פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    ג'ירו: דנילו די לוקה מתחיל להתנהג כמו אלוף

    מוליך הג'ירו לא התפתה למרדף חסר טעם בעלייה קשה בקטע הראשון של הרי הדולומיטים. ריקו ניצח בקטע, אבל לקבוצתו היה יום מעורב

    בסיכומו של קטע הדולומיטים הראשון, יתקשו בקבוצת סניואר דובאל להחליט עד כמה שמחת הניצחון מחפה על האכזבה. את שני המקומות הראשונים בקטע ה-15 אתמול (ראשון) תפסו רוכבי הקבוצה, ריקארדו ריקו וליאונרדו פיאפולי. האחרון גם עלה לראש דרוג המטפסים בעוד הראשון התקדם בדרוג המצטבר עד למקום השישי, אבל מנגד - המרחק בין ג'ילברטו סימוני לחולצה הוורודה גדל ב-35 שניות.

    לפער התופח אחראיים קוח הרוח ויכולת קבלת ההחלטות המרשימה שהפגין המוליך דנילו די לוקה, שסיים במקום השישי. די לוקה יצטרך לעבור בשלום עוד כמה הרים - ובכללם את פסגת הזנקלון האימתנית ביום חמישי - אך אתמול היה נראה כי בגיל 31, אחרי תשע עונות בדבוקה הבכירה ו-42 ניצחונות, הוא מוכן להגשמת החלום הגדול שיש לכל איטלקי מהרגע שהוא מקבל זוג אופניים ראשון: לנצח בג'ירו.

    אתמול היה צריך די לוקה לקבל סדרת החלטות, חלקן במקביל ובזמן אמת. כשקבוצה בת ארבעה רוכבים - בהם ריקו ופיאפולי - ברחה לדבוקה, הוא לא איבד עשתונות ולא התפתה לרדוף אחריהם. כשבעלייה האחרונה יצא להתקפה אדי מצולני הוותיק, שקיבל אישור סופי לרכוב עבור עצמו ולא לסייע לפאולו סבולדלי, השכיל המוליך לא לתקוף.

    ב-2005 היה די לוקה הרוכב החזק ביותר בשבועיים הראשונים בג'ירו, אך בשבוע השלישי נחלש וירד למקום הרביעי בסיום. היום ייהנו הרוכבים ממנוחה, ומחר ייחל השבוע השלישי והאחרון. בסיומו נדע אם די לוקה ילבש ורוד גם במילאנו.

    הדרוג המצטבר

    1. דנילו די לוקה (איטליה, ליקיגאס) 68:00:55 שעות

    2. אדי מצולני (איטליה, אסטנה) 1:51+ דקה

    3. אנדי שלק (לוקסמבורג, סי.אס.סי) 2:56+ דקות

    4. ג'ילברטו סימוני (איטליה, סניואר דובאל) 3:19+ דקות

    5. דמיאנו קונאגו (איטליה, לאמפרה) 3:23+ דקות