פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    סיכה בבלון

    בני השרון היא קבוצה סימפטית, אבל היא הגיעה לפסגה רק בגלל מכבי הקטשית וירושלים נטולת הזרים. הבעיה: חוסר אינטליגנציה בצבע

    הגיע הזמן שמישהו ישחרר קצת אוויר מהבלון שנקרא בני השרון. בסך הכל מדובר בקבוצה סימפטית עם מאמן ותיק ואמוציונלי, שברשותה קו קדמי אתלטי וחזק, שניים וחצי ישראלים מוכשרים ומאיר טפירו אחד, שאלמלא הוא, העסק לא היה מתרומם בכלל. תוציאו את טפירו מבני השרון ותקבלו דגם משופר של גלבוע/עפולה.

    מכבי הקטשית והפועל ירושלים נטולת הזרים מתחילת העונה עשו חסד עם אפי בירנבוים ושחקניו, וחולשתן הפכה את בני השרון למובילת הליגה. לאור יכולתה של מכבי תל אביב בשבועות האחרונים, ולנוכח העובדה שירושלים חיזקה את הקו הקדמי שלה בג'ייסון וולס והחלה לחבר ניצחון לניצחון, הצפיפות בטבלה תפנה את מקומה בקרוב לדירוג ריאלי יותר, שמתהווה כבר בתקופה זו.

    בני השרון סובלת מחוסר אינטליגנציה בצבע, וגם אם אנדודי איבי יקפוץ עד למנורות ואוסמן סיסה יוריד דלי של ריבאונדים, זה לא יספיק מול השכל של וויצ'יץ' והיכולת של מוריס. אתמול זה אפילו לא הספיק מול נואל פיליקס וארז מרקוביץ', שהוכיחו שיש סימני חיים בקו הקדמי של דן שמיר גם בלי ג'יימי ארנולד ושרון ששון.

    חוסר האינטליגנציה בצבע זו הבעיה הקטנה של בני השרון. מלבד התלות בטפירו, החיסרון העיקרי שלה הוא בסגל הישראלים, בו היא סובלת מנחיתות ביחס למכבי, ירושלים וחולון.

    היה זה סמלי שמי שניצח אותה ונישל אותה מהמקום הראשון, היה לא אחר מאשר גיא פניני, הפורוורד החרוץ של ירושלים, שהושמץ על ידי קבוצתו לשעבר מהשרון משום סגנון משחקו ה"מלוכלך". פניני, סמל ירושלמי בהתהוות, הראה לאקוניס ושות' איך משחקים כדורסל שמשלב יכולת ולב גדול, ומנהיגותו על הפרקט דאגה למלא את הדלי שוב ושוב, בכל פעם שחבריו בעטו בו. אם מישהו בשרון יזכיר לו עוד פעם את משחק הלחימה שלו, הוא עלול לקבל בעימות הבא מרפק בצלעות, בתוספת מבול של נקודות.

    במשחקי הנבחרת ביורובאסקט הוכיח הפורוורד בן ה-24 הגנה גדולה, אבל מאז תחילת העונה הוא מראה שיש לו גם יד טובה ואינטליגנצית משחק גבוהה. מי שלא מסתדר עם החבילה הזו, לא יכול להגיע רחוק, ולבני השרון, על שלל זריה, אין מאץ' ל"מלוכלך" ממלחה, שתקע לה סיכה קטנה בבלון.