, ארדה טוראן בקישור וטונקאי סנלי בחוד. אם לשפוט על פי היכולת אותה הציגו הגרמנים מול פורטוגל, אז אין לנו הרבה סיכוי. אבל זה גם מה שחשבנו מול צ'כיה וקרואטיה.

    די ברור שטרים יישאר נאמן להרכב ההגנתי של 1-5-4, הרי משחק פתוח מול הגרמנים משול להתאבדות, ואפילו כל הנחישות והחוסן מנטלי שבעולם לא יעזרו. ועדיין ניתן לטעון בבירור - שחקני נבחרת טורקיה אינם חוששים מבאלאק, פודולסקי ושות'. מכבדים כן, מעריכים מקצועית בוודאי, אבל לא חוששים.

    דגלי טורקיה המתנוססים בגאון בלבה של אירופה ודאי גורמים למוטיווציית שיא בנבחרת. תמונות החג והשמחה מן הבית מחממות את הלב. יחידת הלוחמים של טרים מוכנה לעוד משימה בלתי אפשרית, או שאולי דווקא אפשרית בהחלט. הרי אם יוון עשתה זאת לפני ארבע שנים, אז מדוע לא טורקיה? אנחנו לא מחפשים להבריק, אלא להפתיע על ידי נבחרת של לוחמים שמוכנה לשכתב את דפי ההיסטוריה של הכדורגל האירופי. נותרו עוד שני שלבים בלבד עד שטורקיה כולה תרד מהפסים.