פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    "רוח גביע העולם חזרה לאיטליה"

    העיתונות בארץ המגף כבר הספיקה לשכוח את היכולת המאכזבת של האזורי ומשבחת את העלייה לרבע הגמר. ספ בלאטר יוצא נגד קובי קון

    העיתונות האיטלקית יצאה מגדרה בשבחים לנבחרת אחרי הניצחון על צרפת, ובשבחים לא פחותים להולנד. "יותר מדי יפה", קראה הכותרת הראשית ב"גאזטה דלו ספורט", ואילו "קוריירה דלו ספורט" זעק "ויוה ל'איטליה". עורכו לשעבר של "גאזטה", קנדידו קנאבו, כתב: "היום צריך שגריר הולנד באיטליה להיות מוזמן ולקבל התנצלות רשמית על חרושת השמועות והאווירה לפני המשחק. הולנד ניצחה בעבור עצמה, בעבור היושר וכתוצאה מכך גם עבורנו".

    גם המאמן דונאדוני זכה לשבחים, ומריו סקונקרטי מ"קוריירה" כתב כי "רוח גביע העולם חזרה. פתאום אנחנו אפילו נראים כמו קבוצה".

    * לקראת המשחק בין איטליה לצרפת קיבלה המשטרה בציריך תלונות מאנשים שכרטיסיהם נגנבו סמוך לאיצטדיון, ולאחר תחילתו עצרה 12 אנשים שונים ביציעים שהחזיקו בכרטיסים לא להם.

    ספ בלאטר נגד קובי קון

    ספ בלאטר, כידוע, הוא שווייצי, ולמרות היותו נשיא פיפ"א הוא לא מסתיר את אהדתו לנבחרת המקומית. בראיון לעיתון המקומי "לה מאטין" מתח בלאטר ביקורת גלויה על תפקודו של קובי קון ואמר כי שווייץ היתה צריכה למנות מאמן אחר לקראת היורו.

    "אמרתי לנשיא ההתאחדות באותו זמן כי הגענו לשיא בהדרכת המאמן הזה, והוא ענה לי 'ידי קשורות, אתה יודע שהליגה קובעת מי המאמן'", סיפר בלאטר. הוא גם מתח ביקורת על כך שקון התבסס יותר מדי על שחקנים ותיקים או ידועים ו"לא עובד עם צעירים או עושה בחירות נועזות. איך יכול להיות שהוא בחר במרקו שטרלר ולא במישהו מהיר יותר, ואיך ייתכן שלא לקח לסגל את מאריו אגימן".