פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    אבי לוזון: "אם גיא ימונה למאמן הנוער, אתפטר"

    בהתאחדות הובילו מהלך לבחירה בגיא לוזון כמאמן נבחרות הנוער, בניגוד לדעת הדוד והיו"ר: "הבריאות חשובה מכל, איני אובססיבי לתפקיד"

    אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, קיבל אתמול (חמישי) החלטה כי במידה שגיא לוזון, אחיינו, ימונה למאמן נבחרת הנוער של ישראל, הוא יתפטר מתפקידו לאלתר. אבי לוזון העביר את המסר הברור הזה לממלא מקומו, שטרן חלובה, שיזם את הרעיון למנות את גיא למאמן הנוער. אתמול אישר לוזון את הדברים ואמר: "ב-23 ביוני מתקיימת ישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל בנוגע לאישור מבנה הליגות, ואם יוחלט בה למנות את גיא למאמן נבחרת הנוער, אכנס למחרת מסיבת עיתונאים ואודיע חד משמעית על התפטרותי מתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל".

    לוזון זרק את הפצצה אחרי חודש של מחלוקת עם חלובה, ששיאה הגיע אמש עם הודעתו של ממלא המקום על מינוי גיא לוזון, דבר אותו היו"ר שלל על הסף בכל הזדמנות. לוזון וחלובה ניהלו בחודשים האחרונים דיונים בנוגע למינויים בנבחרות השונות, במהלכם נאלץ לוזון לשכנע את חלובה לסיים את תפקידו של זאב זלצר, מאמן העל של נבחרות הנוער לשעבר.

    בשבועות האחרונים ניסו השניים להרכיב את המינויים לנבחרת הצעירה, נבחרת הנוער ונבחרות נערים א' ונערים ב'. לוזון וחלובה הגיעו להבנה בנוגע למינויו של אייל ברקוביץ', שקיבל כבר הודעה על ההחלטה, למאמן נערים א'. לאימון נבחרת נערים ב' מועמדים אלון חזן ואייל לחמן. המחלוקת העיקרית, שבעצם גרמה למשבר, היא מינויו האפשרי של גיא לוזון.

    אבי לוזון רוצה למנות את ראובן עטר למאמן הצעירה ואת מוטי איווניר למאמן נבחרות הנוער. חלובה, מצדו, העדיף את איווניר כמאמן הצעירה ואת גיא לוזון כמאמן נבחרות הנוער. היו"ר התנגד והשניים ניסו בשבועות האחרונים להגיע להסכמה, בצורה דיסקרטית, אך ללא הועיל.

    אתמול הגיע הסיפור לשיא, כשחלובה הודיע בכמה כלי תקשורת על מינויים הצפוי של מוטי איווניר ולוזון הצעיר. היו"ר שוחח בטלפון עם ממלא מקומו והודיע לו כי אינו מתכוון להביא את המינוי של אחיינו להצבעה במזכירות. חלובה התעקש ועל פי התקנון מזכירות ההתאחדות צריכה לאשר את מינויים של מאמני הנבחרות.

    "כשאני היו"ר, גיא לא יכול להיות מאמן בהתאחדות"

    המזכירות מורכבת מתשעה חברים. חמישה נציגי מרכז הפועל - חלובה, שלמה שטרן, מוני הראל, חזי מגן, איצ'ה מנחם ומאזן גנאים, שאינו בעל זכות הצבעה - וארבעה ממרכז מכבי: לוזון, יעקב שחר, אריאל שיימן ואריה זייף.

    מזכירות ההתאחדות לא נאלצה להצביע מעולם, לנוכח העובדה כי הושגה הסכמה תמידית בין היו"ר לממלא מקומו, כשהנושא רק מועלה לאישור בפני החברים. על פי המתפתח במסדרונות ההתאחדות, חלובה מתכוון להביא את ההצעה להצבעה לאחר שיסכם על הצבעה סיעתית משותפת בעד מינוי גיא לוזון. חזי מגן, חבר מזכירות ההתאחדות מטעם הפועל, עקץ את ממלא מקום היו"ר: "טוב היו עושים ראשי ההתאחדות אילו היו מביאים את שמות המועמדים לידיעת חברי המזכירות, שנאלצו לשמוע את השמות דרך התקשורת. חבל, פעולה כזו היתה חוסכת להם מבוכה גדולה".

    אבי לוזון התעקש כי לא יתמוך במינוי אחיינו: "בניגוד להרבה אנשים, אני אדם שמכבד את המילה שלו. אני חושב שגיא מאמן מצוין. הוא הצליח במכבי פתח תקוה וגידל דור של שחקנים, אבל מעצם העובדה שאני היו"ר הוא לא יכול להיות מאמן בהתאחדות. הבריאות שלי חשובה הרבה יותר מכל דבר אחר. אני אדם מסודר, יש משרה בכירה מאוד ואני לא מקבל אגורה מההתאחדות. אם אני צריך להגיע למצב כזה, אין לי מה לעשות בהתאחדות. אם חלובה יתעקש, בניגוד לדעתי, להעביר את מינוי, יש לי מספיק עיסוקים בחיים ואני לא אובססיבי בנוגע לתפקידי כיו"ר".