פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    אופניים: הנפילים ממשיכים ליפול

    הטור דה פראנס אמנם הסתיים, אבל רשימת המסוממים ממשיכה לגדול. איבן מאיו, שכבר נתפס בג'ירו על שימוש בסמים, הוא השם החדש

    חבר חדש הצטרף לרשימה הכי ארוכה בעולם האופניים. השם החדש הוא איבן מאיו, שמתברר כי גם הוא נכשל בבדיקת סמים שעבר במהלך יום המנוחה השני של הטור. הרוכב הבאסקי מקבוצת סניואר דובאל הספרדית, סיים במקום ה-16 בטור והפגין יכולות שהזכירו את ההבטחה הגדולה משנת 2003, אז סיים שישי.

    בדיעבד תפיסתו של הספרדי אינה כה מפתיעה מאחר שכבר בג'ירו דה איטליה, בו הציג כושר טוב כשניצח בקטע ה-19, נכשל בבדיקת סמים. מעט לאחר מכן ניקה אותו האיגוד העולמי (UCI) מכל חשד לשימוש בסמים, אותו איגוד שבדיקתו היא שהפלילה אותו הפעם. מיד עם קבלת התוצאות הושעה מאיו, לפחות עד לקבלת התוצאה של מבחנה ב'.

    כזכור, מאיו מצטרף לאלכסנדר וינוקורב (קזחסטן, אסטנה), שבדיקתו הראתה סימנים של עירוי דם, כריסטיאן מורני (איטליה, קופידיס) שבדמו התגלו סימני טסטוסטרון ופטריק סינקוניץ', שאף פוטר מטי-מוביל אחרי שהודה כי השתמש בסמים. בנוסף הודיעה אתמול קבוצתו של וינוקורוב, אסטנה, כי היא מקפיאה את פעילותה לחודש.

    עם כל הכבוד למסוממים, הפרשה הגדולה ביותר של הטור היא זו שבעקבותיה הורחק לובש החולצה הצהובה מייקל ראסמוסן שעדיין לא הסתיימה. ראסמוסן טען כי אינו שייך לאיגוד הדני ולכן מספר הבדיקות מהן נעדר הוא 2 ולא 4, דבר שמותר על ידי החוק הבינלאומי. על עובדה אחת אין חילוקי דעות, לראסמוסן נערכו 17 בדיקות בטור ובכולן הוא יצא שלילי. אם יתברר כי ראסמוסן, שהושעה על פי עדותו של הפרשן ורוכב העבר, דוידה קאסני, הינה שקרית ולפיה היה באיטליה ולא במכסיקו כפי שטען, יצטרכו הצרפתים להתמודד עם פרשת דרייפוס מודרנית.