פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    גל יקותיאל לא ממהר להסתנוור

    "הדרך לאולימפיאדה עוד ארוכה", אומר הג'ודוקא, שזכה בארד באליפות אירופה. אריק זאבי ייכנס ביום השלישי למעגל התחרויות

    בשנה שעברה הגיע גל יקותיאל לאליפות אירופה עמוס ציפיות אחרי טורנירים טובים לפני תחרות המטרה הגדולה, אבל הפסיד כבר בסיבוב מוקדם. ביום שישי, לעומת זאת, לא היה עליו לחץ גדול, ואולי בגלל זה הוא הצליח לזכות במדליית ארד באליפות אירופה בבלגרד ונכנס לסגל הישראלי לאולימפיאדת בייג'ין.

    הדרך של יקותיאל למדליה במשקל עד 60 ק"ג לא היתה קלה. הוא הפסיד כבר בקרב הראשון, מול אלכסנדר טכוב מליטא. למזלו, טכוב עלה לחצי הגמר ואיפשר לישראלי להגיע לבית הניחומים, שם ניצחונות על אולגס פיליפובס מלטוויה ולאסלו בוריאן מהונגריה העלו אותו לקרב על הארד מול ניזאט שיחאלדזה מאזרבייג'אן. האזרי הוביל בהתחלה, אבל לקראת סיום הקרב חזר יקותיאל לעצמו ו-12 שניות לסיום השיג איפון. "זה הישג גדול ויפה, אבל יש לי עוד דרך ארוכה עד לאולימפיאדה", הצהיר המדליסט.

    יקותיאל התחרה באולימפיאדת אתונה ללא הצלחה ואחריה עבר ניתוח. ב-2006 הוא חזר, ועם הארד הזה השיג את הקריטריון הישראלי וכניסה לסגל היהלום. כדי להשיג את הקריטריון העולמי הוא צריך לסיים בין חמשת הראשונים באליפות העולם בספטמבר בברזיל, או להיות מדורג בין תשעת הראשונים באירופה במשקלו. הודות לנקודות הרבות שצבר כעת, מקומו בבייג'ין כמעט ומובטח.

    היום ינסה אריק זאבי לשחזר את ההצלחות שלו באליפות אירופה, שכללו שלוש מדליות זהב, ולעמוד על הפודיום במשקל עד 100 ק"ג. גם אלון ששון (עד 90 ק"ג) ורוסטיק ליס (מעל 100 ק"ג) יתחרו.